Wyrok KIO KIO 1997/22
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 1997/22
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 16.08.2022
- Przewodniczący
- Ernest Klauziński
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Miejscowość
- Legnica
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 1997/22 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 16 sierpnia 2022 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Collegium Witelona Uczelnia Państwowa z siedzibą w Legnica w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt KIO 1997/22
POSTANOWIENIE
z 16 sierpnia 2022 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Ernest Klauziński
wobec cofnięcia 12 sierpnia 2022 r. przed otwarciem rozprawy odwołania wniesionego
do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 1 sierpnia 2022 r. przez wykonawcę Impel S.A.
z siedzibą we Wrocławiu w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego: Collegium
Witelona Uczelnia Państwowa z siedzibą w Legnicy
postanawia:
1) umarza postępowanie odwoławcze;
2) nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
odwołującego: Impel S.A. z siedzibą we Wrocławiu kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie:
trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy), stanowiącej 90% należnego wpisu.
Stosownie do art. 579 i 580 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2019 r., poz. 2019 ze zm.) na niniejsze postanowienie - w terminie 14 dni od dnia
jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej
do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Przewodniczący:....................................................................
Sygn. akt: KIO 1997/22
Collegium Witelona Uczelnia Państwowa z siedzibą w Legnicy (dalej: Zamawiający)
prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie pn. „Świadczenie
usług sprzątania na potrzeby Collegium Witelona Uczelnia Państwowa”, nr referencyjny
DA.262.02.2022, (dalej: Postępowanie). Postępowanie jest prowadzone zgodnie
z przepisami Ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2021
r. poz. 1129 ze zm.) zwanej dalej w skrócie Pzp.
Izba ustaliła, że 1 sierpnia 2022 r. wykonawca Impel S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej:
Odwołujący) wniósł odwołanie wobec niezgodnych z przepisami Pzp czynności
i zaniechań Zamawiającego w postępowaniu.
12 sierpnia 2022 r. Odwołujący złożył oświadczenie o wycofaniu odwołania. Izba uznała w tej
sytuacji, że odwołanie zostało skutecznie wycofane przed otwarciem rozprawy. W tej sytuacji
Izba stwierdziła, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania, zgodnie
z unormowaniem art. 520 Pzp.
O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i 575 Pzp
w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie
szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz
wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. z 2020
r. poz. 2437), nakazując dokonanie na rzecz Odwołującego zwrotu z rachunku Urzędu
Zamówień Publicznych 90% kwoty uiszczonej tytułem wpisu.
Przewodniczący: ....................................................................
2