Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

35 orzeczeń w bazie

KIO 1390/26

11.05.2026 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

potwierdziły się zarzuty odwołania, a tym samym odwołanie zasługiwało na uwzględnienie. Odrzucenie oferty wykonawcy pomimo braku zaistnienia przesłanek wykluczenia stanowi naruszenie zasad prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyrażonych na gruncie art. 16 ustawy Pzp....

KIO 1154/26

20.04.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Jednostka Wojskowa NR 2063
Meritum

KIO dopuściła Centralną Wojskową Przychodnię Lekarską „CePeLek” SP ZOZ z siedzibą w Warszawie, ul. Koszykowa 78 w charakterze uczestnika postępowania. KIO nie dopatrzyła się zaistnienia przesłanek odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy. KIO oddaliła wniosek o odrzucenie odwołania na podstawie art. 528 pkt 3 ustawy jako spóźnionego, gdyż skierowanego przeciwko treści SWZ i projektowanych postanowień umownych ustalonych 3 lutego 2026 r....

KIO 1005/26

03.04.2026 postanowienie
umorzone
Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy
Meritum

W dniu 6 marca 2026 r. do akt sprawy wpłynęło od Zamawiającego pismo z wnioskiem o umorzenie postępowania odwoławczego z uzasadnienia, którego wynikało, że w dniu 5 marca 2026 r. Zamawiający dokonał unieważnienia czynność wyboru oferty najkorzystniejszej. Zamawiający wskazał, że informacja ta została opublikowana na Platformie e-Zamówienia oraz przekazana wykonawcom biorącym udział w postępowaniu....

KIO 1099/26

02.04.2026 postanowienie
umorzone
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne z siedzibą w Gdańsku
Meritum

Postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie ‎ art. 520 ust. 1 ustawy Pzp w związku z oświadczeniem złożonym przez wnoszącego odwołanie wykonawcę o cofnięciu odwołania. Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp: „ Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy” . W niniejszej sprawie ma zastosowanie wskazany przepis, albowiem Odwołujący w piśmie z dnia 31 marca 2026 r....

KIO 622/26

02.04.2026 wyrok
uwzględnione
Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego „ZGPD-7”
Meritum

sporne postanowienie PPU jest niejednoznaczne, ponieważ z jednej strony odwołuje się do art. 3b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach („1.Gminy są obowiązane osiągnąć poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych w wysokości co najmniej: 6) 56% wagowo - za rok 2026;”) i rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy, z drugiej zaś wskazuje, że w czasie realizacji przedmiotu umowy poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu wynosi 56 %, co prowadzić moż...

KIO 5085/25

02.01.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Żarki
Meritum

Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego nie zgłoszono przystąpień. Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Izba na podstawie art. 522 ust. 4 w zw. z art. 568 pkt 3 ustawy Pzp umorzyła postępowanie odwoławcze w części dotyczącej zarzutów nr 1 - 3. Zgodnie z art. 522 ust....

KIO 5117/25

12.12.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Mniszków
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym UE nr 213/2025 05.11.2025 r. nr 732907-2025, w tym samym dniu Zamawiający zamieścił dokumenty zamówienia na stronie prowadzonego postępowania.   W odwołaniu od czynności i zaniechań Zamawiającego w postępowaniu w sprawie udzielenia zamówienia publicznego pn.: „Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu gminy Mniszków w terminie od 01.01. 2026 r....

KIO 4855/25

27.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Bałtów
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Art. 520 ust. 2 Pzp stanowi, że cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. W niniejszej sprawie Odwołujący w piśmie z dnia 7 listopada 2025 r. jednoznacznie oświadczył, że cofa odwołanie wniesione w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego....

KIO 4716/25

20.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Niegowa
Meritum

Odwołanie dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn: „budowę magazynu sprzętowego”. Wewnętrzny identyfikator:RPV.271.1.20.2025. Ogłoszenie o zamówieniu zamieszczono w Biuletynie Zamówień Publicznych 2025/BZP nr poz.:00452138/01 Pismem z dnia 10.11.2025 r. Zamawiający powiadomił o uwzględnieniu odwołania w całości, w myśl art.522 ust.1 Pzp....

KIO 4578/25

18.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Mietków
Meritum

postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. W tej sytuacji Izba nie dokonuje oceny podniesionych w odwołaniu zarzutów. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp umorzyła postępowanie odwoławcze, orzekając w formie postanowienia zgodnie z art. 568 pkt 3 tejże ustawy. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 2 lit....