Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

229 orzeczeń w bazie

KIO 911/26

21.04.2026 postanowienie
umorzone
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wyszkowie
Meritum

Zamawiający Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wyszkowie, ‎ ul. Komunalna 1, 07-200 Wyszków, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia ‎ sektorowego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Budowa inteligentnego systemu radiowego zarządzania siecią wodociągową w celu ograniczenia strat wody”, nr referencyjny: 1/2026. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 16 lutego 2026 r., numer wydania: Dz.U....

KIO 1011/26

15.04.2026 wyrok
oddalone
Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 818/26

01.04.2026 postanowienie
umorzone
Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach
Meritum

unieważnienie przez zamawiającego ww. czynności powoduje, że dalsze postępowanie odwoławcze stało się zbędne, przestał bowiem istnieć przedmiot zaskarżenia, a w konsekwencji orzekanie przez Izbę co do czynności lub zaniechań, które utraciły swój byt, jest bezprzedmiotowe. Izba zaznacza, że w ramach przedstawionego pisma z dnia 30 marca 2026 roku zamawiający w uzasadnieniu zawarł argumentację i stanowisko co do podstaw unieważnienia ‎ ww....

KIO 1027/26

30.03.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Meritum

Izba stwierdziła, że wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy P.z.p. Zgodnie z art. 522 ust. 1 in fine ustawy P.z.p., w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu....

KIO 724/26

26.03.2026 wyrok
oddalone
Gmina - Miasto Tomaszów Mazowiecki
Meritum

Odwołujący, wykonawca FBSerwis Zielony Kamieńsk Sp. z o.o. podniósł w odwołaniu zarzut naruszenia art. 99 ust. 1, 2 i 4 w zw. z naruszeniem art. 16 pkt 1 i 3 ustawy Pzp w zw. z naruszeniem art. 17 ust. 1 ustawy Pzp. Kwestionuje sformułowany w opisie przedmiotu zamówienia wymóg, aby realizacja przedmiotu zamówienia odbywała się w odległości nie dalszej niż 45 km od siedziby zamawiającego, wskazując na następujące okoliczności: (a) opisanie przedmiotu zamówienia w sposób: (i) nieuzasadniony obiekt...

KIO 913/26

26.03.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. „Dzieci Warszawy” w Dziekanowie Leśnym
Meritum

Zamawiający Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. „Dzieci Warszawy” w Dziekanowie Leśnym prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 oraz z 2025 r. poz. 620 dalej: „ustawa Pzp”) w trybie w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie pn.: „Dostawa, instalacja i konfiguracja infrastruktury sprzętowo-sieciowej w SZPZOZ im....

KIO 949/26

25.03.2026 postanowienie
umorzone
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego przez wykonawcę New Amsterdam sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Zgodnie z art. 520 ust. 1 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Art. 520 ust. 2 Pzp stanowi, że cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby....

KIO 585/26

23.03.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Jawor
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. W drugiej kolejności Izba stwierdziła, że Odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 505 ust....

KIO 900/26

16.03.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo - Włochy
Meritum

Odwołanie podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy P.z.p., zgodnie z którym Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 P.z.p. oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Dlatego też postanowiono jak w sentencji. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit....

KIO 5885/25

13.03.2026 wyrok
oddalone
Szpital Murcki Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Katowicach
Meritum

Zgodnie z pkt. VI ust. 2 lit. b SWZ: Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowego środka dowodowego na potwierdzenie, że oferowane usługi spełniają określone przez zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria usługi (…) b) opis procedury lub procedurę mycia i dezynfekcji naczyń, urządzeń i sprzętu, środków transportu itp., użytych do wykonania zamówienia. W myśl ust. 3 Mając na uwadze art. 107 ust....