Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

21 orzeczeń w bazie

KIO 3356/23

23.11.2023 postanowienie
odrzucone
Miasto i Gminę Solec nad Wisłą
Meritum

Izba na posiedzeniu niejawnym z udziałem Stron i Uczestnika Postępowania Odwoławczego dokonała czynności formalnoprawnych i sprawdzających, w wyniku których stwierdziła, że odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 pkt 3) w związku z art. 515 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych ‎ (tj.: z dnia 14 lipca 2023 r. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605)....

KIO 472/23

06.03.2023 postanowienie
odrzucone
Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu
Meritum

Zamawiający:  Gmina Miasto Grudziądz przeprowadził postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem było: „ prowadzenie obsługi płatnych niestrzeżonych parkingów dla pojazdów samochodowych na terenie miasta Grudziądza w ustalonej przez Radę Miejską w Grudziądzu Strefie Płatnego Parkowania z podziałem na strefę A i strefę B oraz na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowalnych dotyczących przebudowy parkingu przy ul....

KIO 3518/20

15.01.2021 postanowienie
odrzucone
Powiat Bielski z siedzibą w Bielsku-Białej
Meritum

Art. 189 ust. 2 pzp zawiera enumeratywne wyliczenie przesłanek stanowiących podstawę odrzucenia odwołania, których zaistnienie w danej sprawie Izba zobowiązana jest wziąć pod uwagę z urzędu, zgodnie z przepisem art. 189 ust. 4 pzp. Jedną z podstaw odrzucenia odwołania wynikającą z przepisu art. 189 ust. 2 pkt 3 pzp jest okoliczność wniesienia odwołania po upływie terminu określonego w ustawie. Izba stwierdziła zaistnienie powyższej przesłanki w rozpoznawanej sprawie....

KIO 3520/20

14.01.2021 postanowienie
odrzucone
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zgodnie z którym Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Terminy na wnoszenie odwołań zostały szczegółowo określone w art. 182 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 182 ust....

KIO 3354/20

29.12.2020 postanowienie
odrzucone
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krynki w Poczopku
Meritum

Na podstawie protokołu postępowania o udzielenie zamówienia oraz odpowiedzi zamawiającego na wezwanie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej z 21 grudnia 2020 r. Izba ustaliła, że zamawiający przesłał informację o wyborze najkorzystniejszej oferty 2 grudnia 2020 r. Ten sam termin wskazuje odwołujący w odwołaniu. Odwołanie w formie pisemnej wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 17 grudnia 2020 r. ( presentata na odwołaniu)....

KIO 3165/20

08.12.2020 postanowienie
odrzucone
Energa-Operator S.A. w Gdańsku
Meritum

postanowienia z dnia 8 grudnia 2020 r. w sprawie o sygn. akt KIO 3165/20 W dniu 18 grudnia 2018 r. Energa-Operator S.A., ul. Marynarki Polskiej 130, 80-557 Gdańsk (dalej zwana jako „zamawiający”) wszczęła postępowanie w trybie dialogu konkurencyjnego w przedmiocie „Wdrożenia centralnego systemu zarządzania ruchem sieci elektroenergetycznej SCADA”, o ogłoszeniu o zamówieniu publicznym opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2018/S 243-556915, zwane dalej jako „postępowan...

KIO 2984/20

20.11.2020 postanowienie
odrzucone
Komenda Portu Wojennego Świnoujście
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, który stanowi, że Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Izba ustaliła, że w niniejszym postępowaniu w dniu 9 października 2020 r. Konsorcjum DGP złożyło odwołanie, zarzucając Zamawiającemu m.in. nieprawidłowe badanie wniosku Odwołującego i nieuzasadnione zakwalifikowanie go do dalszego etapu postępowania....

KIO 2796/20

16.11.2020 postanowienie
odrzucone
Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich z siedzibą w Łodzi
Meritum

Zamawiający: Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich prowadzi postępowanie na „przebudowę i remont obiektu sportowego przy ul. Rudzkiej 37 w Łodzi” na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.), w trybie przetargu nieograniczonego. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone 8 października 2020 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 594810....

KIO 2808/20

05.11.2020 postanowienie
odrzucone
43. Wojskowy Oddział Gospodarczy z siedzibą w Świętoszowie
Meritum

Zamawiający – 43. Wojskowy Oddział Gospodarczy prowadzi postępowanie na „dostawę piecyków grzewczych na paliwo płynne dla 43 Wojskowego Oddziału Gospodarczego” na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.), w trybie przetargu nieograniczonego. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone 9 października 2020 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 595501....

KIO 2566/20

13.10.2020 postanowienie
odrzucone
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Spółkę akcyjną z siedzibą w Warszawie
Meritum

Zamawiający – Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Spółka akcyjna prowadzi postępowanie na „dostawę odzieży ochronnej dla pracowników PGNiG w latach 2021-2022” na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. ‎ z 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.), w trybie przetargu nieograniczonego. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone 12 czerwca 2020 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2020/S 113-275162....