Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 219/26

10.03.2026 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Grójec
Meritum

Pismem z dnia 27 listopada 2025 r. Zamawiający skierował do T.S. – Nowa Wieś – Bircza (dalej: Wykonawca), wezwanie do złożenia wyjaśnień w zakresie wyliczenia ceny lub kosztu w zakresie następujących pozycji: 1) Pozycja nr 3 – oferowana stawka 90 zł, co odpowiada zaledwie 68,81% ceny kosztorysowej. 2) Pozycja nr 4 – oferowana stawka 90 zł, tj. 74,79% wartości kosztorysowej....

KIO 16/26

04.03.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Świerklaniec
Meritum

Odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO 5328/25

23.12.2025 postanowienie
umorzone
Bydgoskie Centrum Sportu
Meritum

Zamawiający Bydgoskie Centrum Sportu prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: kompleksowa usługa ratownictwa wodnego na krytych pływalniach Bydgoskiego Centrum Sportu. Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 636777-2025. 28 listopada 2025 roku Wykonawca Fundacja D.T. Sport wniósł odwołanie, w którym zarzucił Zamawiającemu naruszenie: - art. 239 ust....

KIO 3801/25

03.11.2025 wyrok
uwzględnione
Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, ofert wykonawców (Odwołującego i Przystępującego), informację z otwarcia ofert z dnia 7 sierpnia 2025 r., wezwań Zamawiającego z dnia 11 sierpnia 2025 r. do wyjaśnienia ceny, wyjaśnienia Odwołującego z dnia 19 sierpnia 2025 r....

KIO 3694/25

08.10.2025 wyrok
oddalone
Województwo Zachodniopomorskie, Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. , poz. 1320 ze zm. ), dalej jako Ustawa. Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, a także stanowiska prezentowane ustnie na rozprawie i w pismach procesowych....

KIO 1171/25

18.04.2025 wyrok
uwzględnione
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Meritum

W uzasadnieniu interesu we wniesieniu odwołania Odwołujący podał w szczególności, że w wyniku naruszenia przez Zamawiającego wyżej wskazanych przepisów ustawy Pzp interes Odwołującego j ako zainteresowanego uzyskaniem przedmiotowego zamówienia doznał uszczerbku. Odwołujący złożył ofertę w postępowaniu i następnie zamierzał zrealizować zamówienie, dla którego jest ono prowadzone, osiągając zakładany podczas jego realizacji zysk....

KIO 1153/25

17.04.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Długołęka
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust....