Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 14/26

09.02.2026 wyrok
oddalone
Sosnowieckie Wodociągi S.A.
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane czynności Zamawiającego. Ponadto Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 125 ust. 1 – 3 ustawy Pzp: 1....

KIO 5228/25

09.01.2026 postanowienie
umorzone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie
Meritum

Zamawiający: Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w celu zawarcia umowy ramowej na: „Zakup skanerów typu „overhead””, do Terenowych Jednostek Organizacyjnych ZUS, w ilości 660 szt. wraz z 24-miesięczną gwarancją. Nr ogłoszenia: 621609-2025, Nr wydania Dz.U. S: 182/2025 Nr zamówienia: 993200.271.185.2025-DZP....

KIO 4980/25

29.12.2025 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

wykonawca AZD PRAHA s.r.o. z siedzibą w Pradze zgłosił przystąpienie nieskutecznie i w konsekwencji nie uzyskał statusu uczestnika postępowania odwoławczego. 23 grudnia 2025 r. zamawiającego złożył odpowiedź na odwołanie, w której oświadczył, że uwzględnia w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu, które zostało wniesione ‎ 10 listopada 2025 r. przez odwołującego . Zgodnie z art. 522 ust....

KIO 4069/25 | KIO 4076/25

04.11.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Ministra Cyfryzacji
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań Bechtle lub Grupa E na podstawie art. 528 Pzp i skierowała odwołania na rozprawę. Izba uznała, że Bechtle i Grupa E posiadali interes w uzyskaniu zamówienia oraz mogli ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnili materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 3772/25

21.10.2025 wyrok
umorzone
Politechnika Wrocławska
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Odwołujący w rankingu złożonych ofert w zajął drugie miejsce, w wypadku więc potwierdzenia zarzutów, ma szansę na uzyskanie przedmiotowego zamówienia....

KIO 870/25

04.04.2025 wyrok
uwzględnione
Jednostka Wojskowa nr 4026 w Gdyni
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 poz. 1605 ze zm.; dalej „ustawa”, „Pzp”) skutkujących odrzuceniem odwołania. Skład orzekający Izby rozpoznając sprawę uwzględnił akta sprawy odwoławczej, które zgodnie z par....