Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

71 orzeczeń w bazie

KIO 1020/26

20.04.2026 postanowienie
umorzone
Centrum Informatyki Resortu Finansów
Meritum

Postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie ‎ art. 520 ust. 1 ustawy Pzp w związku z oświadczeniem złożonym przez wnoszącego odwołanie wykonawcę o cofnięciu odwołania. Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp: „ Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy” . W niniejszej sprawie ma zastosowanie wskazany przepis, albowiem Odwołujący w piśmie z dnia 13 kwietnia 2026 r....

KIO 942/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

Polska Grupa Górnicza S.A. z siedzibą w Katowicach (dalej: „zamawiający”) prowadzi, na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) - dalej: „ustawa Pzp” postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „Świadczenie kompleksowych usług utrzymania łaźni dla Polskiej Grupy Górniczej S.A....

KIO 1248/26

07.04.2026 postanowienie
odrzucone
Gmina Łomazy
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego – Gminę Łomazy , w trybie przetargu nieograniczonego na termomodernizację budynku Zespołu Szkół w Łomazach (nr postępowania: INW.271.14.2025.KD), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 16.11.2025 r., 2025/BZP 00537920-01, wobec powtórzonych czynności badania, oceny i wyboru oferty najkorzystniejszej, wniesione zostało w 16.03.2026 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy Ekologika Sp. z o.o. (KIO 1248/26)....

KIO 733/26

02.04.2026 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpień zgłoszonych do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Trakcja S.A. z siedzibą w Warszawie, SARINŻ sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Konsorcjum Trakcja”) oraz przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Budimex S.A. z siedzibą w Warszawie, Budimex Kolejnictwo S.A....

KIO 885/26 | KIO 855/26

26.03.2026 postanowienie
umorzone
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica z siedzibą w Krakowie
Meritum

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica z siedzibą w Krakowie (dalej: „Zamawiający” ), prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawy, pn „Sukcesywna dostawa materiałów eksploatacyjnych do drukarek, kserokopiarek i faksów dla potrzeb AGH”, nr postępowania: KC-DE-zp.272-702/25 . Przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jest prowadzone na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r....

KIO 638/26

25.03.2026 wyrok
oddalone
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach
Meritum

Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego nie zgłoszono przystąpień. Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Izba uznała, że Odwołujący jako podmiot z ainteresowany uzyskaniem zamówienia, który złożył ofertę w postępowaniu, a wnosząc odwołanie dąży do unieważnienia czynności wyboru oferty najkorzystniejszej oraz unieważnia czynności odrzucenia jego oferty, posiada interes w uzyskaniu zamówi...

KIO 868/26

23.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Stalowa Wola, w imieniu której działa Centralny Zamawiający – Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych (SCUW) z siedzibą w Stalowej Woli
Meritum

Odwołanie nie zawierało braków formalnych. Odwołujący wykazał interes ‎ w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego złożył wykonawca T.W. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Speedserwis T.W. z siedzibą w Lublinie . Izba potwierdziła skuteczność zgłoszenia i dopuściła Wykonawcę jako Przystępującego....

KIO 103/26

27.02.2026 wyrok
umorzone
POLITECHNIKA WARSZAWSKA
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 302/26

26.02.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Dobrcz
Meritum

Gmina Dobrcz (dalej: zamawiający) prowadzi w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.) - dalej: ustawy Pzp - postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o szacunkowej wartości przedmiotu zamówienia nieprzekraczającej progów unijnych pn....

KIO 5789/25

17.02.2026 wyrok
oddalone
Ministerstwo Sprawiedliwości
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....