Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 846/26

30.03.2026 postanowienie
umorzone
Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o. z siedzibą w Kaliszu
Meritum

Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o. z siedzibą w Kaliszu (dalej „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie podstawowym, ‎ na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1320) - dalej: „ustawa Pzp” pn....

KIO 473/26

24.03.2026 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa - Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Meritum

Odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje bowiem na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO 88/26

16.02.2026 postanowienie
umorzone
Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o.
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 ustawy Pzp: „ W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, kt...

KIO 5614/25

02.02.2026 postanowienie
umorzone
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania – Łódź spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Łodzi
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. W myśl § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz....

KIO 3568/25

30.09.2025 wyrok
oddalone
Najwyższa Izba Kontroli
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. , poz. 1320 ze zm. ), dalej jako Ustawa. Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, a także stanowiska prezentowane ustnie na rozprawie i w pismach procesowych....

KIO 1248/25

17.04.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Lipno
Meritum

Zamawiający – Gmina Lipno pro wadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przykanalikami, pompowniami ścieków w obrębach Lipno Wieś I oraz Okrąg gmina Lipno , znak sprawy: RGK.271.07.2025. Zamówienie zostało podzielone na części....

KIO 3566/23

12.12.2023 postanowienie
umorzone
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Zamawiający – Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy ‎ w Warszawie, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605, ze zm.), zwaną dalej „ustawą PZP”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na: „ dostawę telefonów komórkowych, modemów, kart SIM i świadczenie usług telefonii komórkowej na potrzeby IMGW-PIB”....

KIO 1246/23|KIO 1246/23b

17.05.2023 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Służba Kontrwywiadu Wojskowego w Warszawie
Meritum

Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywne dostawy w okresie 12 miesięcy artykułów biurowych do wskazanych jednostek organizacyjnych zamawiającego. Zgodnie z SWZ przedmiot zamówienia obejmuje: Część 1: Przedmiotem zamówienia są dostawy artykułów i materiałów biurowych takich jak: cienkopisy, długopisy, markery, atramenty, bloki biurowe, datowniki, deski do notowań z klipsem, etykiety samoprzylepne, dziurkacze, folie do laminowania, foliopisy, gumki ołówkowe, grzbiety wsuwane, klipy biurowe, kopert...