Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

45 orzeczeń w bazie

KIO 1351/26

16.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Brańsk
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych oraz uiszczono od niego wpis w wymaganej wysokości. Wobec powyższego, odwołanie podlega rozpoznaniu (art. 517 ust. 1 PZP). W związku z informacją przekazaną przez strony, a dotyczącą unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 2 PZP....

KIO 1277/26

02.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Mokrsko
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym ‎ w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 845/26

18.03.2026 postanowienie
odrzucone
Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu
Meritum

Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu , zwany dalej „Zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia na „nadzór inwestorski w ramach umowy nr KPOD.07.02-IP.10-0300/25/KPO/356/2025/343 projektu pt. „Rozwój i modernizacja infrastruktury w zakresie kardiologii w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu”. W dniu 23 lutego 2026 r....

KIO 394/26

12.03.2026 postanowienie
umorzone
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Meritum

W aktach sprawy do dnia wydania niniejszego postanowienia w aktach sprawy nie ujawniono zgłoszenia przystąpienia po żadnej ze stron. Odwołujący wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Odwołanie nie zawierało braków formalnych. W dniu 12 marca 2026 roku Zamawiający złożył odpowiedź na odwołanie, w której wskazał, że w dniu 4 lutego 2026 roku na stronie postępowania zamieścił zawiadomienie o cofnięciu czynności wyboru oferty najkorzystniejszej dla zadania 1 i powrocie do badania...

KIO 561/26

11.03.2026 postanowienie
umorzone
43 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

43 Wojskowy Oddział Gospodarczy z siedzibą w Świętoszowie zwany dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz.U. z 2024, poz.1320 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp” w trybie przetargu nieograniczonego, pn....

KIO 269/26

24.02.2026 postanowienie
umorzone
ZGO AQUARIUM Sp. z o.o.
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 157/26

23.02.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Lisia Góra
Meritum

Zgodnie z rozdziałem III ust. 1 specyfikacji warunków zamówienia (dalej jako: „SWZ”) przedmiotem zamówienia jest: rewitalizacja parku w miejscowości Łukowa (nr rej. zabytków A-405) na działce 1840 obejmująca m.in. pielęgnację istniejącej zieleni, wycinkę drzew w złej kondycji „ Rewitalizacja parku w miejscowości Łukowa część 2” . Zadanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Rządowy Program Odbudowy Zabytków....

KIO 5948/25

12.02.2026 postanowienie
umorzone
Muzeum Zamkowe w Pszczynie
Meritum

Zgodnie z regulacją art. 522 ust. 1 ustawy PZP „W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił ‎ w terminie żaden wykonawca....

KIO 5439/25 | KIO 5443/25

26.01.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie
Meritum

Skład orzekający po dokonaniu oceny stanu faktycznego w sprawie, mając na względzie zakres sprawy zakreślony przez okoliczności podniesione w odwołaniach oraz mając na uwadze treść przepisu art. 554 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, który stanowi, że Izba uwzględnia odwołanie, jeżeli stwierdzi naruszenie przepisów ustawy, które miało wpływ lub może mieć istotny wpływ na wynik postępowania o udzielenie zamówienia stwierdził, że postawione przez odwołujących zarzuty nie znalazły potwierdzenia w ustalonym s...

KIO 5201/25

07.01.2026 wyrok
oddalone
Gmina Busko-Zdrój
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 226 ust. 1 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli: 5) jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia; Ustalono, że przedmiotem zamówienia jest kompleksowa obsługa bankowa budżetu Gminy Busko - Zdrój i jednostek organizacyjnych Gminy Busko...