Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 1171/26

09.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Tuszyn
Meritum

Gmina Tuszyn (dalej: „Zamawiający”), prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm. dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie Gminy Tuszyn” (znak postępowania: RZPPŚZ.271.2.2026)....

KIO 4380/25

12.11.2025 postanowienie
umorzone
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Centrala w Warszawie
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, w tym prawidłowo uiszczono wpis w kwocie 15.000,00 PLN na rachunek Urzędu Zamówień Publicznych w terminie właściwym do wniesienia odwołania. Odwołujący Asseco Data Systems S.A. przed terminem rozprawy oświadczył na piśmie, że cofa odwołanie. Wobec powyższego, w świetle art. 568 pkt 1) PZP, konieczne stało się umorzenie niniejszego postępowania odwoławczego. Zgodnie z art....

KIO 4086/25

05.11.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Miękinia
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego się wykonawcy przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania, która przejawia się w następujący sposób....

KIO 3805/25

15.10.2025 wyrok
uwzględnione
Miasto Białogard – Urząd Miasta Białogard
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Izba uznała, że odwołujący posiadał interes w uzyskaniu zamówienia oraz mógł ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 3499/25

26.09.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Człopa
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 2169/25

17.06.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Stanisławów
Meritum

Zamawiający Gmina Stanisławów prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Stanisławów." Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 251458 - 2025 . 29 maja 2025 roku Odwołujący EKO SAM BIS sp. z o.o. wniósł odwołanie, w którym zarzucił Zamawiającemu naruszenie: - art. 439 ust....

KIO 1065/25

07.04.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Meritum

Zgodnie z regulacją art. 522 ust. 1 ustawy PZP: „W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił ‎ w terminie żaden wykonawca....

KIO 1008/25

04.04.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Wrocław - Urząd Miejski Wrocławia
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, który...

KIO 292/25

18.02.2025 wyrok
uwzględnione
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.
Meritum

Przedmiotem zamówienia s ą roboty budowlane polegaj ą ce na zaprojektowaniu i rozbudowie Nabrze ż a W ę glowego w ramach etapu II oraz Nabrze ż a Administracyjnego w Porcie Gda ń sk zgodnie ze szczeg ół owym opisem przedmiotu zam ó wienia oraz z projektowanymi postanowieniami umowy (pkt 4.1.SWZ). Inwestycja jest realizowana w formule zaprojektuj i buduj (pkt 4.2. SWZ). W pkt 8.1....

KIO 3701/23

22.12.2023 postanowienie
umorzone
Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
Meritum

Zamawiający – Akademia Wojsk Lądowych im. generała T.K. we Wrocławiu – prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2023 r. poz.1605 ze zm. dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego pod nawą „Usługa kompleksowego sprzątania i utrzymania czystości w Akademii Wojsk Lądowych im. gen. T.K. we Wrocławiu” (Numer referencyjny: WNP/880/PN/2023) ....