Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

23 orzeczeń w bazie

KIO 680/26

02.04.2026 wyrok
oddalone
Spółka Restrukturyzacji Kopalń Spółka Akcyjna
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Jak wynika z art. 112 ust. 1 ustawy Pzp warunki udziału w postępowaniu muszą odnosić się do konkretnego zamówienia publicznego i jego przedmiotu. Nie ulega zaś wątpliwości, że przedmiotem niniejszego postępowania są roboty budowlane. Interpretacja odwołującego, jakoby zamawiający opisując warunek zdefiniował, iż poprzez rekultywację rozumie robotę polegającą na wykonaniu nasadzeń drzew na określonej powierzchni i o określonej wartości jest nieuprawniona,...

KIO 932/26

02.04.2026 wyrok
oddalone
Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane czynności Zamawiającego. Ponadto Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 118 ust. 1 - 3 ustawy Pzp: 1....

KIO 279/26

06.03.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Miejska Żory
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba stwierdziła spełnienie przesłanek art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj....

KIO 5808/25

09.02.2026 wyrok
oddalone
Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 5658/25

30.01.2026 wyrok
oddalone
Gmina Bodzechów
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu. Odwołujący, zarzucił Zamawiającemu zaniechanie odrzucenia oferty wykonawcy Remondis sp. z o.o. Oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim (Remondis), ze względu na brak wskazania w ofercie tego wykonawcy wykazu instalacji do zagospodarowania odpadów i w konsekwencji nieprawidłowy wybór oferty Remondis jako najkorzystniejszej....

KIO 4400/25

21.11.2025 wyrok
oddalone
Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, a odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że odwołujący wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Wykonawca jest podmiotem, który złożył ofertę w postępowaniu i jest zainteresowany uzyskaniem zamówienia....

KIO 3947/25

30.10.2025 wyrok
uwzględnione
Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich
Meritum

Zgodnie z informacją zawartą w piśmie zamawiającego z dnia 7 października 2025 roku wartość przedmiotowego zamówienia przekracza progi unijne określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 5 września 2025 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem: 581695-2025....

KIO 3981/25

22.10.2025 wyrok
uwzględnione
11 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Bydgoszczy
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 poz. 1320 ze zm.; dalej „ustawa”, „Pzp”) skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 9 września 2025 roku od czynności zamawiającego z dnia 18 września 2025 roku....

KIO 2849/25

29.08.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - 1 Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 2761/25

12.08.2025 wyrok
oddalone
TAURON Ekoenergia sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący jest uprawniony do skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Przystąpienie do postępowania odwoławczego w ustawowym terminie po stronie Zamawiającego zgłosił Aquastan sp....