Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

99 orzeczeń w bazie

KIO 1530/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Meritum

Zamawiający Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ‎ ul. Pańska 97, 00-834 Warszawa, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”, pn....

KIO 848/26

20.04.2026 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Minister Finansów i Gospodarki
Meritum

W niniejszej sprawie, Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Nadto, odwołanie nie podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 PZP. Izba uznała, że Odwołujący jest uprawniony do wniesienia odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, gdyż posiada interes w uzyskaniu zamówienia i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów PZP....

KIO 1472/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Wojnicz
Meritum

ze względu na to, iż Zamawiający uwzględnił w całości zarzuty odwołania poprzez dokonanie stosownych zmian w SWZ, Izba na podstawie art. 568 pkt 3 w zw. z art. 522 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.), umorzyła postępowanie odwoławcze, orzekając w formie postanowienia na podstawie art. 553 zd. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art....

KIO 974/26

16.04.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Siemianowice Śląskie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 1406/26

15.04.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Centrum e-Zdrowia
Meritum

27 marca 2026 r wykonawca Detable spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Odwołujący”) wniósł odwołanie na zaniechanie czynności „wezwania Odwołującego – przed upływem terminu związania ofertą – do wyrażenia zgody na przedłużenie tego terminu” w prowadzonym przez Skarb Państwa - Centrum e-Zdrowia (dalej jako „Zamawiający”) postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawy o tytule „Budowa platformy Huba Danych CeZ w ramach rozbudowy analitycznej hurt...

KIO 804/26

02.04.2026 wyrok
uwzględnione
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
Meritum

Izba nie dopatrzyła się zaistnienia przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Ustawy. Mając na uwadze zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz stanowiska stron izba uwzględniła odwołanie. Wobec uwzględnienia zarzutu izba pozostawiła zarzut drugi dotyczący zaniechania wezwania do wyjaśnień w trybie art 128 ust. 4 PZP bez rozpoznania jako ewentualny względem pierwszego. Izba wskazuje, że zgodnie z art. 555 PZP jest związana zakresem zarzutu....

KIO 1039/26

30.03.2026 wyrok
oddalone
Narodowy Fundusz Zdrowia
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Skład orzekający Izby dopuścił w niniejszej sprawie dowody z: dokumentacji postępowania o zamówienie publiczne nadesłanej przez Zamawiającego do akt sprawy w postaci elektronicznej, w szczególności wnioski z 01, 02.12.2025 r. Odwołującego, Przystępu...

KIO 1054/26

23.03.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Opole
Meritum

Postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlegało umorzeniu na podstawie art. art. 568 pkt 2 Pzp, zgodnie z którym, Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Izba zważyła, że z treści odwołania z dnia 09 marca 2026 r. wynika jednoznacznie, że odwołanie zostało wniesione wobec czynności z dnia 25 lutego 2026 r. – tj....

KIO 163/26 | KIO 174/26

23.03.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Miejska Lubin
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność wszystkich zgłoszonych przystąpień, tj. zarówno po stronie odwołujących, zgłoszonych przez: 1) wykonawcę EKO-SAM BIS Sp. z o.o. z siedzibą w Jakubowie – w sprawach oznaczonych sygn. akt KIO 163/26 i KIO 174/24; 2) wykonawcę Błysk-Bis Sp. z o.o. z siedzibą w Makowie Mazowieckim – w sprawach oznaczonych sygn. akt KIO 163/26 i KIO 174/24; 3) wykonawcę GREEN CLASS Sp. z o.o....

KIO 5929/25

20.03.2026 postanowienie
umorzone
Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej
Meritum

Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 PZP oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Dlatego też postanowiono jak w sentencji. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz.U....