Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

89 orzeczeń w bazie

KIO 5254/25

12.01.2026 postanowienie
umorzone
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie
Meritum

Zamawiający w odpowiedzi na odwołanie uwzględnił zarzut nr 1 odwołania, który zgodnie z treścią odwołania, był zarzutem głównym. Zarzuty nr 2 i nr 3 odwołania miały bowiem wyłącznie charakter ewentualny, na wypadek nieuwzględnienia przez Izbę zarzutu nr 1 odwołania. Wobec powyższego oświadczenie zamawiającego należało uznać za uwzględnienie zarzutów przedstawionych w odwołaniu w całości....

KIO 1887/25

06.06.2025 postanowienie
zwrócone
43 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

W dniu 12 maja 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie MS Budownictwo M.S. M.S. Sp. j., ul. Zakątek 14, 67-100 Nowa Sól zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Remont budynków magazynowych nr 62, 64 i wymiana okładziny sufitowej ‎ w kompleksie 3096 Potok. Numer referencyjny: 31/26/PN/2025” . Do odwołania nie dołączono:  dowodu uiszczenia wpisu w terminie przewidzianym na wniesienie odwołania....

KIO 209/24

06.02.2024 postanowienie
odrzucone
Gmina Pułtusk
Meritum

Ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy w trybie zamówienia z wolnej ręki, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 11 Pzp, zostało opublikowane w BZP w dniu 24 listopada 2023 r. Tym samym, w ocenie Krajowej Izby Odwoławczej należy uznać, że dzień opublikowania przez zamawiającego ww. informacji, tj. 24 listopada 2023 r....

KIO 3243/23

14.11.2023 postanowienie
odrzucone
Miasto Stołeczne Warszawa reprezentowane przez Dyrektora Centrum Usług Społecznych „Społeczna Warszawa”
Meritum

Art. 528 pkt 6 ustawy Pzp stanowi, że „ Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że: (…) odwołujący nie przekazał zamawiającemu odpowiednio odwołania albo jego kopii zgodnie z art. 514 ust. 2”. Z kolei art. 514 ust. 2 ustawy Pzp stanowi, że „odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on z...

KIO 1905/23

18.07.2023 postanowienie
umorzone
Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej
Meritum

Zamawiający Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie podstawowym bez negocjacji postępowanie pn. „Sukcesywna dostawa materiałów eksploatacyjnych do kserokopiarek, faksów, urządzeń drukujących i wielofunkcyjnych dla potrzeb Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej i jednostek jej podległych”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 24 maja 2023 r. pod numerem 2023/BZP 00229834/01. Do ww....

KIO 1458/22

24.06.2022 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy
Meritum

Izba uznała, że odwołanie nie podlega uwzględnieniu. Zarzuty dotyczące złożonych przez wykonawcę LPGK wyjaśnień ceny. Zgodnie z przepisem art. 224 ust. 1 ustawy Pzp jeżeli zaoferowana cena lub koszt, lub ich istotne części składowe, wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia lub budzą wątpliwości zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi w dokumentach zamówienia lub wynikającymi z odrębnych przepisów, zamawiający żąda od wy...

KIO 1235/22

26.05.2022 wyrok
oddalone
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, oferty Przystępującego, w oparciu o podmiotowe środki dowodowe złożone przez Przystępującego (wykaz robót budowlanych z dnia 12 kwietnia 2022 r., poświadczenie PKP PLK S.A. z dnia 20 lutego 2020 r.), o żądanie Zamawiającego skierowane do Przystępującego z dnia 14 kwietnia 2022 r....

KIO 763/22

11.04.2022 wyrok
oddalone
Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała sprawę na rozprawę. Ponadto Izba ustaliła, że Odwołujący posiada interes we wniesienia odwołania wynikający z art. 505 Pzp. Izba dopuściła do udziału w postępowaniu wykonawcę INTOP S.A....

KIO 292/22

03.03.2022 wyrok
oddalone
Ministerstwo Finansów
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Zaprojektowanie, dostosowanie, budowa i utrzymanie Punktów Kontroli oraz dostawa i utrzymanie Przenośnych Punktów Kontrolnych dla Systemu Kontroli w Systemie Poboru Opłaty Elektronicznej Krajowej Administracji Skarbowej Numer referencyjny: R/18/20/PO/G/450” (dalej jako „Postępowanie”) z zastosowaniem przepisów sPzp w trybie przetargu nieograniczonego....