Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 5672/25

05.02.2026 postanowienie
umorzone
Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
Meritum

Postępowanie odwoławczego w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 3 ustawy Pzp w związku z art. 522 ust.2 tej ustawy. Zgodnie ze wskazanym art. 568 pkt 3 Pzp: (...) Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku : (...) 3) o którym mowa w art. 522 ”. W myśl drugiego ze wskazanych przepisów art. 522 ust....

KIO 5768/25

26.01.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Do postępowania odwoławczego nie przystąpił żaden wykonawca. Zamawiający w piśmie z 14 stycznia 2026 r....

KIO 5316/25

22.12.2025 postanowienie
umorzone
Muzeum Narodowe w Kielcach
Meritum

spór zainicjowany rozpoznawanym odwołaniem przestał być aktualny. Postępowanie o zamówienie w wyniku podjętych przez Zamawiającego czynności ponownie jest na etapie badania i oceny ofert. W tych okolicznościach nie ma substratu zaskarżenia, a Izba nie ma podstaw do wyręczania Zamawiającego w czynnościach. Rolą Izby jest ocena czynności podjętych przez Zamawiającego....

KIO 4741/25

11.12.2025 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu
Meritum

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, ul. H. Kamieńskiego 73A, 51-124 Wrocław (zamawiający) prowadzi na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz.U. 2024 poz. 1320 ze zm.) (Ustawa lub Pzp) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji pn.: „Dostawa pomp elastomerowych, kombinezonów i butelek na mleko", znak postępowania: Szp-241/FZ-079/2025 (Postępowanie)....

KIO 4303/25

04.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Piaseczno
Meritum

Zamawiający w odpowiedzi na odwołanie uwzględnił zarzuty odwołania w całości. Przystępujący w wyznaczonym terminie nie złożył oświadczenia o wniesieniu sprzeciwu wobec uwzględnienia przez zamawiającego zarzutów odwołania. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 2 ustawy Pzp....

KIO 4012/25

22.10.2025 postanowienie
umorzone
Powiatowy Zarząd Dróg w Bochni z siedzibą w Nowym Wiśniczu
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu ‎ niejawnym stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 522 ust.1 ustawy Pzp. W piśmie z dnia 30 września 2025 r. przed wyznaczoną rozprawą Zamawiający oświadczył, że uwzględnia w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu. Jednocześnie należy wskazać, że zgodnie z art.525 ust. 1 cyt....

KIO 1949/25

10.06.2025 wyrok
oddalone
Spółka Restrukturyzacji Kopalń spółka akcyjna z siedzibą w Bytomiu
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Zakładu Robót Górniczych Górrem Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Rudzie Śląskiej oraz Przedsiębiorstwa Specjalistycznego GRAFEN Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Rudzie Śląskiej (zwanych dalej jako: „przystępujący”). W związku z tym ww....

KIO 1740/25

26.05.2025 postanowienie
umorzone
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie
Meritum

odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. W zakresie zarzutów odwołania izba uznała, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu jako zbędne lub niedopuszczalne. O koliczności zaistniałe po wniesieniu odwołania doprowadziły do niedopuszczalności zarzutów. Izba wskazuje, że zgodnie z: - art....

KIO 1204/25

18.04.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Piaseczno
Meritum

Gmina Piaseczno (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Utwardzenie dróg gminnych”. Do ww. postępowania o udzielenie zamówienia zastosowanie znajdują przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) dalej: „ustawa Pzp”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 10 lutego 2024 r....

KIO 621/25

12.03.2025 wyrok
oddalone
Miasto Zielona Góra – Urząd Miasta Zielona Góra
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, a odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że odwołujący wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Wykonawca jest podmiotem, który złożył ofertę w postępowaniu i jest zainteresowany uzyskaniem zamówienia....