Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 474/26

04.03.2026 wyrok
uwzględnione
Zarząd Oczyszczania Miasta
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych, skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 PZP. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 PZP – tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 5745/25

04.02.2026 postanowienie
umorzone
Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Sanoku
Meritum

dalsze prowadzenie postępowania w tym zakresie stało się zbędne i w związku z tym zachodzi podstawa do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. 2. Wobec wycofania przez Odwołującego zarzutów nr 9 i 11 Izba uznała, że w zakresie tych zarzutów zaistniała podstawa do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 568 pkt 1 ustawy Pzp stosowanego odpowiednio w przypadku wycofania części zarzutów podniesionych w odwołaniu. 3....

KIO 4230/25

31.10.2025 wyrok
oddalone
Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania. Odwołujący jest wykonawcą zainteresowanym pozyskaniem przedmiotowego zamówienia i może ponieść szkodę na skutek naruszeń, których dopuścił się zamawiający....

KIO 4089/25

16.10.2025 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku
Meritum

W dniu 26 września 2025 roku zamawiający opublikował treść odwołania na platformie zakupowej zamawiającego oraz przekazał drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy zakupowej wykonawcom, którzy złożyli wnioski o wyjaśnienie treści Specyfikacji Warunków Zamówienia. Żaden z wykonawców nie zgłosił przystąpienia do postępowania odwoławczego....

KIO 3403/25

24.09.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Rychwał
Meritum

Zamawiający – Gmina Rychwał – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji pn. „ Dostawa i wdrożenie oprogramowania, które ma na celu uruchomienie i zapewnienie prawidłowego działania e-usług w Gminie Rychwał ”, nr referencyjny: G.271.6.2025. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych z dnia 23 czerwca 2025 r., nr ogłoszenia: 2025/BZP 00288410. W dniu 11 sierpnia 2025 r....

KIO 3033/25

21.08.2025 postanowienie
umorzone
Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna
Meritum

Zamawiający Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna ‎ z siedzibą w Legnicy, zwany dalej „zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę, montaż, integrację i wdrożenie modułów radiowych opartych o technologię IoT wraz z obsługą systemu...

KIO 1956/25

13.06.2025 wyrok
oddalone
Powiat Krotoszyński
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 1497/25

13.05.2025 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Meritum

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych ‎ (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), (zwanej dalej: „Pzp” lub „ustawa Pzp) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa pn.: Usługa wdrożenia ‎ i utrzymania systemu sterowania i zarządzania oświetleniem na terenie m.st....

KIO 1283/25

30.04.2025 wyrok
oddalone
Gmina Sochaczew
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, ‎ o której mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 2391/23 | KIO 2397/23

25.08.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Zamawiający – Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad – prowadzi postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia publicznego na zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Projekt i budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku: węzeł Sokółka Północ (bez węzła) – węzeł Czarna Białostocka (z węzłem)”, Nr referencyjny: O.BI.D-3.2410.1.2023, zwane dalej jako „Postępowanie"....