Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 1 288 559 PLN

Budowę drogi rowerowej w Al. Jana Pawła II od Rynku Wieluńskiego do ul. ks. Jerzego Popiełuszki

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2025/BZP 00234268

Numer referencyjny: MZD.ZP.26.1.29.2025

Zamawiający

MIEJSKI ZARZĄD DRÓG w CZĘSTOCHOWIE

ul. Legionów 52

42-202 Częstochowa, Śląskie

NIP: 5732331963

REGON: 150309847

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest miedzy innymi wykonanie następujących prac budowlanych: - Roboty remontowe - frezowanie nawierzchni bitumicznej o gr.5 cm z wywozem materiału z rozbiórki na odległość do 1km; - Mechaniczne wykonanie koryta na całej szerokości jezdni i chodników w gruncie kat. I-IV głębokości 34cm - droga rowerowa; - Mechaniczne wykonanie koryta na całej szerokości jezdni i chodników w gruncie kat. I-IV głębokości 38cm - zjazdy i chodnik; - Ława pod krawężniki betonowa z oporem C15/20; - Krawężniki betonowe wystające o wymiarach 15x22cm na podsypce cementowo-piaskowej światło 4cm; - Krawężniki kamienne wtopione o wymiarach 12x20cm na podsypce cementowo-piaskowej - światło zero; - Krawężniki kamienne wystające o wymiarach 15x30cm na podsypce cementowo-piaskowej - światło 10cm; - Ława pod obrzeża betonowe z oporem C15/20; - Obrzeża betonowe o wymiarach 30x8cm na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem; - Warstwa odcinająca zagęszczana mechanicznie - 10cm grubości po zagęszczeniu; - Podbudowa z kruszywa łamanego - warstwa górna o grubości po zagęszczeniu 15cm; - Podbudowa z kruszywa łamanego - warstwa górna o grubości po zagęszczeniu 20cm, - Nawierzchnie z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej - chodnik (czerwona) i zjazdy (szara); - Skropienie nawierzchni drogowej asfaltem; - Nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych AC8S 50/70 - warstwa ścieralna asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 4cm - droga rowerowa; - Mechaniczne czyszczenie nawierzchni drogowej ulepszonej (bitum); - Nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych - warstwa ścieralna asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 5cm; - Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej mieszanką mineralno-asfaltową - przy krawężnikach; - Regulacja pionowa studzienek telefonicznych; - Zakup i montaż nowych znaków wraz z nowymi słupkami znaki wielkości małej; - Zakup i montaż nowych znaków wraz z nowymi słupkami znaki wielkości średniej; - Aplikacja nowego oznakowania poziomego plus frezowanie; - Pełne umocnienie pionowych ścian wykopów liniowych o głębokości do 6m palami szalunkowymi (wypraskami) w gruntach nawodnionych kat. III-IV wraz z rozbiórką; - Kanały z rur PVC łączonych na wcisk o śr. zewn. 200mm; - Studzienki ściekowe uliczne betonowe o śr. 500mm z osadnikiem bez syfonu; - Wykonanie włączenia w kanał kształtką systemową. Zamawiający wymaga udzielenia minimum 60 miesięcznej, a maksymalnie 120 miesięcznej gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
TERMIN UDZIELANEJ RĘKOJMI ORAZ GWARANCJI JAKOŚCI w MIESIĄCACH 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
RAFALIN Sp. z o.o., Spółka Komandytowa BLACHOWNIA NIP: 5732909072

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 RAFALIN Sp. z o.o., Spółka Komandytowa (BLACHOWNIA) Umowa podpisana 1 288 559 PLN 1 288 559 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 32 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)

