Wyrok KIO KIO 1254/19
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 1254/19
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 09.07.2019
- Przewodniczący
- Monika Kawa-Ogorzałek
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zamawiający
- Miejscowość
- Ostrołęka
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 1254/19 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 9 lipca 2019 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Zarząd Zlewni w Ostrołęce z siedzibą w Ostrołęka w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Istota sprawy
Zgodnie z art. 186 ust. 2 Pzp, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt KIO 1254/19
POSTANOWIENIE
z dnia 9 lipca 2019 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Monika Kawa-Ogorzałek
po rozpoznaniu w dniu 9 lipca 2019 r. w Warszawie, na posiedzeniu niejawnym bez udziału
stron i uczestników postępowania odwoławczego, odwołania wniesionego do Prezesa
Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 2 lipca 2019 r. przez wykonawcę DHV Hydroprojekt sp. z
o.o. z siedzibą w Warszawie
w postępowaniu prowadzonym przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie -
Zarząd Zlewni w Ostrołęce
postanawia:
1. umarza postępowanie odwoławcze,
2. nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
wykonawcy DHV Hydroprojekt sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie kwoty 7 500 zł 00 gr
(słownie: siedem tysięcy pięćset złotych zero groszy) uiszczoną tytułem wpisu od
odwołania.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych
(t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1579 ze zm.) na niniejsze postanowienie -
w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem
Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Ostrołęce.
UZASADNIENIE
Zamawiający - Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Zarząd Zlewni
w Ostrołęce prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu
nieograniczonego na dokumentację projektową dla kompleksowej przebudowy portu
zlokalizowanego na lewym brzegu rzeki Narew w km 146+600 (obręb Ostrołęka) (znak
postępowania: BI.ZPI.5.281.1.2019).
Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych
w dniu 18 marca 2019 r. pod numerem 526361-N-2019.
Wezwanie do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym miało miejsce w dniu 2
lipca 2019 r.
Następnie Izba ustaliła, że do niniejszego postępowania odwoławczego po stronie
Zamawiającego nie zgłosił przystąpienia - w terminie przewidzianym w ustawie - żaden
wykonawca.
Pismem z dnia 5 lipca 2019 r. Zamawiający złożył odpowiedź na odwołanie, w
której oświadczył, że uwzględnia w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu.
Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniając powyższe zważyła, co następuje.
Zgodnie z art. 186 ust. 2 Pzp, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w
całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na
posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego,
którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu
odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca. W takim
przypadku zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o
udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.
W związku z faktem, że po stronie Zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden
wykonawca, a Zamawiający w całości uwzględnił zarzuty zawarte w odwołaniu, postępowanie
odwoławcze - stosownie do dyspozycji art. 186 ust. 2 ustawy Pzp - należało umorzyć.
O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie § 5 ust. 1 pkt 1
Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r. w sprawie wysokości i
sposobu pobierania wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu
odwoławczym i sposobu ich rozliczania (Dz.U. z 2018r. poz. 972) jednocześnie orzekając w
tym zakresie o konieczności dokonania zwrotu Odwołującemu z rachunku bankowego Urzędu
Zamówień Publicznych kwoty uiszczonej tytułem wpisu.
Przewodniczący:.....................................