Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

21 orzeczeń w bazie

KIO 1484/26

23.03.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku
Meritum

Postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlegało umorzeniu na podstawie art. art. 568 pkt 2 Pzp, zgodnie z którym, Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Izba zważyła, że z treści odwołania z dnia 01 kwietnia 2026 r. wynika jednoznacznie, że odwołanie zostało wniesione wobec czynności z dnia 27 marca 2026 r. – tj....

KIO 423/26|KIO 424/26

11.03.2026 wyrok
oddalone
Agencja Uzbrojenia
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań, odwołania nie zawierały braków formalnych i mogły zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że odwołujący wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Wykonawca jest podmiotem, który złożył wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i jest zainteresowany uzyskaniem zamówienia. Żaden wykonawca nie zgłosił przystąpienia do postępowań odwoławczych....

KIO 722/26

10.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Libiąż, Zarząd Mienia Komunalnego w Libiążu
Meritum

Zamawiający – Gminę Libiąż, Zarząd Mienia Komunalnego w Libiążu prowadzi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, dla zamówienia o wartości zamówienia mniejszej niż progi unijne, na: „Zabezpieczenie ratownicze osób korzystających z krytej pływalni w Parku Wodnym Libiąż” (Numer referencyjny: ZMK.2610.1.2026.AMK)....

KIO 5352/25

08.01.2026 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu
Meritum

Zgodnie z regulacją art. 522 ust. 1 ustawy PZP „W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 4636/25

20.11.2025 postanowienie
umorzone
Miasto i Gmina Krotoszyn
Meritum

Zamawiający po wniesieniu odwołania dokonał takich zmian zaskarżonych postawień wzoru umowy, które satysfakcjonują Odwołującego i są zbieżne z żądaniami odwołania. Skoro Strony przestały być w sporze w zakresie postanowień objętych zarzutami odwołania, które zostały zmienione, zbędne jest dalsze prowadzenie postępowania odwoławczego. Z art....

KIO 4283/25

18.11.2025 postanowienie
umorzone
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce
Meritum

Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 PZP oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Dlatego też postanowiono jak w sentencji. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r....

KIO 4458/25

04.11.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Bielański im. ks. J. Popiełuszki Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warszawie
Meritum

Szpital Bielański im. ks. J. Popiełuszki Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych wraz z wyposażeniem (zaprojektuj, wybuduj, wyposaż) ‎ w ramach zadania pn.: Wzmocnienie zasobów infrastrukturalnych i sprzętowych Szpitala Bielańskiego w celu poprawy jakości i dostępności do świadczeń onkologicznych”. Do ww. pos...

KIO 3820/25

02.10.2025 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Podkarpacki im Jana Pawła II w Krośnie
Meritum

Wojewódzki Szpital Podkarpacki im Jana Pawła II w Krośnie, ul. Korczyńska 57, ‎ 38-400 Krosno (dalej: „Zamawiający") prowadzi w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.), dalej „ustawy Pzp” postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o szacunkowej wartości przedmiotu zamówienia nieprzekraczającej progów unijnych pn....

KIO 3303/25

11.09.2025 postanowienie
umorzone
Szkoła Podstawowa Nr 23 im. gen Stefana "Grota" Roweckiego Wrocław
Meritum

odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. O koliczności zaistniałe po wniesieniu odwołania spowodowały, że zarzuty odwołania utraciły aktualność. W dacie zamknięcia posiedzenia i wydania postanowienia prowadzenie postępowania odwoławczego było zbędne. W tej sytuacji zastosowanie znajduje norma art. 568 pkt....

KIO 2795/25

11.08.2025 postanowienie
umorzone
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

Zamawiający – Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym pn. Wykonanie przesłony filtracyjnej zapory zbiornika wyrównawczego pompowni Nieporęt, w postaci ścianki szczelnej z brusów Larsena . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”....