Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

43 orzeczeń w bazie

KIO 660/26

30.03.2026 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Meritum

odwołanie w zakresie zarzutów nr 2 i 3 odwołania zasługuje na uwzględnienie. Podkreślenia wymaga fakt, że Izba nie dokonuje oceny kalkulacji ceny zawartej w wyjaśnieniach ceny zamiast zamawiającego, tylko bada czy ocena wyjaśnień ceny przez zamawiającego była racjonalna, kompletna i zgodna z przepisami....

KIO 943/26

24.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Pawłowiczki
Meritum

Zgodnie z dyspozycją art. 522 ust. 1 PZP, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem, że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 5925/25

25.02.2026 postanowienie
umorzone
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Trzciel
Meritum

Zamawiający – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Trzciel – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Trzciel w roku 2026 . Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 723950-2025. Konsorcjum: Usługi Leśne M.K. Sp. z o.o....

KIO 71/26

24.02.2026 wyrok
oddalone
Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie.   Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Konsorcjum: MAXUS Sp. z o.o., MM Service Monitoring Sp. z o.o., MM Service Security Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi oraz Konsorcjum: Agencja Ochrony Osób i Mienia Z. Sp. z o.o., Z. Ochrona Sp. z o.o....

KIO 5669/25

19.02.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Wrocław - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 we Wrocławiu
Meritum

Postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlegało umorzeniu na podstawie art. art. 568 pkt 2 Pzp. Izba zważyła, że z treści odwołania z dnia 16 grudnia 2025 r. wynika, że odwołanie zostało wniesione wobec czynności Zamawiającego z dnia 11 grudnia 2025 r. – tj. czynności wyboru oferty najkorzystniejszej w prowadzonym postępowaniu oraz wobec zaniechania przez Zamawiającego dokonania czynności o drzucenia oferty wykonawcy złożonej przez wykonawcę: T.T....

KIO 5285/25

20.01.2026 wyrok
uwzględnione
Holding ŁÓDŹ Sp. z o.o.
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 5276/25

15.01.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Stepnica
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. , poz. 1320 ze zm. ), dalej jako Ustawa. Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy. Izba ustaliła i zważyła. Zamawiający 10.10.2025 r....

KIO 5342/25

15.01.2026 postanowienie
umorzone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie Oddział w Toruniu
Meritum

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie Oddział w Toruniu (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Sprzątanie i utrzymanie czystości wewnątrz obiektów oraz utrzymanie terenów zewnętrznych w Oddziale ZUS ‎ w Toruniu oraz terenowych jednostkach organizacyjnych”, znak 560000.271.08.2025-ZAP (dalej: Postępowanie)....

KIO 5232/25

17.12.2025 postanowienie
umorzone
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku
Meritum

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku (dalej: „Zamawiający”), prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm. dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym pn.: „Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem robót budowlanych dla zadania pn....

KIO 4252/25

06.11.2025 wyrok
uwzględnione
InnoBaltica Sp. z o.o.
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej na moment wniesienia odwołania....