Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 1 593 711 PLN

2 Remont pokrycia dachu antylopiarni wraz z robotami towarzyszącymi obejmującymi wykonanie równoważnego systemu wentylacji mechanicznej obiektu

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00336243

Numer referencyjny: DZP.260.6.2026

Zamawiający

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie

Promenada Gen. Jerzego Ziętka

41-501 Chorzów, Śląskie

NIP: 6272648416

REGON: 240951360

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z wymianą pokrycia dachowego pawilonu antylopiarni, odtworzeniem elementów dachu

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 100%

Część 2

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
BUDLEP Sp. z o.o. Świętochłowice NIP: PL 6272780854
BUDLEP Sp. z o.o. Świętochłowice NIP: PL 6272780854

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 BUDLEP Sp. z o.o. (Świętochłowice) Umowa podpisana 1 260 381 PLN 1 260 381 PLN
2 BUDLEP Sp. z o.o. (Świętochłowice) Umowa podpisana 333 330 PLN 333 330 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 102 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne)

Najniższa cena

25 920 PLN

Średnia cena

854 363 PLN

Najwyższa cena

14 485 537 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Rak Invest Tomasz Rak Myszków 3 - -
Zakład Remontowo Budowlany Piotr Boguszewski Mikołów 3 822 802 PLN 2 468 406 PLN
ART-BUD Bartłomiej Mroziewicz Pszczyna 3 - -
Firma "DAGOMEX" Piotr Ścibor Bielsko-Biała 3 - -
AMTC Poland Sp. z o.o. Kraków 2 257 751 PLN 257 751 PLN
Marek Korus Daw-Mar Sosnowiec 2 121 796 PLN 243 591 PLN
ABARE sp. z o.o. Lelów 2 1 479 523 PLN 2 959 045 PLN
BAM Sp. z o.o. Bytom 2 54 503 PLN 109 005 PLN
F.U.H. Dziedzicki Marcin Dziedzicki Konopiska 2 384 084 PLN 768 167 PLN
Firma "DAGOMEX" Piotr Ścibor Bielsko-Biała 2 345 301 PLN 345 301 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

,,Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – zaprojektuj i wybuduj” - postępowanie drugie

DAMEKS Sp. z o.o. 686 999 PLN

2026-08-31 13:53:48Z

Remont warsztatów szkolnych w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach

M-J Budownictwo Małgorzata Job -

2026-08-25 18:31:25Z

Remont sali programistycznej w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach

Firma Remontowo - Budowlana TOMBUD Tomasz Wojaczek -

2026-08-25 18:25:26Z

Przystosowanie części pomieszczeń ZSP nr 7 przy ul. Wręczyckiej 111/115 w Częstochowie do prowadzenia zajęć przedszkolnych

MARIUSZ LORENTZ PPHU LOMA w spadku 550 000 PLN

2026-08-24 08:56:42Z

Remont konserwatorski budynku Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała-Północ w Bielsku-Białej w zakresie dachu budynku i budowy instalacji piorunochronnej

MALIBORSKI Ciesielstwo - Handel Drewnem Henryk Malibowski 559 631 PLN

2026-08-18 17:43:45Z

Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jamkach w gminie Konopiska

Rak Invest Tomasz Rak -

2026-08-14 07:46:57Z

2 Remont pokrycia dachu antylopiarni wraz z robotami towarzyszącymi obejmującymi wykonanie równoważnego systemu wentylacji mechanicznej obiektu

BUDLEP Sp. z o.o. 1 260 381 PLN

2026-08-11 07:24:17Z

2 Remont pokrycia dachu antylopiarni wraz z robotami towarzyszącymi obejmującymi wykonanie równoważnego systemu wentylacji mechanicznej obiektu

BUDLEP Sp. z o.o. 333 330 PLN

2026-08-11 07:24:17Z

Przebudowa pomieszczeń UM.

