Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

22 orzeczeń w bazie

KIO 1338/26

07.05.2026 wyrok
uwzględnione
Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 611/26

04.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Lublin
Meritum

Odwołanie podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy P.z.p., zgodnie z którym Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 P.z.p. oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Dlatego też postanowiono jak w sentencji. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit....

KIO 5344/25

31.12.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Nowe
Meritum

Przedsiębiorstwo Usług Miejskich „PUM” sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu {dalej: „Przystępujący”} skutecznie przystąpiło po stronie Zamawiającego do postępowania odwoławczego w tej sprawie. 23 grudnia 2025 r. wpłynęła do Izby odpowiedź na odwołanie, która zawiera oświadczenie Zamawiającego o uwzględnieniu zarzutu i żądania ewentualnego odwołania (czyli zarzutu i żądania nr 2)....

KIO 4915/25

17.12.2025 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: „Zamawiający”), prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm. dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Wykonanie dokumentacji wykonawczej i realizacja robót budowlanych, w ramach projektów: „Prace na linii kolejowej E 75 (Rail Baltica) na odcinku Białystok – Knyszyn”, „Prace na lin...

KIO 4564/25

04.12.2025 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 4188/25

29.10.2025 postanowienie
umorzone
Politechnika Lubelska
Meritum

1 października 2025 r. Zamawiający przekazał wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu informację o wniesionym odwołaniu wraz z jego kopią. Żaden z wykonawców w terminie nie zgłosił przystąpienia do postępowania odwoławczego. W piśmie z dnia 16 października 2025 r., które zostało przekazane Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej, Zamawiający wskazał, że: „Zamawiający informuje, iż w dniu 06.10.2025 r....

KIO 4261/25

24.10.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie
Meritum

Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą ‎ w Warszawie (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie w trybie podstawowym pn: „Transport sanitarny pacjentów Szpitala Wolskiego Sp. z o.o.”, numer sprawy: EP/84/2025/ML (dalej: Postępowanie). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 1 października 2025 r....

KIO 3254/25

03.09.2025 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie, którego przedmiotem jest: „Wykonanie dokumentacji wykonawczej i realizacja robót budowlanych, w ramach projektów: „Prace na linii kolejowej E 75 (Rail Baltica) na odcinku Białystok – Knyszyn”, „Prace na linii kolejowej E 75 (Rail Baltica) na odcinku Knyszyn – Osowiec”, „Prace na linii kolejowej E 75 (Rail Baltica) na odcinku Osowiec – Ełk" (nr ref.: 9090/IRZR1/19815/05680/24/P; nr sprawy: PZ.292.1905.2024), Nr publikacji ogłoszenia: 487040-2025 Nr wydania Dz.U....

KIO 2830/25

22.08.2025 wyrok
oddalone
Pabianickie Centrum Medyczne spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Izba uznała, że odwołujący posiadał interes w uzyskaniu zamówienia oraz mógł ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 2682/25

13.08.2025 wyrok
oddalone
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....