Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 1014/26

14.04.2026 wyrok
oddalone
Katowickie Wodociągi spółka akcyjna
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 1 grudnia 2025 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 795749-2025. 23 lutego 2026 r....

KIO 944/26

03.04.2026 wyrok
uwzględnione
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący jest uprawniony do skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca....

KIO 1054/26

23.03.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Opole
Meritum

Postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlegało umorzeniu na podstawie art. art. 568 pkt 2 Pzp, zgodnie z którym, Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Izba zważyła, że z treści odwołania z dnia 09 marca 2026 r. wynika jednoznacznie, że odwołanie zostało wniesione wobec czynności z dnia 25 lutego 2026 r. – tj....

KIO 5982/25

20.02.2026 wyrok
uwzględnione
Komenda Portu Wojennego Gdynia
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania uznając, że wykonawca wbrew stanowisku zamawiającego prezentowanemu ‎ w piśmie procesowym z 12 lutego 2026 r., ma i nteres we wniesieniu odwołania i wykazał powyższe w sposób wystarczający w tr...

KIO 5000/25

08.01.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Bodzechów
Meritum

Postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. W myśl tego przepisu: „ Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku: (...) 2) stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne;” Odwołujący w piśmie z dnia 24 grudnia 2025 r. wniósł o umorzenie postępowania odwoławczego stwierdzając, że prowadzenie postępowania odwoławczego stało się zbędne....

KIO 4374/25

24.11.2025 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg, Inwestycji i Remontów Powiatu Rybnickiego
Meritum

Skład orzekający po dokonaniu oceny stanu faktycznego w sprawie, mając na względzie zakres sprawy zakreślony przez okoliczności podniesione w odwołaniu oraz mając na uwadze treść przepisu art. 554 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, który stanowi, że Izba uwzględnia odwołanie, jeżeli stwierdzi naruszenie przepisów ustawy, które miało wpływ lub może mieć istotny wpływ na wynik postępowania o udzielenie zamówienia stwierdził, że postawione przez odwołującego zarzuty nie znalazły potwierdzenia w ustalonym sta...

KIO 3017/25

29.08.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa, 1 Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu
Meritum

Odnośnie odwołania Izba uwzględniła wniosek Zamawiającego w ramach pisma przesłanego z 28 sierpnia 2025 r. i umorzyła postępowanie na podstawie art. 568 pkt 2 Pzp zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne....

KIO 1737/25

22.05.2025 postanowienie
umorzone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego nie zgłosił przystąpienia w ustawowym terminie żaden wykonawca. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1672/25

21.05.2025 postanowienie
umorzone
Powiatowe Centrum Usług Wspólnych w Rawiczu
Meritum

Zamawiający – Powiatowe Centrum Usług Wspólnych w Rawiczu – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym, bez przeprowadzania negocjacji na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), pn.: Zakup i dostawa sprzętu elektronicznego dla ZSPT CKU w Bojanowie i ZSZ w Rawiczu w ramach projektu pt....

KIO 701/25

14.03.2025 wyrok
uwzględnione
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kościerzyna
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych i terminowo został uiszczony wpis od odwołania w wymaganej wysokości. Izba nie stwierdziła również podstaw do odrzucenia odwołania. Do niniejszego postępowania odwoławczego – po stronie Zamawiającego – skutecznie przystąpił wykonawca C.S. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w Delowie....