NORAS SŁAWOMIR ZAKŁAD BUDOWLANO-REMONTOWY 499 480 PLN

2026-08-07 09:31:40Z

Wykonanie kompleksowego remontu budynków mieszkalnych przy ul. Franciszkańskiej 29 oraz ul. Franciszkańskiej 21 w Gliwicach, z podziałem na dwie części

Zakład Remontowo Budowlany Piotr Boguszewski 1 033 800 PLN

2026-08-05 08:46:17Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 32 520 PLN Średnia: 698 071 PLN Max: 18 900 630 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
2 Remont pokrycia dachu antylopiarni wraz z robotami towarzyszącymi obejmującymi wykonanie równoważnego systemu wentylacji mechanicznej obiektu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240951360

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Promenada Gen. Jerzego Ziętka

1.5.2.) Miejscowość: Chorzów

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-501

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 666031496

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@slaskiezoo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zoo.silesia.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Hodowla zwierząt

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

2 Remont pokrycia dachu antylopiarni wraz z robotami towarzyszącymi obejmującymi wykonanie równoważnego systemu wentylacji mechanicznej obiektu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-477868cb-4b73-4f9f-b9b3-04349db2b80f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00336243

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00089463/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont dachu antylopiarni

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://slaskiezoo.ezamawiajacy.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Określono w SWZ na stronie https://slaskiezoo.ezamawiajacy.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Określono w SWZ na stronie https://slaskiezoo.ezamawiajacy.pl

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Określono w SWZ na stronie https://slaskiezoo.ezamawiajacy.pl

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Określono w SWZ na stronie https://slaskiezoo.ezamawiajacy.pl

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DZP.260.6.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z wymianą pokrycia dachowego pawilonu antylopiarni, odtworzeniem elementów dachu

4.2.5.) Wartość części: 975609,76 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Porównanie ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

wykonanie kompletnego, równoważnego systemu wentylacji mechanicznej nawiewno wywiewnej, zapewniającego skuteczną wymianę powietrza zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami oraz wymaganiami wynikającymi z przeznaczenia obiektu, przy zachowaniu parametrów wentylacyjnych nie gorszych niż istniejące, w szczególności o całkowitym wydatku powietrza nie mniejszym niż 15 500 m³/h. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 1 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Porównanie ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zamawiający wymaga, żeby wykonawca był ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę przynajmniej 500 000,00 zł.
Zamawiający wymaga, by wykonawca dysponował osobą posiadającą uprawnienia do pełnienia funkcji kierownika budowy, zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenie

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Zestaw dokumentów potwierdzających uprawnienia kierownika budowy.
2. Polisa ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Określono w SWZ na stronie https://slaskiezoo.ezamawiajacy.pl

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Dopuszcza się możliwość zmian umowy, w tym terminu jej wykonania, w przypadku:
a) wstrzymania prac przez Zamawiającego z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy;
b) aktualizacji rozwiązań projektowych z uwagi na postęp technologiczny, zmian obowiązujących przepisów, warunków uniemożliwiających prowadzenie robót, bezpieczeństwa pracy, a także zmian, których wprowadzenie będzie korzystne dla Zamawiającego z powodu przesłanek natury ekonomicznej, użytkowej, organizacyjnej, technicznej;
d) wystąpienia zdarzeń, na które strony nie mają wpływu, a które uniemożliwiają przy normalnym tempie pracy wykonanie przedmiotu umowy w terminie;
e) wystąpienia okoliczności, których Strony umowy nie były w stanie przewidzieć pomimo zachowania należytej staranności.
f) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej prowadzenie robót budowlanych; za siłę wyższą uważa się wystąpienie nieprzewidywalnych i niezawinionych przez żadną ze Stron zdarzeń, których nie dało się przewidzieć przy zawieraniu umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-27 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://slaskiezoo.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-27 10:10

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-07-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
10.07.2026
Termin składania ofert
27.07.2026 08:00
Wartość umowy
1 593 711 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne) 45331000-6 (Instalowanie urządzeń grzewczych wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)

Okres realizacji

90 dni