Najniższa cena

59 511 PLN

Średnia cena

547 473 PLN

Najwyższa cena

1 876 739 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
OLS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa Lubliniec 3 737 279 PLN 1 474 558 PLN
LECHBUDEX Firma Inżynieryjno-Budowlana Lech Pastuszka Przegędza 2 295 145 PLN 295 145 PLN
PRDM Sp. z o. o., , Myszków 2 213 243 PLN 213 243 PLN
„INVEST” Michał Stajno Dąbrowa Górnicza 2 1 195 050 PLN 1 195 050 PLN
Usługi Transportowe Opitek Henryk Chełm Śląski 1 306 627 PLN 306 627 PLN
DSM INVEST GROUP SP Z O.O. Skoczów 1 1 118 502 PLN 1 118 502 PLN
PRDM Sp. z o. o. Myszków 1 384 522 PLN 384 522 PLN
COMPLEX S. C. Grzegorz Janik, Mirosław Michoń Orzesze 1 438 839 PLN 438 839 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "HiM" Marcin Ogierman (prowadzący działalność w formie spółki cywilnej) Racibórz 1 59 511 PLN 59 511 PLN
ZRD ORFIN SPÓŁKA KOMANDYTOWA RADZIONKÓW 1 716 647 PLN 716 647 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadań wybranych w ramach IX edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego w Dąbrowie Górniczej oraz IV edycji Dąbr. Budżetu Obywatel. (...)

„INVEST” Michał Stajno -

2026-08-31 08:03:28Z

Remont chodnika przy drodze powiatowej Nr 2902S ul. Szkolna w Wielowsi

P.U.H. "DOMAX" Arkadiusz Mika 175 104 PLN

2026-08-25 06:42:12Z

Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadań wybranych w ramach X edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego w Dąbrowie Górniczej”– zamówienie podobne

Michał Stajno „INVEST” -

2026-08-21 08:14:13Z

Remont chodników od ul. Dworcowej do ul. Moniuszki w dzielnicy Leszczyny oraz wzdłuż ul. Kopalnianej w dzielnicy Czuchów

LECHBUDEX Firma Inżynieryjno-Budowlana Lech Pastuszka -

2026-08-20 05:48:15Z

Modernizacja nawierzchni drogi powiatowej nr 2001 S ul. Krzepicka w m. Parzymiechy.

OLS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa -

2026-08-17 07:16:24Z

Remont chodników na terenie Miasta Rybnika

DSM INVEST GROUP SP Z O.O. 1 118 502 PLN

2026-07-30 06:11:07Z

„Bieżące utrzymanie nawierzchni rozbieralnych na terenie powiatu tarnogórskiego w ciągu dróg powiatowych”

ZRD ORFIN SPÓŁKA KOMANDYTOWA 716 647 PLN

2026-07-24 12:27:59Z

Wykonanie podłoży oraz montaż pięciu wiat śmietnikowych na terenach Politechniki Częstochowskiej.

Polska Grupa Energetyczna spółka z o.o. -

2026-07-24 07:48:59Z

Modernizacja drogi powiatowej nr 2076 S relacji Iwanowice Duże - Iwanowice Małe.

OLS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa 984 618 PLN

2026-07-23 10:13:37Z

Budowę drogi rowerowej w Al. Jana Pawła II od Rynku Wieluńskiego do ul. ks. Jerzego Popiełuszki

RAFALIN Sp. z o.o., Spółka Komandytowa -

2026-07-23 08:38:55Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 37 298 PLN Średnia: 666 294 PLN Max: 13 406 324 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowę drogi rowerowej w Al. Jana Pawła II od Rynku Wieluńskiego do ul. ks. Jerzego Popiełuszki

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI ZARZĄD DRÓG w CZĘSTOCHOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 150309847

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Legionów 52

1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-202

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 34 366 43 05, 34 366 43 37, 34 366 40 95

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@mzd.czest.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzd.czest.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowę drogi rowerowej w Al. Jana Pawła II od Rynku Wieluńskiego do ul. ks. Jerzego Popiełuszki

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-42599140-4df3-469a-b38f-6cea6bd72e5b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00234268

