Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

28 orzeczeń w bazie

KIO 1213/26

24.04.2026 wyrok
oddalone
Miasto Białystok
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 672/26

03.04.2026 wyrok
uwzględnione
Zarząd Oczyszczania Miasta w Warszawie
Meritum

Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba stwierdziła spełnienie przesłanek art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego wskazanych w odwołaniu przepisów Pzp....

KIO 132/26

05.03.2026 wyrok
oddalone
Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 4811/25

18.12.2025 wyrok
oddalone
Regionalne Centrum Gospodarki Odpadami reSort spółka z o.o. z/s w Lesznie
Meritum

Wobec braku przeszkód formalnych i oczywistym interesie odwołującego w uzyskaniu zamówienia, w rozumieniu art. 505 ustawy pzp skład orzekający rozstrzyga merytorycznie uznając, że odwołanie, jako niezasadne, podlega oddaleniu. Odwołujący z treści karty katalogowej złożonej wraz z ofertą przez przystępującego wywiódł, że oferowany przez tego wykonawcę przesiewacz jest niezgodny z warunkami zamówienia i nie spełnia kluczowych parametrów określonych w załączniku nr 9 do SWZ, a tym samym oferta tego...

KIO 4824/25

02.12.2025 postanowienie
umorzone
Samodzielny Szpital Miejski im. PCK w Białymstoku
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Samodzielny Szpital Miejski im. PCK w Białymstoku w trybie przetargu nieograniczonego na przygotowanie i dostarczenie posiłków dla pacjentów Samodzielnego Szpitala Miejskiego im. PCK w Białymstoku (nr postępowania: ZP/21/2025), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 16.10.2025 r., 2025/BZP 00478138/01, wobec czynności wyboru oferty najkorzystniejszej, wniesione zostało 03.11.2025 r....

KIO 4556/25

24.11.2025 wyrok
oddalone
ENEA Operator spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

‎ co następuje: Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 oraz z 2025 r. poz. 620, dalej: ustawa / ustawa Pzp ) skutkujących odrzuceniem odwołania. Skład orzekający Izby rozpoznając sprawę uwzględnił akta sprawy odwoławczej, które zgodnie z par....

KIO 3364/25

30.09.2025 wyrok
oddalone
Bank Gospodarstwa Krajowego
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Izba uznała, że odwołujący posiadał interes w uzyskaniu zamówienia oraz mógł ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 2455/25

24.07.2025 wyrok
uwzględnione
Archiwum Państwowe we Wrocławiu
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie.   Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Wykonawca - Firma Transportowo Usługowa BAKTRANS D.B. - skutecznie przystąpił do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, stosownie do przepisów art. 525 ust. 1, 2 i 3 Pzp. Uwzględniając okoliczność wniesienia sprzeciwu przez wykonawcę - Firma Transportowo Usługowa BAKTRANS D.B....

KIO 2312/25 | KIO 2313/25 | KIO 2342/25 | KIO 2363/25

21.07.2025 wyrok
oddalone
Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpień zgłoszonych do postępowania odwoławczego po stronie Odwołującego przez wykonawców:  A. sp. z o.o. z siedzibą w Strzelcach Opolskich – sygn. akt: KIO 2312/25, KIO 2313/25, KIO 2363/25,  Atlas Ward Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu – sygn. akt: KIO 2312/25, KIO 2313/25, KIO 2342/25,  Duna Polska S.A. z siedzibą w Krakowie – sygn. akt: KIO 2312/25, KIO 2342/25, KIO 2363/25,  Korporacja Budowlana DORACO sp. z o.o....

KIO 2209/25

04.07.2025 wyrok
uwzględnione
Związek Międzygminny Wodociągów i Kanalizacji Wiejskich z siedzibą we Wschowie
Meritum

I. Odnośnie brzmienia i znaczenia postanowień SWZ określających przedmiot zamówienia, w tym dopuszczenia rozwiązań równoważnych oraz treści oferty Konsorcjum odnośnie tej kwestii w zakresie, który został udostępniony [w cytatach pisownia i interpunkcja oryginalna, dostosowano układ typograficzny, podkreślenia własne]. Rozdział V. Opis przedmiotu zamówienia: 1....