Wyrok KIO KIO 112/20
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 112/20
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 03.02.2020
- Przewodniczący
- Daniel Konicz
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zamawiający
- Nazwa
- Aquanet S.A.
- Miejscowość
- Poznań
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 112/20 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 3 lutego 2020 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Aquanet S.A. z siedzibą w Poznań w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Istota sprawy
zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego na podstawie art. 186 ust. 2 Pzp, o czym orzeczono w pkt 1 sentencji postanowienia. Rozstrzygnięcie o kosztach postępowania odwoławczego (pkt 2 sentencji postanowienia) Izba oparła na przepisie art. 186 ust. 6 pkt 1 Pzp w zw. z § 5 ust. 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r....
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt: KIO 112/20
POSTANOWIENIE
z dnia 3 lutego 2020 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Daniel Konicz
Protokolant: Adam Skowroński
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron postępowania odwoławczego
w dniu 3 lutego 2020 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby
Odwoławczej 20 stycznia 2020 r. przez Odwołującego - wykonawcę Geotrans S.A. z
siedzibą we Wrocławiu, w postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego - Aquanet
S.A. z siedzibą w Poznaniu,
postanawia:
1. umorzyć postępowanie odwoławcze;
2. znieść wzajemnie między stronami koszty postępowania odwoławczego i nakazać zwrot
z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz Odwołującego
kwoty 15.000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100) uiszczonej tytułem wpisu
od odwołania.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień
publicznych (Dz.U. z 2019 r., poz. 1843 j.t.) na niniejsze postanowienie - w terminie 7 dni od
dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby
Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Poznaniu.
Przewodniczący: ....................................
Sygn. akt KIO 112/20
Uzasadnienie
Zamawiający - Aquanet S.A. z siedzibą w Poznaniu - prowadzi, na podstawie
przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r.,
poz. 1843 j.t.), zwanej dalej „Pzp”, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w
trybie przetargu nieograniczonego z podziałem na części pn.: „Usługa zagospodarowania
(załadunek, transport i przetwarzanie) 35000 Mg ustabilizowanych komunalnych osadów
ściekowych(kod odpadu 19 08 05) z terenu Centralnej Oczyszczalni Ścieków w
Koziegłowach, w podziale na 4 Pakiety”, zwane dalej: „Postępowaniem”.
Wartość zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wykonawczych
wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp.
Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym
Unii Europejskiej z 22 października 2019 r., pod nr 2019/S 204-497976.
10 stycznia 2020 r. Zamawiający poinformował wykonawcę Geotrans S.A. z siedzibą
we Wrocławiu o odrzuceniu złożonej przez niego oferty w części 2 i 3 zamówienia, co zostało
zaskarżone odwołaniem wniesionym przez ww. wykonawcę (dalej „Odwołujący”) do Prezesa
Krajowej Izby Odwoławczej (dalej „Izba” lub „KIO”) w dniu 20 stycznia 2020 r.
Odwołujący zarzucił Zamawiającemu naruszenie art. 89 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 7
Pzp.
Do postępowania odwoławczego, po stronie Zamawiającego, nie zostały zgłoszone
przystąpienia.
W pisemnej odpowiedzi na odwołanie (data wpływu - 3 lutego 2020 r.)
Zamawiający uwzględnił zarzuty odwołania w całości. W konsekwencji Izba uznała,
że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego na podstawie art. 186
ust. 2 Pzp, o czym orzeczono w pkt 1 sentencji postanowienia.
Rozstrzygnięcie o kosztach postępowania odwoławczego (pkt 2 sentencji
postanowienia) Izba oparła na przepisie art. 186 ust. 6 pkt 1 Pzp w zw. z § 5 ust. 1 pkt 1 lit. a
rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r. w sprawie wysokości
i sposobu pobierania wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu
odwoławczym i sposobu ich rozliczania (Dz.U. z 2018 r., poz. 972 j.t.).
Przewodniczący:
3