Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

154 orzeczeń w bazie

KIO 5283/25

19.01.2026 postanowienie
umorzone
Powiat Chełmski
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557, art. 574 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. ‎ z 2020 r. poz....

KIO 5416/25

16.01.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Łódź – Urząd Miasta Łodzi
Meritum

W dniu 12 stycznia 2026 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło od Odwołującego pismo z wnioskiem o umorzenie postępowanie. W piśmie tym Odwołujący wskazał, że w dniu 15 grudnia 2025 r. Zamawiający zamieścił na platformie zakupowej postępowania zawiadomienie, w którym poinformował o zmianie warunków udziału w postępowaniu. Na dowód czego Odwołujący w załączeniu swego pisma, przekazał wyżej wskazane zmiany SWZ....

KIO 4896/25

22.12.2025 postanowienie
oddalone
Powiat Niżański
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Izba uwzględniła w tym zakresie wyjaśnienia Zamawiającego z 9 grudnia 2025 r.: „Zamawiający — Powiat Niżański wyjaśnia, że w 2025 r. zaplanowane zostało kilka inwestycji, na których wymagany jest nadzór inwestorski w branży drogowej....

KIO 5071/25

18.12.2025 postanowienie
umorzone
Centrum Edukacji Artystycznej
Meritum

postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. W tej sytuacji Izba nie dokonuje oceny podniesionych w odwołaniu zarzutów. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp umorzyła postępowanie odwoławcze, orzekając w formie postanowienia zgodnie z art. 568 pkt 3 tejże ustawy. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 3051/25

27.08.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Kielce
Meritum

Gmina Kielce, Rynek 1 (25-303) Kielce (dalej: „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie podstawowym bez negocjacji, na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320) - dalej „ustawa Pzp” na: „ Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru przy realizacji zadania pn.: Poprawa efektywności energetycznej 8 budynków instytucji edukacyjnych ‎ w Kielcach - ETAP 1”; znak sprawy: AK-IV.271.32.2025 - dalej „...

KIO 2727/25

19.08.2025 wyrok
uwzględnione
Sąd Okręgowy w Płocku
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba również stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 655/25

07.03.2025 postanowienie
umorzone
Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A.
Meritum

Zamawiający – Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa obiektu sportowo-rekreacyjno-usługowego przy Al. Legionów / ul. Kościuszki w Gdańsku-Wrzeszczu”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 13.02.2025 r., nr 31/2025 97677-2025. W dniu 24.02.2025 r....

KIO 3853/23

08.01.2024 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Gdański
Meritum

: Izba ustaliła, że do postępowanie odwoławczego nie przystąpił żaden wykonawca. Izba ustaliła, iż w dniu 5 stycznia 2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Zmawiającego z oświadczeniem o uwzględnieniu części zarzutów przedstawionych w odwołaniu tj.: zarzutu nr 1, zarzutu nr 2, zarzutu nr 6. W zakresie zarzutu nr 7 oraz nr 8, Zamawiający oświadczył, że zamierza dokonać zmian postanowień SWZ. Izba ustaliła, że Odwołujący w dniu 5 stycznia 2024 r....

KIO 2165/23

03.08.2023 postanowienie
umorzone
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Meritum

Izba stwierdziła, że nie ma podstaw do odrzucenia odwołania, a także, że Odwołujący posiada interes we wniesieniu odwołania. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym wykonawcę GE Medical Systems Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie , zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego. W dniu 2 sierpnia 2023 r. (tj....

KIO 2036/23

28.07.2023 postanowienie
umorzone
Poznańskie Inwestycje Miejskie sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający złożył w odpowiedzi na odwołanie oświadczenie o uwzględnieniu części zarzutów odwołania. Odwołujący oświadczył, że cofa odwołanie w pozostałym zakresie, nieuwzględnionym przez zamawiającego w odpowiedzi na odwołanie. Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....