Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

716 orzeczeń w bazie

KIO 1619/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Meritum

Odnośnie odwołania, Izba umorzyła postępowanie na podstawie art. 568 pkt 2 Pzp . Wymaga podkreślenia, że dla możliwości rozpoznania przez Izbę wniesionego odwołania konieczne jest, aby dotyczyło ono czynności bądź zaniechania Zamawiającego. Oznacza to, że na moment wniesienia odwołania musi istnieć substrat zaskarżenia, stanowiący podstawę dla Wykonawcy do wniesienia środka ochrony prawnej w postaci odwołania, zawierającego uzasadnienie faktyczne i prawne odnoszące się do zaskarżanych czynności...

KIO 1660/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna we Wrocławiu
Meritum

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna we Wrocławiu ‎ (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. ‎ Prawo zamówień publicznych postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego ‎ pn.: „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dot. modernizacji ujęcia wody surowej z rzeki Nysy Kłodzkiej w Michałowie”; znak sprawy PN/0237/B/2026/1 (dalej: Postępowanie)....

KIO 1496/26|KIO 1109/26

23.04.2026 postanowienie
umorzone
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Meritum

KIO nie dopatrzyła się okoliczności mogących skutkować odrzuceniem odwołania. Postępowanie należy umorzyć na podstawie art. 522 ust. 2 ustawy w związku z art. 568 pkt 3 ustawy. Zamawiający uwzględnił zarzuty odwołania w całości, a po jego stronie do postępowania odwoławczego nikt nie przystąpił, co oznacza, że Izba ma podstawy do umorzenia postępowania....

KIO 1355/26

23.04.2026 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie
Meritum

Postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp w związku z art. 520 ust.1 ustawy Pzp z uwagi na oświadczenie złożone przez wnoszącego odwołanie wykonawcę o cofnięciu odwołania. Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp: „ Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy” . W niniejszej sprawie ma zastosowanie wskazany przepis, albowiem Odwołujący w piśmie z dnia 22 kwietnia 2026 r....

KIO 1036/26

22.04.2026 postanowienie
umorzone
Centrum Informatyki Resortu Finansów
Meritum

W dniu 21 kwietnia 2026 r. przed dniem wyznaczonej rozprawy, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Odwołującego zawierające jego oświadczenie cofnięciu odwołania w całości. Stosownie do art.520 ust.1 ustawy Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia  . Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp w związku z art.520, postanowiła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie umorzyć. Zgodnie z § 9 ust....

KIO 718/26

22.04.2026 postanowienie
umorzone
Euroterminal Sławków spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Sławkowie
Meritum

Zamawiający Euroterminal Sławków spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą ‎ w Sławkowie (dalej: zamawiający) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Budowa terminala intermodalnego TK-2 wraz z zakupem urządzeń przeładunkowych na terenie TPSM w trybie zaprojektuj i wybuduj”. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U....

KIO 1525/26

22.04.2026 postanowienie
umorzone
Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu ‎ niejawnym stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 522 ust.1 ustawy Pzp. W piśmie z dnia 17 kwietnia 2026 r. przed wyznaczoną rozprawą Zamawiający udzielił odpowiedzi na odwołanie oświadczając, że uwzględnia w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu wnosząc o umorzenie w całości postępowania odwoławczego....

KIO 1386/26

22.04.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu
Meritum

Zgodnie z regulacją art. 568 pkt 2 ustawy PZP „Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne”. Mając na uwadze szeroki zakres zmian postanowień SWZ dokonanych w postępowaniu przez Zamawiającego po dniu wniesienia odwołania, tj....

KIO 1586/26

22.04.2026 postanowienie
umorzone
Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki siedzibą we Wrocławiu
Meritum

spór zainicjowany rozpoznawanym odwołaniem przestał być aktualny, a postępowanie odwoławcze należy umorzyć. Podstawą do umorzenia postępowania jest także stwierdzenie przez Izbę, że postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Ustawodawca nie doprecyzował, o jakie konkretnie sytuacje chodzi, wobec czego zawsze należy dokonać indywidualnej oceny zaistniałego w danej sprawie stanu faktycznego....

KIO 1543/26

21.04.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Łodzi
Meritum

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Łodzi (dalej: zamawiający) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług pn: „Kompleksowa usługa utrzymania czystości w SP ZOZ MSWiA w Łodzi”. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy ‎ z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, ‎ z późn....