Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

77 orzeczeń w bazie

KIO 1250/26

10.04.2026 postanowienie
umorzone
Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie
Meritum

Odwołujący, tj. NTT Technology spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, 8 kwietnia 2026 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 16 marca 2026 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego na dostawy pn. „Dostawa sprzętu komputerowego i urządzeń sieciowych”, numer: ZPZ-19/02/26 . Odwołanie dotyczy części III....

KIO 1076/26

09.04.2026 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy
Meritum

Zamawiający w dniu 10 marca 2026 r. (za pośrednictwem Platformy Zakupowej) wezwał wraz kopią odwołania, w trybie art. 524 Pzp, uczestników postępowania przetargowego do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym. W dniu 13 marca 2026 r. (e-mailem oraz za pomocą dostawcy usługi e-Doręczenia) BECTON DICKINSON POLSKA Sp. z o.o. zgłosiło przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego wnosząc o oddalenie odwołania w całości....

KIO 773/26 | KIO 733/26

03.04.2026 wyrok
oddalone
Miasto Poznań - Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie, którego przedmiotem wykonanie bieżącej i interwencyjnej pielęgnacji zieleni w pasach drogowych miasta Poznania w latach 2026-2028. Zamawiający zawart w pkt. 16.4 oraz 18.3 Specyfikacji Warunków Zamówienia, iż: - „ cenę oferty dla danej części zamówienia ustala się poprzez zsumowanie łącznych kwot brutto z kosztorysów ofertowych dla poszczególnych lat oraz zakresów (podstawowy i opcjonalny) na podstawie Załącznika nr 1 do SWZ ”, - „ cena będzie rozpatrywana na p...

KIO 958/26

02.04.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Racibórz
Meritum

Izba stwierdziła, że wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy P.z.p. Zgodnie z art. 522 ust. 1 in fine ustawy P.z.p., w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu....

KIO 622/26

02.04.2026 wyrok
uwzględnione
Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego „ZGPD-7”
Meritum

sporne postanowienie PPU jest niejednoznaczne, ponieważ z jednej strony odwołuje się do art. 3b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach („1.Gminy są obowiązane osiągnąć poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych w wysokości co najmniej: 6) 56% wagowo - za rok 2026;”) i rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy, z drugiej zaś wskazuje, że w czasie realizacji przedmiotu umowy poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu wynosi 56 %, co prowadzić moż...

KIO 775/26

31.03.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa w imieniu którego działa Zarząd Zieleni m.st. Warszawy
Meritum

Miasto Stołeczne Warszawa w imieniu którego działa Zarząd Zieleni m.st. Warszawy ‎ z siedzibą w Warszawie (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy ‎ z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Budowa wielofunkcyjnego budynku usługowego z bosmanatem”, Nr sprawy: 78/PN/2025, (dalej: postępowanie)....

KIO 5809/25

03.03.2026 postanowienie
umorzone
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie
Meritum

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi trybie podstawowym bez negocjacji postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 802 na odcinku od km 21+445 do km 21+920 w m. Wielgolas, gmina Latowicz”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 202 4 r. poz. 1320 ze zm. ) , zwanej dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 5444/25

09.02.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Miejska Mielec
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Izba uznała, że Odwołujący posiadał interes w uzyskaniu zamówienia oraz mógł ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp. Wobec spełnienia przesłanek określonych w art....

KIO 5583/25

30.01.2026 wyrok
uwzględnione
Narodowy Bank Polski
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 107 ust. 2 Pzp stanowi, że Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, o ile przewidział to w ogłoszeniu o z...

KIO 5803/25

28.01.2026 postanowienie
umorzone
Województwo Zachodniopomorskie Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie
Meritum

Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w  oparciu o art. 568 pkt 3 ustawy Pzp w zw. z art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 568 pkt 3 ustawy Pzp Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku: o którym mowa w art. 522. Zgodnie z art. 522 ust....