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00042551/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.19 Budowa drogi rowerowej w Al. Jana Pawła II od Rynku Wieluńskiego do ul. ks. Jerzego Popiełuszki

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/mzdczest

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/mzdczest

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Korzystanie z Platformy zakupowej jest bezpłatne. Podgląd i pobieranie dokumentacji postępowania nie wymaga logowania. Wykonawca celem złożenia oferty bezpłatnie
rejestruje się na Platformie zakupowej pod wyżej wymienionym adresem klikając przycisk „Załóż konto Wykonawcy”. Uwaga!
Wykonawca niezalogowany korzystający z “Wyślij wiadomość zamawiającego”, po kliknięciu przycisku Wyślij, otrzyma na adres mailowy, podany w polu Twój adres e-mail, wiadomość mailową zawierającą kod uwierzytelniający. Kod należy wpisać w polu Kod
Uwierzytelniający, a następnie potwierdzić przyciskiem Wyślij. Następnie Wykonawca otrzyma potwierdzenie wysłania wiadomości.
Kod uwierzytelniający jest aktywny przez 30 minut od wygenerowania lub do momentu wygenerowania kolejnego kodu.
Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z Platformy zakupowej dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu Platformy zakupowej znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje.
Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych – MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c) zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer,
d) włączona obsługa JavaScript,
e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
f) Szyfrowanie na Platformie zakupowej odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.
g) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej: „RODO”, informujemy, że:
1. Administratorem danych osobowych jest Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie z siedzibą przy ulicy Legionów 52, 42-202 Częstochowa, posiadający NIP: 5732331963, REGON: 150309847, e-mail: mzd@mzd.czest.pl, numer telefonu: (34) 366-43-05,
zwany dalej: „Administratorem”.
2. W sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych, w tym realizacji praw osoby, której dane dotyczą, można się kontaktować z wyznaczonym Inspektorem Ochrony Danych, wysyłając wiadomość na adres poczty e-mail: iod@mzd.czest.pl, telefonicznie wybierając numer tel.: (34) 366-43-05 - wew. 175 lub listownie na adres siedziby Administratora z oznaczeniem „Do
wiadomości Inspektora Ochrony Danych”.
3. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie:
a. art. 6 ust. 1 lit b RODO, w celu wykonania umowy lub do podjęcia działań przed zawarciem umowy;
b. art. 6 ust. 1 lit. c RODO, w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na administratorze, a w szczególności w celu:
• prowadzenia postępowania w sprawach związanych z zarządzaniem, utrzymaniem i eksploatacją dróg miejskich, w tym w zakresie
decyzji administracyjnych, skarg, wniosków i zgłoszeń związanych z funkcjonowaniem dróg;
• organizacji i realizacji przetargów na usługi, dostawy lub roboty budowlane związane z infrastrukturą drogową, w tym przetargi na
remonty, budowę oraz utrzymanie dróg, mostów i innych obiektów infrastruktury drogowej.
c. art. 6 ust. 1 lit. e RODO, w celu realizacji przez Administratora ustawowych zadań publicznych określonych w przepisach prawa
lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej Administratorowi.
4. W pozostałych przypadkach dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie na podstawie wcześniej udzielonej zgody w zakresie i
celu określonym w treści zgody.
5. W związku z przetwarzaniem danych w celach, o których mowa w pkt 3 odbiorcami danych osobowych mogą być:
a. upoważnieni pracownicy Administratora;
b. podmioty, które przetwarzają dane osobowe w imieniu administratora, na podstawie zawartej umowy powierzenia danych
osobowych (tzw. Podmioty przetwarzające np. usługodawca hostingowy, dostawca usług informatycznych) oraz ich upoważnieni
pracownicy - w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania tych usług;
c. organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w
zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa (np. Policja, Prokurator, Sądy).
6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane oraz zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy kompetencyjne lub ustawę z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych. Dalszy ciąg informacji w pkt 20 Specyfikacji Warunków Zamówienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: MZD.ZP.26.1.29.2025

