Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 4440/25

28.11.2025 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa – Targówek
Meritum

Odwołanie podlega uwzględnieniu.     Odwołujący, wnosząc o uwzględnienie odwołania i żądając nakazania Zamawiającemu, aby dokonał czynności: a) unieważnienie czynności wyboru oferty najkorzystniejszej, b) ponownego badania i oceny ofert, w tym: przyznania wykonawcom: Grupa E i Integriz jedynie 5 punktów w kryterium parametry techniczne zarzucił naruszenie art. 16 ustawy Pzp w zw. z art. 239 ust....

KIO 4267/25

06.11.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Wielkopolskie w Poznaniu
Meritum

Zamawiający Województwo Wielkopolskie w Poznaniu prowadzi postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego w trybie podstawowym, którego przedmiotem jest „Wykonanie czynności czwartego poziomu utrzymania dla 10. elektrycznych zespołów trakcyjnych typu 48 WE". Ogłoszenie o zamówieniu zamieszczono 24 września 2025 roku w Dzienniku Urzędowym Unii europejskiej pod numerem 183/25 624254-2025....

KIO 3787/25

15.10.2025 wyrok
uwzględnione
POLREGIO S.A.
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania, która przejawia się w następujący sposób....

KIO 1763/25

03.06.2025 wyrok
oddalone
"REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Odwołujący w rankingu złożonych ofert w zajął drugie miejsce, w wypadku więc potwierdzenia zarzutów, ma szansę na uzyskanie przedmiotowego zamówienia....

KIO 706/25

19.03.2025 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Praga – Południe
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 706/25

19.03.2025 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Praga – Południe
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 3724/23

27.12.2023 wyrok
uwzględnione
Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Suwałkach Sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że żadna z przesłanek wskazanych w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem jest odrzucenie odwołania nie wystąpiła. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał spełnienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, zarówno posiadania interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody ‎ w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy. Do postępowania odwoławczego w terminie przewidzianym w art. 525 ust....

KIO 807/23

04.04.2023 postanowienie
umorzone
Centralny Ośrodek Informatyki
Meritum

Odwołanie wniesione dniu 23 marca 2023 r. przez wykonawcę MAXTO ITS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Modlniczce na treść Specyfikacji Warunków Zamówienia w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Centralny Ośrodek Informatyki z siedzibą w Warszawie pn. Dostawa 500 szt. laptopów wraz 36 miesięczną gwarancją (II) (ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 13 marca 2023 r....

KIO 806/23

04.04.2023 postanowienie
umorzone
Centralny Ośrodek Informatyki
Meritum

Odwołanie wniesione dniu 23 marca 2023 r. przez wykonawcę Suntar Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Tarnowie na treść Specyfikacji Warunków Zamówienia w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Centralny Ośrodek Informatyki z siedzibą w Warszawie pn. Dostawa 500 szt. laptopów wraz 36 miesięczną gwarancją (II) (ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 13 marca 2023 r....

KIO 1758/15

27.08.2015 wyrok
uwzględnione
AQUANET S.A.
Meritum

Zgodnie z pkt. 21.2 s.i.w.z., oferty zostaną ocenione przez zamawiającego w oparciu o kryteria: - najniższa cena brutto oferty (cena C – 95%), - okres gwarancji – Gw - (minimalnie 24 miesiące, maksymalnie - 36 miesięcy) – 5% za zaoferowanie 36- miesięcznego okresu gwarancji. Stosownie do treści punktu 4.2. ppkt....