Wyrok KIO KIO 152/20

Streszczenie orzeczenia

Orzeczenie o sygnaturze KIO 152/20 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 6 lutego 2020 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z siedzibą w Rzeszów w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.

Treść dokumentu

Pobierz PDF

Sygn. akt: KIO 152/20

POSTANOWIENIE
z dnia 6 lutego 2020 r.

Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:

Przewodniczący: Katarzyna Brzeska

po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron oraz uczestników postępowania
odwoławczego w dniu 6 lutego 2020 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa
Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 27 stycznia 2020 r. przez
wykonawcę Roche
Diagnostics Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
w postępowaniu prowadzonym przez
Zamawiającego: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie

przy udziale wykonawcy Grifols Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zgłaszającego
przystąpienie po stronie Zamawiającego

postanawia:

1. umorzyć postępowanie odwoławcze;

2. nakazać zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
wykonawcy Roche Diagnostics Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie kwoty 13 500 zł 00 gr
(słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego
wpisu.

Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień
publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843) na niniejsze postanowienie - w terminie 7 dni od
dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby
Odwoławczej do Sądu Okręgowego w
Rzeszowie.

Przewodniczący:    ............................

Sygn. akt: KIO 152/20

Zamawiający - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie
prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia

2004 r. - Prawo zamówień publicznych (zwanej dalej również „ustawą Pzp”), postępowanie o
udzielenie zamówienia pn. „Dostawa odczynników pozwalających na jednoczesne wykrycie
materiału genetycznego trzech wirusów: DNA HBV, RNA HCV, RNA HIV w pulach osocza
metodą całkowicie automatyczną, wraz z wymaganymi kontrolami/kalibratorami i

niezbędnymi materiałami zużywanymi i eksploatacyjnymi oraz dzierżawę automatycznych
analizatorów diagnostycznych z całkowitym oprzyrządowaniem wraz z podłączeniem tej
aparatury do posiadanego przez Zamawiającego systemu komputerowego na okres 36

miesięcy".

Ogłoszenie o zamówieniu zostało przekazane Urzędowi Oficjalnych Publikacji
Wspólnot Europejskich w dniu 6 listopada 2019 r. oraz opublikowane w Dzienniku
Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 11 listopada 2019 r. pod numerem 2019/S 217-532136.

Wezwanie do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym miało miejsce w dniu 28
stycznia 2020 r. Następnie Izba ustaliła, że do niniejszego postępowania odwoławczego po
stronie Zamawiającego zgłosił przystąpienie wykonawca Grifols Polska Sp. z o.o. z siedzibą
w Warszawie. Izba - na podstawie art. 185 ust. 2 i 3 ustawy Pzp - uznała zgłoszenie

przystąpienia ww. wykonawcy za skuteczne.

W dniu 5 lutego 2020 r. przed otwarciem rozprawy, Odwołujący - wykonawca Roche
Diagnostics Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie cofnął odwołanie wniesione do Prezesa KIO
w dniu 27 stycznia 2020 r.

Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 187 ust. 8 zd. 2 ustawy z
dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843)
umorzyła postępowanie odwoławcze. Zgodnie z art. 187 ust. 8 ustawy Prawo zamówień
publicznych, Izba postanowiła o zwrocie na rzecz Odwołującego 90% kwoty uiszczonego
wpisu.

Przewodniczący:    ............................

3