Wyrok KIO I Ca 286/13
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- I Ca 286/13
- Organ wydający
- Sąd Okręgowy w Ostrołęce
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 04.09.2013
- Przewodniczący
- Marianna Kwatkowska
- Sposób rozstrzygnięcia
- odrzucone
Zamawiający
- Nazwa
- Miasto Ostrów Mazowiecka
- Miejscowość
- Ostrów Mazowiecka
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Kluczowe przepisy ustawy Pzp
Zagadnienia merytoryczne
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze I Ca 286/13 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 4 września 2013 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Miasto Ostrów Mazowiecka z siedzibą w Ostrów Mazowiecka w trybie przetarg nieograniczony. Odwołanie zostało odrzucone. Rozstrzygnięcie odnosi się do zagadnień: odrzucenie skargi. W orzeczeniu powołano się na przepisy ustawy Pzp: art. 198e ust. 1.
Istota sprawy
Postanowieniem z dnia 15 lipca 2013r został oddalony wniosek skarżącego o zwolnieniu od kosztów sądowych w postępowaniu wywołanym wniesieniem skargi. Zarządzeniem przewodniczącego skarżący został wezwany do uiszczenia opłaty sądowej od skargi w kwocie 75.000,-zł pod rygorem jej odrzucenia. Wezwanie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 29 lipca 2013r co wynika ze zwrotnego poświadczenia odbioru wezwania. W zakreślonym terminie skarżący MPK Sp. z o.o....
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt I Ca 286/13
POSTANOWIENIE
Dnia 4 września 2013 r.
Sąd Okręgowy w Ostrołęce I Wydział Cywilny
w składzie:
Przewodniczący: Sędzia Sądu Okręgowego Marianna Kwiatkowska
Sędziowie: SO Marta Truszkowska, SO Grażyna Szymańska-Pasek
po rozpoznaniu w dniu 4 września 2013 roku w Ostrołęce
na posiedzeniu niejawnym
sprawy z e skargi MPK Sp z o.o. z siedzibą w Ostrołęce - na orzeczenie
Krajowej Izby Odwoławczej wydane w dniu 13 maja 2013r
sygn. akt KIO 989/13
z udziałem Miasta Ostrów Mazowiecka
- wskutek nieuiszczenia opłaty sądowej od skargi
postanowienia:
odrzucić skargę.
Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 15 lipca 2013r został oddalony wniosek
skarżącego o zwolnieniu od kosztów sądowych w postępowaniu wywołanym
wniesieniem skargi. Zarządzeniem przewodniczącego skarżący został wezwany
do uiszczenia opłaty sądowej od skargi w kwocie 75.000,-zł pod rygorem jej
odrzucenia. Wezwanie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu
29 lipca 2013r co wynika ze zwrotnego poświadczenia odbioru wezwania. W
zakreślonym terminie skarżący MPK Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrołęce nie uiścił
wymaganej opłaty sądowej od skargi.
Z tych względów postanowiono jak na wstępie na podstawie art. 198 e ust
1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych, (j. t. Dz.U z
2010r nr 113 poz 759 z późn. zm.). Zgodnie z tym przepisem Sąd na
posiedzeniu niejawnym odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu lub
niedopuszczalną z innych przyczyn, jak również skargę, której braków strona
nie uzupełniła w terminie. ^3 3^3,33;- ; j
] yj ** ’ ii' ' 1
Za zgodność z oryginałem
SĄD OKRĘGOWY
Wydział I Cywilny
ui. Gomulleklego 5
07-410 Ostrołqke
<•1. (0-29) 765-01-20
Ofgęgżenl© prawomocne
dalszemu zaskarżeniu
nie podlega
STARSZYSEKR
Halina'
ETARZ SĄDOWY