Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

25 orzeczeń w bazie

KIO 1207/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1) ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp)....

KIO 409/26

20.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Krynica-Zdrój
Meritum

Gmina Krynica-Zdrój (dalej: „Zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na kompleksowe pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad inwestycją „Przebudowa dawnego budynku Dworca Kolejowego na potrzeby Laboratorium Dialogu”. Do ww. postępowania o udzielenie zamówienia zastosowanie znajdują przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 5884/25

11.02.2026 postanowienie
umorzone
Instytut Badawczy IDEAS
Meritum

KIO dopuściła PZU Zdrowie Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie Rondo Ignacego Daszyńskiego 4 w charakterze uczestnika postępowania. KIO nie dopatrzyła się okoliczności mogących skutkować odrzuceniem odwołania. Postępowanie należy umorzyć na podstawie art. 522 ust. 2 ustawy w związku z art. 568 pkt 3 ustawy....

KIO 5942/25

09.02.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Bogdaniec
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do ust. 2 tego artykułu, cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Zgodnie natomiast z art. 568 pkt 1 Pzp, Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Biorąc pod uwagę powyższe oraz uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 05 lutego 2026 r....

KIO 5441/25

16.01.2026 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Zdrowia Psychicznego im. dr. Józefa Bednarza w Świeciu
Meritum

unieważnienie przez zamawiającego w dniu ‎ 4 grudnia 2025 roku czynności z dnia 24 listopada 2025 roku powoduje, że dalsze postępowanie odwoławcze stało się zbędne, przestał bowiem istnieć przedmiot zaskarżenia, a w konsekwencji orzekanie przez Izbę co do czynności lub zaniechań, które utraciły swój byt, jest bezprzedmiotowe. W tym stanie rzeczy wobec spełnienia hipotezy normy wynikającej art....

KIO 5095/25

07.01.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – 3. Regionalna Baza Logistyczna
Meritum

14 listopada 2025 r. wykonawca ”Arlen” spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Odwołujący”) wniósł odwołanie na czynno ś ci badania i oceny wniosku oraz zaniechania wezwania wykonawcy Unifeq Europe spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie do uzupełnienia i wyjaśnienia podmiotowych środków dowodowych w zakresie części 1 i części 2 zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawy pod nazwą „ Dostawa przedmiotów umundurowania i wyekwipowania...

KIO 4170/25

02.12.2025 wyrok
oddalone
Miejski Zarząd Dróg w Opolu
Meritum

Izba umorzyła postępowanie odwoławcze w zakresie zarzutów oznaczonych w odwołaniu numerami: od 1 do 4, 6 do 14, od 16 do 20, od 22 do 36, 38, 40 i 41 – Odwołujący złożył oświadczenie o cofnięciu tych zarzutów. W odniesieniu do pozostałych zarzutów odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Odwołujący oparł zarzuty na następujących podstawach prawnych:  art. 99 ust....

KIO 4150/25

18.11.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 17 listopada 2025 r. o cofnięciu wniesionego odwołania, Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 oraz art. 553 zdanie drugie ustawy Pzp , umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit.a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia ‎ 30 grudnia 2020 r....

KIO 4064/25

21.10.2025 postanowienie
umorzone
Powiat Wągrowiecki
Meritum

Zamawiający w dniu 25 września 2025 r. (poprzez platformę zakupową firmy Open Nexus) wezwał wraz kopią odwołania, w trybie art. 524 Pzp, uczestników postępowania przetargowego do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym. W dniu 29 września 2025 r. (wpływ do Prezesa KIO w wersji elektronicznej podpisane podpisem cyfrowym za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej – ePUAP) Perc Tech Sp. z o.o....

KIO 3768/25

10.10.2025 postanowienie
umorzone
Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie
Meritum

Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie zwane dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Modernizacja systemów HIS, RIS, PACS wraz z ich integracją z krajowymi systemami e-zdrowia (P1, PUE, PUI) w ramach projektu pt....