Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

1033 orzeczeń w bazie

KIO 1517/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Sąd Apelacyjny w Poznaniu
Meritum

: Żaden z Wykonawców nie zgłosił przystąpienia do postępowania odwoławczego . W dniu 23 kwietnia 2026 roku Zamawiający przekazał do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odpowiedź na odwołanie, wnosząc o oddalenie odwołania w całości. Jednocześnie Zamawiający wskazał, że wobec upływu terminu realizacji szkolenia przedmiotowe postępowanie przetargowe, niezależnie od wyniku postępowania odwoławczego, winno zostać unieważnione na podstawie art. 255 pkt 5 lub 6 ustawy Pzp....

KIO 1357/26

24.04.2026 wyrok
oddalone
Miasto Poznań
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania uznając, że jego i nteres we wniesieniu odwołania przejawia się w następujący sposób....

KIO 1046/26

23.04.2026 wyrok
uwzględnione
Politechnika Poznańska
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie, którego przedmiotem jest usługa stałej miesięcznej konserwacji i przeglądów dźwigów osobowych zgodnie z wymaganiami UDT, usługi pogotowia awaryjnego, oraz pełnieniem dyżurów w zakresie usuwania i zabezpieczenia awarii dla 47 szt. dźwigów zainstalowanych w obiektach Politechniki Poznańskiej, z podziałem na części (pakiety)....

KIO 1428/26

23.04.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Poznań
Meritum

W dniu 30 marca 2026 roku Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania oraz na portalu eZamówienia kopię odwołania wraz z wezwaniem do przystąpienia do postępowania odwoławczego. Żaden z Wykonawców nie zgłosił przystąpienia do postępowania odwoławczego. W dniu 3 kwietnia 2026 roku Zamawiający złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej oświadczenie o uwzględnieniu odwołania w całości....

KIO 1058/26

21.04.2026 wyrok
uwzględnione
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w imieniu i na rzecz którego postępowanie prowadzi Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu
Meritum

Za uzasadniony został uznany zarzut naruszenia przez Zamawiającego a r t. 16 pkt 1) - 3) ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z art. 240 i 241 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez wprowadzenie jako kryterium oceny ofert w rozdz. 15 pkt 15.3.3 SWZ punktowania wysokości kary umownej za zwłokę w wykonaniu przedmiotu umowy w skali od 0,2% do 1% wynagrodzenia całościowego brutto za jeden dzień zwłoki, podczas gdy kryterium to jest nadmierne, nieproporcjonalne i niezwiązane z oceną jako...

KIO 1301/26

15.04.2026 postanowienie
umorzone
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu
Meritum

Zamawiający Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego pn. Dostawa odczynników, materiałów zużywalnych, kontroli i kalibratorów wraz z dzierżawą sorterów, linii automatycznej transportującej próbki, analizatorów i innych urządzeń oraz systemów wspomagających - (znak sprawy: DZP/56/2026). Ogłoszenie o zamówieniu zamieszczono w Dz.U.S: 48/2026 165119-2026 z dn....

KIO 872/26

14.04.2026 postanowienie
umorzone
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu
Meritum

Zamawiający Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, ‎ ul. Nowowiejskiego 11, 61-731 Poznań, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia ‎ w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Budowa siedziby ROPS w Poznaniu wraz z zagospodarowaniem nieruchomości przy ulicy Spornej, w ramach projektu: "Wzmocnienie systemu polityki społecznej w Wielkopolsce ROPS SOCIAL SPACE LIVING LAB"”, nr referencyjny: ROPS.XII.261.40.2025....

KIO 1387/26

13.04.2026 postanowienie
umorzone
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Poznaniu
Meritum

Uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 30 marca 2026 r. o cofnięciu wniesionego w dniu 26 marca 2026 r. odwołania, Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 oraz art. 553 zdanie drugie ustawy Prawo zamówień publicznych , umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit.a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia ‎ 30 grudnia 2020 r....

KIO 750/26

13.04.2026 wyrok
oddalone
Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu
Meritum

odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 1100/26

13.04.2026 postanowienie
umorzone
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu
Meritum

Postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie art. 520 ust.1 ustawy Pzp w związku z oświadczeniem złożonym przez wnoszącego odwołanie wykonawcę o cofnięciu odwołania. Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp: „ Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy” . W niniejszej sprawie ma zastosowanie wskazany przepis, albowiem Odwołujący w piśmie z dnia 10 kwietnia 2026 r....