Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

279 orzeczeń w bazie

KIO 1156/26 | KIO 1256/26

23.04.2026 wyrok
oddalone
Gmina Branice
Meritum

Izba ustaliła, że odwołania czynią zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołania nie zawierają braków formalnych oraz zostały uiszczone od nich wpisy. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem któregokolwiek odwołania. Izba postanowiła oddalić wniosek Zamawiającego o odrzucenie odwołania w sprawie KIO 1156/26....

KIO 860/26

22.04.2026 wyrok
oddalone
Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołania, oferty Przystępującego i złożonych przez niego przedmiotowych (wykazu jadłospisów) i podmiotowych środków dowodowych , informacji z otwarcia ofert z dnia 20 stycznia 2026 r., na podstawie odpowiedzi Zamawiającego na odwołanie z dnia 21 kwietnia 2026 r., stanowiska Przystępującego z dnia 21 kwietnia, pisma pro...

KIO 1189/26

20.04.2026 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - 28 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 1469/26

16.04.2026 postanowienie
umorzone
Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie
Meritum

Zamawiający Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie, ‎ ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”, ‎ pn. „Cyfrowa transformacja WMCCP - nowoczesne technologie dla zdrowia” (numer referencyjny: SZP.2420.15.2026 )....

KIO 1444/26

16.04.2026 postanowienie
umorzone
SIM KZN ŁÓDZKIE CENTRUM spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim
Meritum

SIM KZN ŁÓDZKIE CENTRUM spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą ‎ w Tomaszowie Mazowieckim (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy ‎ z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym pn.: „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w Pajęcznie przy ‎ ul. Przemysłowej na terenie działek o nr ew....

KIO 1055/26

15.04.2026 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Zespół Zakładów z siedzibą w Makowie Mazowieckim
Meritum

Pismem z dnia 3 marca 2026 r. Zamawiający poinformował o odrzuceniu wyborze oferty Przystępującego jako najkorzystniejszej w postępowaniu oraz o odrzuceniu oferty Odwołującego na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Uzasadniając czynność odrzucenia oferty Odwołującego Zamawiający wskazał: Postępowanie prowadzone było w trybie podstawowym z możliwością negocjacji. Po przeprowadzeniu negocjacji Wykonawcy złożyli oferty dodatkowe....

KIO 1109/26

15.04.2026 wyrok
oddalone
Powiat Bocheński - Starostwo Powiatowe w Bochni
Meritum

KIO nie dopatrzyła się zaistnienia przesłanek z art. 528 ustawy, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. KIO oceniła, że odwołujący wykazał przesłankę materialnoprawną dopuszczalności odwołania. Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. W zakresie zarzutu podstawowego podlegał on oddaleniu z następujących względów: - zamawiający dopuścił wykazanie spełniania warunku wyłącznie na podstawie robót wykonanych, a nie dopuścił wykazywania się robotami wykonywanymi, - pozycje 1 – 3 wykazu wskazywały...

KIO 1165/26

13.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Miejska Ciechocinek
Meritum

Zamawiający Gmina Miejska Ciechocinek prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu ograniczonego, którego przedmiotem jest: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych położonych na terenie Gminy Miejskiej Ciechocinek wraz z utworzeniem PSZOK - część 1 . Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 65910-2026 . 13 marca 2026 roku Odwołujący Z.G.K....

KIO 662/26

07.04.2026 wyrok
uwzględnione
Miasto i Gmina Olsztyn
Meritum

Zamawiający postawił następujący warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej: O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który wykaże, że: 1.4.1. posiada wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, tj. a1) wykonał nie wcześniej niż, w okresie ostatnich dziesięciu lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończyli co najmniej 1 (je...

KIO 811/26

03.04.2026 wyrok
oddalone
Wojskowy Zarząd Infrastruktury
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący jest uprawniony do skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Przystąpienie do postępowania odwoławczego w ustawowym terminie po stronie Zamawiającego zgłosił RAWO....