Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 785/26

31.03.2026 wyrok
uwzględnione
Miasto Stołeczne Warszawa - Zakład Remontów i Konserwacji Dróg z siedzibą w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba oddaliła wniesiony ewentualnie wniosek Zamawiającego o odrzucenie odwołania jako niedopuszczalnego, z uwagi na brak dopuszczalności zaskarżenia wezwania do uzupełnienia podmiotowego środka dowodowego w trybie art. 128 ust....

KIO 596/26

05.03.2026 postanowienie
umorzone
POLREGIO Spółka akcyjna w Warszawie
Meritum

Postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy P.z.p., zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Do okoliczności objętych dyspozycją wskazanego przepisu należy sytuacja, w której zamawiający dokonał czynności objętych zarzutami odwołania....

KIO 5967/25

03.02.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ujsoły
Meritum

Zgodnie z Pzp Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia w przypadku (...) stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Wymaga podkreślenia, że dla możliwości rozpoznania przez Izbę wniesionego odwołania konieczne jest, aby dotyczyło ono czynności bądź zaniechania Zamawiającego....

KIO 5142/25

12.12.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Szczurowa
Meritum

ze względu na to, iż Zamawiający uwzględnił w całości odwołanie poprzez skorygowanie i wykreślenie spornych zapisów Opisu Przedmiotu Zamówienia, Izba na podstawie art. 568 pkt 3 w zw. z art. 522 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.), umorzyła postępowanie odwoławcze, orzekając w formie postanowienia na podstawie art. 553 zd. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 2729/25|KIO 2731/25

13.08.2025 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu publicznym opublikowano w Dzienniku Urzędowym UE z dnia 20 grudnia 2024 r. pod nr 783533-2024, numer wydania Dz.U. S: 248/2024 w przedmiocie: NADZORU INWESTORSKIEGO Z PODZIAŁEM NA ZADANIA: Zadanie nr 1: „PRZEBUDOWA DW 789 OD WĘZŁA AUTOSTRADOWEGO PRZEZ GNIAZDÓW KOZIEGŁOWY DO LGOTY NADWARCIE, ETAP II - ODCINEK 1 OD RYNKU W M. KOZIEGŁOWY DO SKRZYŻOWANIA Z UL....

KIO 2504/25

23.07.2025 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Odnośnie odwołania Izba uwzględniła wniosek Odwołującego w ramach pisma z 15.07.2025 r. i umorzyła postępowanie na podstawie art. 568 pkt 2 NPzp . Wymaga podkreślenia, że dla możliwości rozpoznania przez Izbę wniesionego odwołania konieczne jest, aby dotyczyło ono czynności bądź zaniechania Zamawiającego....

KIO 703/25 | KIO 704/25

05.03.2025 postanowienie
umorzone
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie o sygn. akt: KIO 703/25 oraz KIO 704/25 czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 2407/23

23.08.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Lubliniec
Meritum

Zamawiający – Gmina Lubliniec, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „ Wykonanie projektu budowlanego oraz programu funkcjonalno-użytkowego budowy dwupoziomowego skrzyżowania kolejowo-drogowego ‎ w ulicy Częstochowskiej w Lublińcu wraz z budową przejścia podziemnego ”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w D.U.U.E. z dnia 26 czerwca 2023 r., pod nr 2023/S 120-379294....

KIO 1231/23

16.05.2023 postanowienie
umorzone
Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza – Radeckiego we Wrocławiu
Meritum

Zgodnie z Pzp Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia w przypadku (...) stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Wymaga podkreślenia, że dla możliwości rozpoznania przez Izbę wniesionego odwołania konieczne jest, aby dotyczyło ono czynności bądź zaniechania Zamawiającego....