Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 4897/25 | KIO 4964/25

31.12.2025 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Urząd Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie
Meritum

W dniu w dniu 05 listopada 2025 r. wykonawca Marine Technology spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdyni (dalej: MT) wniósł odwołanie (sygn. akt KIO 4897/25) w zakresie części C zarzucając Zamawiającemu naruszenie art. 226 ust. 1 pkt 8 PZP w zw. z art. 224 ust. 5 i 6 PZP - poprzez zaniechanie odrzucenia oferty wykonawcy GISPRO Spółka Akcyjna z siedzibą w Szczecinie (dalej: GISPRO) oraz dokonanie wyboru oferty GISPRO jako najkorzystniejszej, pomimo iż oferta ta zawiera rażąco nis...

KIO 3429/25

15.09.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Meritum

Zamawiający Województwo Warmińsko-Mazurskie prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 oraz z 2025 r. poz. 620 dalej: „ustawa Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie pn.: „Kompleksowa organizacja 9 seminariów na temat doradztwa edukacyjno-zawodowego”. Wartość zamówienia jest wyższa, niż progi unijne....

KIO 2704/25

12.08.2025 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.
Meritum

Odwołujący złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania, które zostało podpisane przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Biorąc pod uwagę powyższe, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art....

KIO 3292/23

16.11.2023 postanowienie
umorzone
Komenda Główna Policji w Warszawie
Meritum

Zamawiający – Komenda Główna Policji w Warszawie – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego w celu zawarcia umowy ramowej ogłoszonego przez Komendanta Głównego Policji pn.: Zawarcie umowy ramowej na rezerwacje, sprzedaż i dostarczanie biletów lotniczych, promowych i kolejowych oraz świadczenia usług opcjonalnych (hotelarskich i ubezpieczeniowych), Numer referencyjny: 86/BF/23/DG....

KIO 2502/23

12.09.2023 wyrok
oddalone
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza nie stwierdziła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została spełniona żadna z negatywnych przesłanek wynikająca z art. 528 ustawy PZP, która uniemożliwiałaby merytoryczne rozpoznanie odwołania. Izba stwierdziła ponadto, że wypełnione zostały opisane w art. 505 ust....

KIO 1961/23 | KIO 1977/23

27.07.2023 wyrok
uwzględnione
Województwo Świętokrzyskie – Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach
Meritum

oba odwołania należy uwzględnić. Ustaleń okoliczności, stanowiących podstawę rozstrzygnięcia, Izba dokonała na podstawie kopii dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, przekazanej przez Zamawiającego do akt sprawy, w tym w szczególności specyfikacji warunków zamówienia (dalej: SWZ), ofert złożonych w postępowaniu, wezwań skierowanych do wykonawców przez Zamawiającego w sprawie wyjaśnień rażąco niskiej ceny i odpowiedzi Odwołujących na te wezwania. Izba stwierdziła, że obu O...