Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

70 orzeczeń w bazie

KIO 889/26

21.04.2026 wyrok
oddalone
Powiat Nakielski
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Warunek udziału w postępowaniu dotyczący doświadczenia określony w SWZ stanowi, że wykonawca ma wykazać realizację co najmniej 2 zadań o wartości łącznej min. 1 000 000,00 zł brutto obejmujących swoim zakresem zagospodarowanie terenu z wykonaniem nasadzeń i pielęgnacji zieleni, w tym drzew ‎ i krzewów....

KIO 1058/26

21.04.2026 wyrok
uwzględnione
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w imieniu i na rzecz którego postępowanie prowadzi Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu
Meritum

Za uzasadniony został uznany zarzut naruszenia przez Zamawiającego a r t. 16 pkt 1) - 3) ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z art. 240 i 241 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez wprowadzenie jako kryterium oceny ofert w rozdz. 15 pkt 15.3.3 SWZ punktowania wysokości kary umownej za zwłokę w wykonaniu przedmiotu umowy w skali od 0,2% do 1% wynagrodzenia całościowego brutto za jeden dzień zwłoki, podczas gdy kryterium to jest nadmierne, nieproporcjonalne i niezwiązane z oceną jako...

KIO 974/26

16.04.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Siemianowice Śląskie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 847/26

07.04.2026 wyrok
uwzględnione
Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale
Meritum

Zgodnie z rozdziałem VI ust. 1 Specyfikacji warunków zamówienia (dalej jako: „SWZ”) przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa internatu sportowego Olimpijczyk w COS OPO w Spale. Zgodnie zaś z rozdziałem VIII ust. 1 SWZ wymagany termin wykonania zamówienia: w ciągu 24 miesięcy od daty podpisania umowy....

KIO 5930/25|KIO 5970/25|KIO 636/26

23.03.2026 wyrok
uwzględnione
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Elblągu
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołań. W drugiej kolejności Izba stwierdziła, że Odwołującym przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 505 ust....

KIO 633/26

18.03.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Lądek-Zdrój
Meritum

Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego nie zgłoszono przystąpień. Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Izba rozstrzygając sprawę uwzględniła dokumentację postępowania o udzielenie zamówienia przekazaną przez Zamawiającego, w szczególności SWZ wraz z załącznikami i dokonane modyfikacje....

KIO 143/26

16.03.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – 16 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Drawsku Pomorskim
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego przez wykonawcę S&A Service sp. z o.o . Wykonawca S&A Service sp. z o.o. stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego....

KIO 606/26

05.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Lubliniec
Meritum

Zamawiający – Gmina Lubliniec – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych znajdującego się w Lublińcu przy ul. Spokojnej 2A . Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 67624-2026. Wykonawca FCC Lubliniec Sp. z o.o....

KIO 103/26

27.02.2026 wyrok
umorzone
POLITECHNIKA WARSZAWSKA
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 98/26

11.02.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Zabrze
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie nie wpłynęły zgłoszenia przystąpienia do postępowania odwoławczego. Odwołujący w piśmie z 28 stycznia 2026 r....