Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

51 orzeczeń w bazie

KIO 1106/26

20.04.2026 wyrok
oddalone
Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego przez wykonawcę Abapest Zakład DDiD Sp. z o.o. z siedzibą ‎ w Warszawie (zwanego dalej jako: „przystępujący”), do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego. W związku z tym ww. wykonawca stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego....

KIO 884/26

13.04.2026 postanowienie
umorzone
Megrez spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Tychach
Meritum

Megrez spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Tychach (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie w trybie podstawowym pn.: „Świadczenie usługi serwisowej oprogramowania aplikacyjnego INFOMEDICA/AMMS objętego nadzorem autorskim Asseco Poland S.A.” nr: 19/25/ZP/TPbN (dalej: Postępowanie). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 4 lipca 2025 r....

KIO 365/26

16.03.2026 postanowienie
umorzone
Infrastruktura Niepołomice spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Niepołomicach
Meritum

Infrastruktura Niepołomice spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą ‎ w Niepołomicach (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy ‎ z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie w trybie podstawowym pn.: „Kompleksowa obsługa w zakresie ratownictwa wodnego na obiekcie Krytej Pływalni ‎ w Niepołomicach”, numer referencyjny: ZP.IN.271.5.2025 (dalej: Postępowanie)....

KIO 5979/25

24.02.2026 wyrok
oddalone
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. w Jastrzębiu-Zdroju
Meritum

Art. 16 Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 107 ust. 2 Pzp stanowi, że Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, o ile przewidział to w ogłoszeniu o zamówien...

KIO 5742/25

09.02.2026 postanowienie
umorzone
Akademia Sztuki Wojennej
Meritum

Zamawiający Akademia Sztuki Wojennej z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie na dostawę warzyw i owoców świeżych. Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy ‎ z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 roku, poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 9 października 2025 r. pod numerem 2025/BZP 00465478....

KIO 5189/25

07.01.2026 postanowienie
umorzone
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Meritum

Odwołanie wniesione w dniu 19 listopada 2025 r. przez wykonawcę bezpieczne.it Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej: „Odwołujący”) wobec czynności zamawiającego (Główny Inspektorat Ochrony Środowiska z siedzibą w Warszawie) w postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji pn. „Dostawa klastra macierzy dyskowej” (ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznym w dniu 15 października 2025 r....

KIO 5008/25

05.01.2026 wyrok
uwzględnione
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Krośnie
Meritum

Zgodnie z rozdz. XVIII SWZ ust. 13 pkt 1 lit. c SWZ wykonawca wraz z ofertą winien złożyć opis techniczny oferowanych kluczowych urządzeń – załącznik nr 6 do SWZ (dowód: SWZ). W zakresie części I zamówienia „Budowa magazynu energii elektrycznej na terenie Elektrociepłowni Krosno o pojemności 2000 kWh i mocy 1000 kW”: Zgodnie z pkt. 3.4. PFU „Magazyn energii”: Sekcja baterii litowo-jonowych: • Wykonana w technologii LFP • Pojemność min....

KIO 4478/25

02.12.2025 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych z siedzibą w Lubiążu
Meritum

Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 PZP oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Dlatego też postanowiono jak w sentencji. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r....

KIO 4444/25 | KIO 4457/25

26.11.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

powyższa czynność Zamawiającego doprowadziła do tego, iż wniesione odwołania w sprawie o sygn. akt KIO 4444/25 i KIO 4457/25 utraciły swój byt. Tym samym nie istnieje, tzw. substrat zaskarżenia, niezbędny do tego, aby Izba mogła rozpoznać odwołania merytorycznie i stwierdzić, czy Zamawiający dopuścił się naruszenia przepisów Pzp. W tej sytuacji dalsze postępowanie w sprawie o sygn. akt KIO 4444/25 i KIO 4457/25 stało się zbędne. W konsekwencji Izba, na podstawie art....

KIO 4463/25 | KIO 4464/25 | KIO 4454/25 | KIO 4466/25 | KIO 4467/25 | KIO 4468/25 | KIO 4469/25 | KIO 4470/25

25.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Wrocław
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 ustawy pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że  w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, któr...