Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 4969/25

09.12.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Dębno
Meritum

Gmina Dębno , dalej „Zamawiający”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym pn. Dostawa urządzeń do wody pitnej w ramach zadania realizowanego z Programu OLiOC na lata 2025/2026. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”....

KIO 1384/25

25.04.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie
Meritum

Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie , prowadzący postępowanie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu (dalej: „Zamawiający” ), prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługi, pn.: „Całoroczne utrzymanie autostrady A-4 na odcinku węzeł Brzeg – granica woj. śląskiego, od km 193+965 do km 281+686” , numer postępowania OOP.D-3.2421.5.2025....

KIO 485/25

19.02.2025 postanowienie
umorzone
Zespół Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie
Meritum

Zespół Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie , dalej „Zamawiający”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Dostawa drobnego sprzętu medycznego z podziałem na pakiety . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”....

KIO 3325/23

17.11.2023 postanowienie
umorzone
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w części a pozostały zarzut został przez Odwołującego wycofany. Do postępowania odwoławczego zgłosił Przystępujący po stronie Zamawiającego, który jednakże nie wniósł sprzeciwu wobec uwzględnionych zarzutów. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 3 NPzp....

KIO 1406/23

29.05.2023 postanowienie
umorzone
Powiat Kamiennogórski
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, to jest odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Do postępowania odwoławczego nie zgłoszono przystąpienia. Skład orzekający Izby, działając na podstawie art....

KIO 1276/23

19.05.2023 postanowienie
umorzone
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. z siedzibą w Lublinie
Meritum

nie zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o brzmienie art. 522 ust. 1 Pzp, złożył oświadczenie o wycofaniu częściowo uwzględnionego przez Zamawiającego Zarzutu nr 1 stwierdzając, że tym samym zachodzą podstawy do umorzenia postępowania na podstawie art. 522 ust. 3 Pzp ze względu na uwzględnienie przez Zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofanie pozostałych zarzutów przez Odwołującego....

KIO 694/23

21.03.2023 postanowienie
umorzone
Sąd Apelacyjny w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie zamawiającego, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy P.z.p . Zgodnie z art. 522 ust. 1 in fine ustawy P.z.p., w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żąda...