Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 5962/25

12.02.2026 postanowienie
umorzone
Sąd Rejonowy w Zielonej Górze
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego przystąpienie po stronie zamawiającego zgłosił wykonawca Print Flow Solutions M. Sianos Spółka komandytowa z siedzibą ‎ w Warszawie, dalej: „ przystępujący ”....

KIO 225/26

11.02.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Rybczewice
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie Zamawiającego postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 Pzp. Przepis ten stanowi w zdaniu pierwszym, że w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego,...

KIO 5663/25

11.02.2026 wyrok
oddalone
Urząd Miasta Łodzi
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przez ratowników wodnych na terenie obiektów MOSiR w Łodzi w 2026 r. Zgodnie z pkt 4.1-4.6 specyfikacji warunków zamówienia, dalej „SWZ” : 4.1 Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością prowadzenia negocjacji. 4.2 Zamawiający nie przewiduje ograniczenia liczby wykonawców, których zaprosi do negocjacji....

KIO 5380/25

16.01.2026 postanowienie
zwrócone
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kościanie
Meritum

W dniu 1 grudnia 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie TDZ Technika dla Zdrowia Sp. z o.o. , ul. gen. Władysława Sikorskiego 74, 05-082 Janów zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: zakup sprzętu monitorującego i do intensywnej terapii. Numer referencyjny: ZP.260.32.2025. Do odwołania nie dołączono:  dowodu uiszczenia wpisu w terminie przewidzianym na wniesienie odwołania....

KIO 3926/25

09.10.2025 postanowienie
umorzone
Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach
Meritum

Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach, (dalej: „Zamawiający” ), prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługi, pn.: pn. Kompleksowe świadczenie usług nauki pływania uczniów klas III-VIII gliwickich szkół podstawowych znak MZUK-EPZ.50.55.2025- „Nauka pływania dla uczniów klas III-VIII szkół podstawowych” część 1-4 ....

KIO 2755/25

04.08.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Jednostka Wojskowa nr 2063
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku przystąpienia, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 Pzp, zgodnie z którym W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, p...

KIO 2404/25

09.07.2025 postanowienie
umorzone
Ministerstwo Cyfryzacji
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1) Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 Pzp)....

KIO 778/25

24.03.2025 postanowienie
umorzone
Narodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM
Meritum

Wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku sprzeciwu Przystępującego co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez Zamawiającego, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 2 ustawy Pzp....

KIO 3701/23

22.12.2023 postanowienie
umorzone
Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
Meritum

Zamawiający – Akademia Wojsk Lądowych im. generała T.K. we Wrocławiu – prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2023 r. poz.1605 ze zm. dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego pod nawą „Usługa kompleksowego sprzątania i utrzymania czystości w Akademii Wojsk Lądowych im. gen. T.K. we Wrocławiu” (Numer referencyjny: WNP/880/PN/2023) ....

KIO 2502/23

12.09.2023 wyrok
oddalone
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza nie stwierdziła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została spełniona żadna z negatywnych przesłanek wynikająca z art. 528 ustawy PZP, która uniemożliwiałaby merytoryczne rozpoznanie odwołania. Izba stwierdziła ponadto, że wypełnione zostały opisane w art. 505 ust....