Wyrok KIO KIO 807/23
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 807/23
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 04.04.2023
- Przewodniczący
- Małgorzata Matecka
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone
Zamawiający
- Miejscowość
- Warszawa
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Kluczowe przepisy ustawy Pzp
Zagadnienia merytoryczne
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 807/23 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 4 kwietnia 2023 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Centralny Ośrodek Informatyki z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone. Rozstrzygnięcie odnosi się do zagadnień: gwarancja, umorzenie postępowania odwoławczego, odwołanie, postępowanie odwoławcze, Specyfikacja Warunków Zamówienia. W orzeczeniu powołano się na przepisy ustawy Pzp: art. 579 ust. 1, art. 580 ust. 1, art. 580 ust. 2, art. 568 pkt 1, art. 557.
Istota sprawy
Odwołanie wniesione dniu 23 marca 2023 r. przez wykonawcę MAXTO ITS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Modlniczce na treść Specyfikacji Warunków Zamówienia w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Centralny Ośrodek Informatyki z siedzibą w Warszawie pn. Dostawa 500 szt. laptopów wraz 36 miesięczną gwarancją (II) (ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 13 marca 2023 r....
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt: KIO 807/23
POSTANOWIENIE
z dnia 4 kwietnia 2023 r.
Krajowa Izba Odwoławcza – w składzie:
Przewodniczący: Małgorzata Matecka
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron w dniu 4 kwietnia 2023 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 23 marca 2023 r. przez odwołującego: wykonawcę MAXTO ITS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Modlniczce w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego: Centralny Ośrodek Informatyki z siedzibą w Warszawie
postanawia:
1.umarza postępowanie odwoławcze,
2.nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz odwołującego kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 579 ust. 1 i art. 580 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1710, ze zm.) na niniejsze postanowienie – w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Przewodniczący: ………………………
Sygn. akt: KIO 807/23
U z a s a d n i e n i e
Odwołanie wniesione dniu 23 marca 2023 r. przez wykonawcę MAXTO ITS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Modlniczce na treść Specyfikacji Warunków Zamówienia w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Centralny Ośrodek Informatyki z siedzibą w Warszawie pn. Dostawa 500 szt. laptopów wraz 36 miesięczną gwarancją (II) (ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 13 marca 2023 r. pod numerem 2023/S 051-150854) zostało przez tego wykonawcę w całości wycofane w dniu 3 kwietnia 2023 r.
Uwzględniając powyższe, tj. wycofanie odwołania przez odwołującego, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1710, ze zm.), dalej jako „ustawa Pzp”, Izba umorzyła postępowanie odwoławcze, orzekając w formie postanowienia.
O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 ustawy Pzp oraz § 9 ust. 1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz.U. z 2020 r. poz. 2437).
Przewodniczący: ………………………