Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 08:00 (Jutro)
42.2026 Zakup i dostawa jednej (1) sztuki serwera obliczeniowego wraz z kartami graficznymi oraz wszystkimi niezbędnymi akcesoriami i podzespołami (...) na potrzeby Wydziału Chemii UJ.
Numer referencyjny: 80.272.42.2026
Zamawiający
UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
ul. Gołębia 24
31-007 Kraków, Małopolskie
NIP: 6750002236
REGON: 000001270
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 87 rozstrzygniętych przetargów (CPV 48820000-2 - Serwery)
Najniższa cena
30 000 PLN
Średnia cena
390 855 PLN
Najwyższa cena
1 045 500 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| EUROSOC Sp. z o.o. Gdynia | 4 | 272 300 PLN | 544 600 PLN |
| IT Business Group Sp. z o.o. Kraków | 3 | 468 630 PLN | 468 630 PLN |
| Extended Reality Engineering Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 177 602 PLN | 177 602 PLN |
| COMEX Prosta Spółka Akcyjna Kraków | 2 | 158 424 PLN | 158 424 PLN |
| Michał Kopeć 3nodes Stalowa Wola | 2 | 380 599 PLN | 380 599 PLN |
| NetSecure sp. z o. o. Warszawa | 2 | 361 374 PLN | 361 374 PLN |
| MV-IT Sp. z o.o. Katowice | 2 | 372 018 PLN | 372 018 PLN |
| Atende S.A. Warszawa | 2 | 203 955 PLN | 203 955 PLN |
| Gigaserwer Sp. z o.o. Kraków | 2 | - | - |
| REWOLT Bartłomiej Wójcik Limanowa | 2 | 297 451 PLN | 297 451 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Zakup serwera, dysków serwerowych i kluczy sprzętowych – Cyberbezpieczny Samorząd
2026-09-01 14:39:16Z
Dostawy i usługi związane z realizacją projektu w ramach grantu „Cyberbezpieczny Samorząd.”
2026-08-27 09:53:26Z
Dostawa, instalacja, konfiguracja i wdrożenie kompleksowego rozwiązania zwiększającego poziom cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstwa wodociągowego dla ZGK „ŁOSOSINA” Spółka z o.o.
2026-08-26 09:35:52Z
Dostawa klastrów chmury obliczeniowej dla potrzeb projektu PLGrid ICON
2026-08-25 11:38:02Z
„Dostawa i instalacja rozwiązań IT w ramach projektu grantowego „Zwiększenie zakresu cyberbezpieczeństwa w gminie Jerzmanowice-Przeginia”
2026-08-25 09:23:06Z
Dostawa specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z wdrożeniem z zakresu Cyberbezpieczeństwa dla Starostwa Powiatowego w Wieliczce i innych jednostek organizacyjnych Powiatu
2026-08-24 07:41:35Z
Dostawa sprzętu i oprogramowania wraz z wdrożeniem w ramach projektu „Cyberbezpieczne Wodociągi" – Gminna Jednostka Usług Komunalnych w Bobowej – KPO C3.1.1
2026-08-21 07:31:58Z
Dostawa sprzętu i oprogramowania wraz z wdrożeniem w ramach projektu „Cyberbezpieczne Wodociągi" – Gminna Jednostka Usług Komunalnych w Bobowej – KPO C3.1.1
2026-08-21 07:31:58Z
Dostawa sprzętu i oprogramowania wraz z wdrożeniem w ramach projektu „Cyberbezpieczne Wodociągi" – Gminna Jednostka Usług Komunalnych w Bobowej – KPO C3.1.1
2026-08-21 07:31:58Z
Dostawa serwerów w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd dla Gminy Koniusza
2026-08-19 16:34:57Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404415 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
42.2026 Zakup i dostawa jednej (1) sztuki serwera obliczeniowego wraz z kartami graficznymi oraz wszystkimi niezbędnymi akcesoriami i podzespołami (...) na potrzeby Wydziału Chemii UJ.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych UJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001270
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gołębia 24
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-007
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: 12 663-39-06
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: agnieszka3.baran@uj.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uj.edu.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
42.2026 Zakup i dostawa jednej (1) sztuki serwera obliczeniowego wraz z kartami graficznymi oraz wszystkimi niezbędnymi akcesoriami i podzespołami (...) na potrzeby Wydziału Chemii UJ.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4f2907f1-22d7-4778-80e1-2043bed4025d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404415
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00348446/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.54 Zakup serwera obliczeniowego z kartami graficznymi (projekt)
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13531903.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1353190
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Szczegółowe określenie wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej zawarto w rozdziale IX SWZ, tj. Informacja o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń i dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Szczegółowe określenie zasad związanych z obowiązkiem informacyjnym w rozdziale XXI SWZ, tj. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Szczegółowe określenie zasad związanych z obowiązkiem informacyjnym RODO zawarto w rozdziale XXI SWZ, tj. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 80.272.42.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.5.) Wartość zamówienia: 228700,00 PLN
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem postępowania i zamówienia jest zakup i dostawa jednej (1) sztuki serwera obliczeniowego wraz z kartami graficznymi oraz wszystkimi niezbędnymi akcesoriami i podzespołami składającymi się na kompletny zestaw serwerowy na potrzeby Wydziału Chemii UJ mieszczącego się w Krakowie (30-387) przy ul. Gronostajowa 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z opisem minimalnych parametrów i wymagań technicznych oraz funkcjonalnych zawiera Załącznik A do SWZ.
