Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 5747/25

05.02.2026 wyrok
oddalone
Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Lasów Państwowych w Olsztynie, Ośrodek Transportu Leśnego Gorzów Wielkopolski, Zakład Usługowo – Produkcyjny Lasów Państwowych w Łodzi, w imieniu którego działa Zakład Usługowo Produkcyjny Lasów Państwowych w Łodzi
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący jest uprawniony do skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Przystąpienie do postępowania odwoławczego w ustawowym terminie po stronie Zamawiającego zgłosił GRUBE sp....

KIO 4425/25

27.11.2025 postanowienie
umorzone
Miasto i Gmina Mordy
Meritum

Uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 17 listopada 2025 r. o cofnięciu wniesionego odwołania, Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 oraz art. 553 zdanie drugie ustawy Pzp , umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit.b rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia ‎ 30 grudnia 2020 r....

KIO 4196/25

07.11.2025 wyrok
oddalone
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. Edwarda Abramowskiego w Katowicach
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania w systemie zaprojektuj i wybuduj obejmującego zaprojektowanie, a następnie budowę nowego budynku dydaktycznego wraz z nadbudową jednej kondygnacji budynku istniejącej sali gimnastycznej z łącznikiem między budynkami na wszystkich kondygnacjach pn.: „ WPF (UE) Technologie przyszłości - utworzenie nowoczesnych pracowni w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. E.A. przy ul. Harcerzy Września nr 2 w Katowicach”....

KIO 3552/25

13.10.2025 wyrok
oddalone
Szkoła Podstawowa Nr 23 im. gen Stefana "Grota" Roweckiego z siedzibą we Wrocławiu
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 3261/25

30.09.2025 wyrok
oddalone
Miasto Suwałki
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 5 marca 2025 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 143719-2025. 23 lipca 2025 r....

KIO 2641/25

07.08.2025 wyrok
oddalone
Gmina Mykanów
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Wykonawca jest podmiotem, który złożył ofertę ‎ w postępowaniu i jest zainteresowany uzyskaniem zamówienia....

KIO 1563/25

21.05.2025 wyrok
oddalone
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM Spółka Akcyjna
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza nie stwierdziła podstaw do odrzucenia odwołania, ponieważ nie została spełniona żadna wynikająca z art. 528 ustawy PZP negatywna przesłanka, która by uniemożliwiała merytoryczne rozpoznanie odwołania. Izba stwierdziła ponadto, że wypełnione zostały opisane w art. 505 ust....

KIO 1143/25 | KIO 1150/25

15.04.2025 wyrok
oddalone
Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 695/25

17.03.2025 wyrok
oddalone
Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Odwołujący nie wykazał zasadności zarzutu naruszenia przez Zamawiającego art. 224 ust. 5 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez zaniechanie odrzucenia oferty w części 3 Wykonawcy konsorcjum Hunters. Nie wykazał, że oferta tego Wykonawcy zawiera rażąco niską cenę, uniemożliwiającą wykonanie usługi w terminie określonym w punkcie 4.2 SWZ....

KIO 457/25 | KIO 467/25

06.03.2025 wyrok
oddalone
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Meritum

Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego w ustawowym terminie nie zgłoszono przystąpień. Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Izba uznała, że Odwołujący, jako wykonawcy ubiegający się o przedmiotowe zamówienia, którzy zastrzegli treść złożonych wyjaśnień rażąco niskiej ceny jako tajemnicę przedsiębiorstwa, a wnosząc odwołania dążą do unieważnienia czynności odtajnienia informacji zawart...