Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

73 orzeczeń w bazie

KIO 1069/26

21.04.2026 wyrok
oddalone
Uniwersytet w Białymstoku
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz.1320 ze zm.) skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 9 marca 2026 roku wobec treści Specyfikacji Warunków Zamówienia opublikowanej ‎ w dniu 25 lutego 2026 roku. Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał w ustawowym terminie kopię odwołania Zamawiającemu....

KIO 1444/26

16.04.2026 postanowienie
umorzone
SIM KZN ŁÓDZKIE CENTRUM spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim
Meritum

SIM KZN ŁÓDZKIE CENTRUM spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą ‎ w Tomaszowie Mazowieckim (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy ‎ z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym pn.: „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w Pajęcznie przy ‎ ul. Przemysłowej na terenie działek o nr ew....

KIO 1061/26

14.04.2026 postanowienie
umorzone
Zespół Opieki Zdrowotnej w Oławie
Meritum

Zamawiający Zespół Opieki Zdrowotnej w Oławie prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa sprzętu medycznego jednorazowego", znak sprawy: ZOZ/DZP/PN/23/25.Ogłoszenie o zamówieniu opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nr: 789485-2025 z 28.11.2025 r. Odwołujący: SINMED sp. z o.o. w Przyszowicach wniósł 9 marca 2026 r....

KIO 1047/26

13.04.2026 wyrok
uwzględnione
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, oferty Odwołującego, w tym złożonych przez niego formularzy ofertowych, informację z otwarcia ofert z dnia 3 listopada 2025 r., informacje o wyborze oferty najkorzystniejszej i odrzuceniu oferty Odwołującego z dnia 2 marca 2026 r., w przypadku części VII również informację o unieważnieniu postępowania w tej części, odpo...

KIO 1321/26

07.04.2026 postanowienie
umorzone
Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o.
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem, że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 837/26

01.04.2026 postanowienie
umorzone
Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu
Meritum

Do przedmiotowego postępowania przystąpienie po stronie Zamawiającego skutecznie zgłosił wykonawca MEDI – PRO. Mając na względzie, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie, zgodnie art. 568 pkt 1 PZP oraz § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą, (Dz.U. poz....

KIO 775/26

31.03.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa w imieniu którego działa Zarząd Zieleni m.st. Warszawy
Meritum

Miasto Stołeczne Warszawa w imieniu którego działa Zarząd Zieleni m.st. Warszawy ‎ z siedzibą w Warszawie (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy ‎ z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Budowa wielofunkcyjnego budynku usługowego z bosmanatem”, Nr sprawy: 78/PN/2025, (dalej: postępowanie)....

KIO 609/26

27.03.2026 wyrok
oddalone
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie
Meritum

Odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 565/26

17.03.2026 wyrok
uwzględnione
Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa
Meritum

KIO dopuściła w charakterze uczestnika postępowania wykonawcę Net Marine – Marine Power Service spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Szczecinie, ul. Kotwiczna 13 po stronie odwołującego. KIO nie dopatrzyła się okoliczności, które mogły skutkować odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy. KIO oceniła, że odwołujący wykazał przesłankę materialnoprawnej dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy....

KIO 524/26

10.03.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - 4 REGIONALNA BAZA LOGISTYCZNA
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Skład orzekający Izby dopuścił w niniejszej sprawie dowody z: dokumentacji postępowania o zamówienie publiczne nadesłanej przez Zamawiającego do akt sprawy w postaci elektronicznej, w tym szczególności wniosków, zaproszeń do złożenia oferty, Specyfi...