Zamówienie realizowane w ramach projektu LIDER XV pt.: ”Asystent wirtualnych badań przesiewowych oparty o sztuczną inteligencję”, zgodnie z decyzją o finansowaniu projektu, podpisaną umową LIDER15/0033/2024, przyjętego do finansowania w ramach ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
4.2.6.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
48822000-6 - Serwery komputerowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Rozdział VIII SWZ:
1. Oświadczenia składane obligatoryjnie wraz z ofertą:
1.1 w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w Rozdziale VII SWZ, wykonawca musi dołączyć do oferty oświadczenie wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do formularza oferty,
1.2 wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia, jest zobowiązany do złożenia oświadczenia, o którym mowa w punkcie 1.1 w części dotyczącej podwykonawców,
1.3 w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w punkcie 1.1 składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Rozdział IV SWZ:1. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, tj.:
1.1 wypełnionego załącznika nr 3 do formularza oferty wraz z ewentualnym (fakultatywnym) potwierdzeniem oferowanych parametrów opisami technicznymi sporządzonymi przez producenta i/lub wydrukami ze stron internetowych producenta/ów, bądź katalogami producenta/ów, pozwalającymi na ocenę zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia oraz jego parametrów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych z wymaganiami postawionymi w treści SWZ. Zamawiający dopuszcza złożenie wskazanych powyżej przedmiotowych środków dowodowych w języku angielskim. Wyżej wymienione opisy i/lub wydruki w razie ich złożenia muszą zostać opatrzone podpisem kwalifikowanym, zaufanym lub osobistym, zgodnie z zasadami niniejszej SWZ.
1.2 certyfikatów jakościowych i deklaracji wymaganych w Załączniku A do SWZ – tj. w Opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza złożenie wskazanych dokumentów na potwierdzenie spełnienia warunków przedmiotowych w języku angielskim.
2. W przypadku, gdy zaproponowane przez wykonawcę rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia, wykonawca musi udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że oferowane dostawy spełniają określone przez zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
Rozdział IV SWZ:3. Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż dwa (2) dni robocze. Powyższe nie dotyczy przedmiotowych środków dowodowych obligatoryjnie składanych wraz z ofertą na potwierdzenie równoważności.
4. Przepisu ust. 3 nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
5. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Rozdział XII SWZ:8. Oferta wraz ze stanowiącymi jej integralną część załącznikami musi być sporządzona przez wykonawcę, wedle treści postanowień niniejszej SWZ i jej załączników, a w szczególności musi zawierać:
8.1 formularz oferty wraz z załącznikami (wypełnionymi i uzupełnionymi lub sporządzonymi zgodnie z ich treścią), w tym:
8.1.1 oświadczenie wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania – w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu składa każdy z wykonawców – załącznik nr 1 do formularza oferty,
8.1.2 szczegółową kalkulację ceny oferty, uwzględniającą wymagania i zapisy SWZ,
8.1.3 przedmiotowe środki dowodowe: zgodnie z zapisami Rozdziału IV SWZ,
8.1.4 pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy,
8.1.5 wykaz podwykonawców (o ile dotyczy),
8.1.6 KRS lub CEiDG – o ile nie podano danych do ogólnodostępnych baz.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Rozdział VIII ust. 2.1 SWZ:Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
Rozdział XII ust. 6 SWZ:
W przypadku składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub w sytuacji reprezentowania wykonawcy przez pełnomocnika do oferty musi być dołączone pełnomocnictwo. Wraz z pełnomocnictwem winien być złożony dokument potwierdzający możliwość udzielania pełnomocnictwa.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Szczegółowo określono w projektowych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-02 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Miejsce składania ofert określone w są w Rozdziale IX SWZ ust. 2 Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem narzędzia komercyjnego https://platformazakupowa.pl – adres profilu nabywcy:https://platformazakupowa.pl/pn/uj_edu. Składanie i otwarcie ofert odbywa się w formie elektronicznej za pośrednictwem wyżej wymienionej platformy zakupowej, na zasadach określonych w SWZ.
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-02 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Dodatkowo, zamawiający wykluczy wykonawcę w przypadku zaistnienia okoliczności przewidzianych postanowieniami art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz.U. z 2025 r., poz. 514 ze zm.)Zamawiający oświadcza, iż zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t. j. Dz. U. 2025 r., poz. 775 ze zm.), będzie ubiegał się o zgodę na zastosowanie 0% stawki podatku od towarów i usług VAT na zamawiany serwer obliczeniowy w zakresie objętym ww. stawką podatkową – zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 26 przywołanej ustawy.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 24.08.2026
- Termin składania ofert
- 04.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.13
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
90 dni