Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

58 orzeczeń w bazie

KIO 1619/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Meritum

Odnośnie odwołania, Izba umorzyła postępowanie na podstawie art. 568 pkt 2 Pzp . Wymaga podkreślenia, że dla możliwości rozpoznania przez Izbę wniesionego odwołania konieczne jest, aby dotyczyło ono czynności bądź zaniechania Zamawiającego. Oznacza to, że na moment wniesienia odwołania musi istnieć substrat zaskarżenia, stanowiący podstawę dla Wykonawcy do wniesienia środka ochrony prawnej w postaci odwołania, zawierającego uzasadnienie faktyczne i prawne odnoszące się do zaskarżanych czynności...

KIO 1066/26

16.04.2026 postanowienie
zwrócone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Węgrowie
Meritum

W dniu 9 marca 2026 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy Softex Data S.A., ul. Poleczki 40, 02-822 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: Informatyzację SPZOZ w Węgrowie w ramach projektu „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”....

KIO 1004/26

16.04.2026 postanowienie
zwrócone
Telewizja Polska S.A. w likwidacji
Meritum

W dniu 4 marca 2026 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy El-Corp Sp. z o.o., ul. Pałuków 2/U1, 03-188 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: dostawę, montaż, uruchomienie i integracja kamer CCTV w budynku Hali Zdjęciowej Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji przy ul. J.P. Woronicza 17 w Warszawie. Numer referencyjny: ZP/TINT/63/2025....

KIO 709/26

02.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Zelów
Meritum

Zgodnie z art. 520 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby.     Stosownie do art. 568 pkt 1 Pzp w przypadku cofnięcia odwołania Izba umarza postępowanie odwoławcze w formie postanowienia. Mając powyższe na uwadze Izba postanowiła jak w pkt 1 sentencji. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 761/26

25.03.2026 postanowienie
umorzone
Powiat Warszawski Zachodni
Meritum

Zamawiający – Powiat Warszawski Zachodni prowadzisz postępowanie pod nazwą: „ Kompleksowa obsługa druku i zadań pokrewnych wraz z dzierżawą urządzeń ”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych dnia 13 lutego 2026 r. roku, numer ogłoszenia 2026/BZP 00110946. W dniu 18 lutego 2026 roku odwołujący działając na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych wniósł odwołanie, od czynności zamawiającego podjętej w ww....

KIO 649/26

17.03.2026 postanowienie
zwrócone
Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii
Meritum

W dniu 11 lutego 2026 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy Konsorcjum Biuro Klub Sp. z o.o., Aleja Fryderyka Chopina 55, 05-092 Łomianki Dolne zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: sukcesywną dostawę artykułów biurowych (POWTÓRKA). Numer referencyjny: ZP/TP/12/26/EL/APF/JK....

KIO 728/26

13.03.2026 postanowienie
umorzone
Wojskowy Zarząd Infrastruktury z siedzibą w Poznaniu
Meritum

W dniu 25 lutego 2026 roku zamawiający przekazał wykonawcom biorącym udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia kopię odwołania za pośrednictwem platformy prowadzonego postępowania. W dniu 2 marca 2026 roku przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie odwołującego zgłosili wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: 1) ATLAS WARD POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu i 2) AMW SINEVIA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w...

KIO 580/26

10.03.2026 postanowienie
zwrócone
Mazowiecki Szpital Bródnowski Sp. z o.o.
Meritum

W dniu 9 lutego 2026 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy GRAPH'IT Sp. z o.o., ul. Stępińska 22/30/424, 00-739 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: kompleksowe usługi przygotowania i opracowania dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla Zadania: „Budowa z przebudową budynków H i D dla potrzeb Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego Sp....

KIO 567/26

03.03.2026 postanowienie
umorzone
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.
Meritum

Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., Al. Pokoju 81, ‎ 31-564 Kraków, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”, ‎ pn. „Przebudowa systemu ciepłowniczego Krakowa- etap II” (numer referencyjny: DZZ/U/2/2026 )....

KIO 5899/25

19.02.2026 postanowienie
zwrócone
Gmina Strzelin
Meritum

W dniu 29 grudnia 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Z.M., Niemil 46, 55-200 Oława zwanej dalej „Odwołującym”, ‎ w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: Kompleksowe sprzątanie pomieszczeń Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie w roku 2026, wewnętrzny identyfikator: ZP.59.2025....