Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

2150 orzeczeń w bazie

KIO 4983/25

07.12.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - 1 Baza Lotnictwa Transportowego
Meritum

Odwołujący zwany dalej też AWIMA S.J. B. Wiśniewski J. wniósł odwołanie na czynność odrzucenia jego oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „ Wykonanie usługi w zakresie sprzątania powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych w kompleksach administrowanych przez 1 Bazę Lotnictwa Transportowego (numer postępowania nadany przez Zamawiającego: 14/2025, ogłoszenie o zamówieniu nr 379714-2025 opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 12 czerwca 2025 r., numer...

KIO 930/26|KIO 931/26

24.04.2026 wyrok
uwzględnione
Enea Elkogaz Sp. z o.o.
Meritum

Sygn. akt KIO 930/26 Izba umorzyła postępowanie odwoławcze w zakresie zarzutów oznaczonych w odwołaniu numerami 4 i 5, z uwagi na złożenie przez Odwołującego do protokołu posiedzenia oświadczenia o wycofaniu tych zarzutów. Zarzut dotyczący tajemnicy przedsiębiorstwa Konsorcjum Ayesa Izba ustaliła następujący stan faktyczny: Odwołujący sprecyzował podczas rozprawy, że zarzut w zakresie tajemnicy przedsiębiorstwa dotyczy przedstawionego przez Konsorcjum Ayesa wykazu usług oraz wyjaśnień dotyczącyc...

KIO 948/26

24.04.2026 wyrok
oddalone
Sąd Rejonowy w Zawierciu
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz.1320 ze zm.) skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 2 marca 2026 roku wobec czynności Zamawiającego z dnia 23 lutego 2026 roku. Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał w ustawowym terminie kopię odwołania Zamawiającemu....

KIO 1213/26

24.04.2026 wyrok
oddalone
Miasto Białystok
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 1046/26

23.04.2026 wyrok
uwzględnione
Politechnika Poznańska
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie, którego przedmiotem jest usługa stałej miesięcznej konserwacji i przeglądów dźwigów osobowych zgodnie z wymaganiami UDT, usługi pogotowia awaryjnego, oraz pełnieniem dyżurów w zakresie usuwania i zabezpieczenia awarii dla 47 szt. dźwigów zainstalowanych w obiektach Politechniki Poznańskiej, z podziałem na części (pakiety)....

KIO 1168/26

23.04.2026 wyrok
oddalone
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie
Meritum

Skład orzekający po dokonaniu oceny stanu faktycznego w sprawie, mając na względzie zakres sprawy zakreślony przez okoliczności podniesione w odwołaniu oraz mając na uwadze treść przepisu art. 554 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, który stanowi, że Izba uwzględnia odwołanie, jeżeli stwierdzi naruszenie przepisów ustawy, które miało wpływ lub może mieć istotny wpływ na wynik postępowania o udzielenie zamówienia stwierdził, że postawione przez odwołującego zarzuty nie znalazły potwierdzenia w ustalonym sta...

KIO 1642/26

22.04.2026 postanowienie
umorzone
Prokuratura Krajowa
Meritum

Zamawiający: Prokuratura Krajowa prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zakup usług transmisji danych dla jednostek organizacyjnych prokuratury” Numer ogłoszenia w Dz. Urz. UE: OJ S 247/2025 23/12/2025 EXATEL S.A. z siedzibą w Warszawie , wniósł 10 kwietnia 2026 r....

KIO 1169/26

22.04.2026 wyrok
oddalone
Gdański Ośrodek Sportu
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania uznając, że jego i nteres we wniesieniu odwołania przejawia się w następujący sposób....

KIO 1306/26

22.04.2026 wyrok
oddalone
Gmina Pawłosiów
Meritum

‎ co następuje: Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Izba dokonała ustaleń faktycznych w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, tj....

KIO 1139/26

21.04.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Kluczbork
Meritum

Zgodnie z rozdziałem V Opis przedmiotu zamówienia Specyfikacji warunków zamówienia (dalej jako: „SWZ”): Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U.2021 poz....