Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 785/26

31.03.2026 wyrok
uwzględnione
Miasto Stołeczne Warszawa - Zakład Remontów i Konserwacji Dróg z siedzibą w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba oddaliła wniesiony ewentualnie wniosek Zamawiającego o odrzucenie odwołania jako niedopuszczalnego, z uwagi na brak dopuszczalności zaskarżenia wezwania do uzupełnienia podmiotowego środka dowodowego w trybie art. 128 ust....

KIO 340/26

16.03.2026 wyrok
uwzględnione
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Łódź spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Łodzi
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 5676/25

22.01.2026 postanowienie
umorzone
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.
Meritum

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju (dalej „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, o wartości przekraczającej kwoty progów unijnych, o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz....

KIO 4347/25

06.11.2025 postanowienie
umorzone
ENEA Centrum Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

W dniu 13 października 2025 roku zamawiający przekazał wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego informację o wniesieniu odwołania wraz z jego kopią za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (pocztą elektroniczną). W dniu 15 października 2025 roku wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: 1) BETA Security System Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Opolu (Lider Konsorcjum), 2) KOMANDOS Spółka z ograniczoną odpowiedzial...

KIO 3960/25

27.10.2025 postanowienie
umorzone
11 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Bydgoszczy
Meritum

Wobec braku spełnienia przesłanek określonych w art. 525 ust. 1 ustawy Pzp, Izba stwierdziła nieskuteczność zgłoszonego przystąpienia przez wykonawców wspólnie ubiegający się udzielnie zamówienia AGENCJA OCHRONY MK Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Agencja Ochrony Kowalczyk Security Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie i Agencja Ochrony Kowalczyk KM Sp. z o.o. z siedzibą w Grójcu do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego....

KIO 3065/25

29.08.2025 postanowienie
umorzone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie
Meritum

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie z siedzibą ‎ w Olsztynie (dalej „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie przepisów ustawy z dnia ‎ 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1320) - dalej: „ustawa Pzp” pn....

KIO 755/25

11.03.2025 postanowienie
zwrócone
Polska Akademia Nauk
Meritum

nie stanowi wierzytelnego odpisu pełnomocnictwa, o którym mowa w art. 511 ust.1 zdanie pierwsze Pzp, cyfrowe odwzorowania przedmiotowego wydruku ani sam wydruk, które nie obejmuje podpisu osoby będącej piastunem organu reprezentującego Odwołującego (prezesa zarządu Odwołującego), a zawiera jedynie imię i nazwisko prezesa zarządu Odwołującego ze stwierdzeniem „dokument podpisany elektronicznie podpisem zaufanym”, którego zgodność z oryginałem została potwierdzona przez adwokata, który wniósł odwo...

KIO 1356/23

25.05.2023 postanowienie
umorzone
Ministerstwo Sprawiedliwości
Meritum

Zamawiający: Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Usługi wsparcia i modyfikacji Systemu Losowego Przydziału Spraw (SLPS)” znak sprawy: BF-II.3710.71.2020 . Publikacja ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 29 grudnia 2020 roku, 2020/S 253638745 Odwołujący: Asseco Poland S.A. z siedziba Rzeszowie wniósł dnia 15 maja 2023 r....

KIO 850/23

05.04.2023 postanowienie
umorzone
Śląskie Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu
Meritum

postanowienia z dnia 5 kwietnia 2023 r. w sprawie o sygn. akt: KIO 850/23 Zamawiający – Śląskie Centrum Rehabilitacji i Prewencji ul. Zdrojowa 6, 43-450 Ustroń, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Świadczenie usług w zakresie utrzymania czystości i porządku w Śląskim Centrum Rehabilitacji i Prewencji”, o ogłoszeniu o zamówieniu publicznym opublikowanym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 3 marca 2023 r....

KIO 187/22

07.02.2022 postanowienie
zwrócone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

W dniu 24 stycznia 2022 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców , zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „ Odbiór odpadów komunalnych z dzielnic m.st. Warszawy Białołęka, Targówek, Ochota, Ursus, Włochy, Śródmieście, Bemowo, Wola i Mokotów. Numer referencyjny: ZP/JK/271/IV-172/21”....