Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

24 orzeczeń w bazie

KIO 1064/26

10.04.2026 postanowienie
odrzucone
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich z siedzibą w Rzeszowie
Meritum

: W dniu 9 marca 2026 roku zamawiający przekazał wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego kopię odwołania i jednocześnie wezwał ich do przystąpienia do postępowania odwoławczego. W dniu 12 marca 2026 roku wykonawca A.C., prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe C.A. w Jarosławiu zgłosił przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego....

KIO 1182/26 | KIO 1188/26

08.04.2026 postanowienie
odrzucone
Skarb Państwa - Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Stambule
Meritum

Izba ustaliła, że odwołania czynią zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołania nie zawierają braków formalnych oraz został uiszczony od nich wpis. Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego zgłosili przystąpienie: - po stronie zamawiającego w sprawie KIO 1188/26 – wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia w Konsorcjum firm: VF Vize Danismanlik Hizmetleri Ticaret Limited Sirketi oraz Gatew...

KIO 513/26

18.03.2026 postanowienie
odrzucone
Gmina Ząbkowice Śląskie
Meritum

Uzasadniając wniosek o odrzucenie odwołania Przystępujący podniósł, że z treści odwołania wynika, że Odwołujący stawia zarzuty jedynie wobec oferty Przystępującego. ‎ W myśl przepisu art. 528 pkt 2 ustawy Pzp Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione przez podmiot nieuprawniony....

KIO 5646/25

03.02.2026 postanowienie
odrzucone
Koleje Wielkopolskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Zgodnie z regulacją zawartą w art. 528 pkt 2 ustawy PZP Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione przez podmiot nieuprawniony. W świetle art. 505 ust. 1 ustawy PZP środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia lub nagrody w konkursie oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy....

KIO 4715/25

24.11.2025 postanowienie
odrzucone
Polska Agencja Inwestycji i Handlu spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie
Meritum

30 października 2025 r. LDS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zabierzowie oraz Gmsynergy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rzgowie (dalej łącznie jako „Odwołujący”) wnieśli odwołanie na „uznanie przez Zamawiającego skutecznego zastrzeżenia przez wykonawcę Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o....

KIO 3412/25

11.09.2025 postanowienie
odrzucone
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Babimoście
Meritum

Z art. 528 ustawy pzp wynika, że Izba odrzuca odwołanie m.in. w następujących sytuacjach:  odwołanie dotyczy czynności, którą zamawiający wykonał zgodnie z treścią wyroku Izby lub sądu lub, w przypadku uwzględnienia zarzutów przedstawionych w odwołaniu, którą wykonał zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu [pkt 5];  odwołanie zostało wniesione przez podmiot nieuprawniony [pkt 2] – w szczególności art. 527 ustawy pzp stanowi, że na czynność zamawiającego wykonaną zgodnie z treścią wyroku Izby l...

KIO 3024/25

28.08.2025 postanowienie
odrzucone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

kierując się tezami wynikającymi z orzeczeń wydanych w trybie prejudycjalnym przez TSUE (wyrok ‎ z 22 października 2024 r. w sprawie C-652/22, Kolin oraz wyrok z 13 marca 2025 r., w sprawie C-266/22, Qingdao), a także z wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie XXIII Wydział Gospodarczy Odwoławczy i Zamówień Publicznych z 23 czerwca 2025 r., w sprawie o sygn....

KIO 845/25

18.03.2025 postanowienie
odrzucone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego na świadczenie kompleksowej usługi: dzierżawy, prania, dezynfekcji i transportu odzieży operacyjnej barierowej wraz z usługą dzierżawy i obsługi dystrybutorów wydających oraz automatów zbierających dla Bloku Operacyjnego Centrum Kliniczno-Dydaktycznego CSK UM w Łodzi, numer postępowania: ZP/122/2024 ogłoszono w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej z 23 sierpnia 2024 r., pod numerem 507372-2024. 28 lutego 20...

KIO 481/25

17.03.2025 postanowienie
odrzucone
Skarb Państwa – Komendant Główny Policji z siedzibą w Warszawie
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, w tym akt sprawy odwoławczej Izba postanowiła odwołanie odrzucić. Na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron i uczestników, Izba doszła do przekonania, że zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania na podstawie art. 528 pkt 2 ustawy Pzp, bowiem odwołanie zostało wniesione przez podmiot nieuprawniony . Wymaga wskazania, że w myśl przepisu art....

KIO 135/25

17.02.2025 wyrok
oddalone
Gmina Sawin
Meritum

‎ co następuje: Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania. W aktach sprawy nie ujawniono zgłoszenia przystąpienia po żadnej ze stron postępowania odwoławczego. Zamawiający złożył pisemną odpowiedź na odwołanie, gdzie Zamawiaj ą cy wskazał, że nie uznaje odwo ł ania w całości. Zamawiaj ą cy wnosił na podstawie art....