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest miedzy innymi wykonanie następujących prac budowlanych:
- Roboty remontowe - frezowanie nawierzchni bitumicznej o gr.5 cm z wywozem materiału z rozbiórki
na odległość do 1km;
- Mechaniczne wykonanie koryta na całej szerokości jezdni i chodników w gruncie kat. I-IV głębokości 34cm - droga rowerowa;
- Mechaniczne wykonanie koryta na całej szerokości jezdni i chodników w gruncie kat. I-IV głębokości 38cm - zjazdy i chodnik;
- Ława pod krawężniki betonowa z oporem C15/20;
- Krawężniki betonowe wystające o wymiarach 15x22cm na podsypce cementowo-piaskowej światło 4cm;
- Krawężniki kamienne wtopione o wymiarach 12x20cm na podsypce cementowo-piaskowej - światło zero;
- Krawężniki kamienne wystające o wymiarach 15x30cm na podsypce cementowo-piaskowej - światło 10cm;
- Ława pod obrzeża betonowe z oporem C15/20;
- Obrzeża betonowe o wymiarach 30x8cm na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
- Warstwa odcinająca zagęszczana mechanicznie - 10cm grubości po zagęszczeniu;
- Podbudowa z kruszywa łamanego - warstwa górna o grubości po zagęszczeniu 15cm;
- Podbudowa z kruszywa łamanego - warstwa górna o grubości po zagęszczeniu 20cm,
- Nawierzchnie z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej - chodnik (czerwona) i zjazdy (szara);
- Skropienie nawierzchni drogowej asfaltem;
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych AC8S 50/70 - warstwa ścieralna
asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 4cm - droga rowerowa;
- Mechaniczne czyszczenie nawierzchni drogowej ulepszonej (bitum);
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych - warstwa ścieralna asfaltowa - grubość
po zagęszczeniu 5cm;
- Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej mieszanką mineralno-asfaltową - przy krawężnikach;
- Regulacja pionowa studzienek telefonicznych;
- Zakup i montaż nowych znaków wraz z nowymi słupkami znaki wielkości małej;
- Zakup i montaż nowych znaków wraz z nowymi słupkami znaki wielkości średniej;
- Aplikacja nowego oznakowania poziomego plus frezowanie;
- Pełne umocnienie pionowych ścian wykopów liniowych o głębokości do 6m palami szalunkowymi (wypraskami) w gruntach nawodnionych kat. III-IV wraz z rozbiórką;
- Kanały z rur PVC łączonych na wcisk o śr. zewn. 200mm;
- Studzienki ściekowe uliczne betonowe o śr. 500mm z osadnikiem bez syfonu;
- Wykonanie włączenia w kanał kształtką systemową.

Zamawiający wymaga udzielenia minimum 60 miesięcznej, a maksymalnie 120 miesięcznej gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Kryterium oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: TERMIN UDZIELANEJ RĘKOJMI ORAZ GWARANCJI JAKOŚCI w MIESIĄCACH

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

ZDOLNOŚĆ TECHNICZNA LUB ZAWODOWA

O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej.

I. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadającymi uprawnienia budowlane
do kierowania robotami budowlanymi w specjalności:
- 1 osoba - inżynieryjnej drogowej.

Uwaga:
Osoby kierujące robotami budowlanymi powinny posiadać uprawnienia budowlane zgodnie z ustawą
z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. 2023 poz. 682) oraz Rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. (Dz.U. 2019 poz. 831) w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Regulację odrębną stanowią przepisy ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2023 r. poz. 334).

II. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej i wykażą, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizowali (zakończyli) przynajmniej jedno zadanie o wartości minimum 600 000,00 PLN brutto polegające na wykonaniu roboty budowlanej obejmującej swoim zakresem wykonanie co najmniej nawierzchni bitumicznej i chodnika z kostki brukowej.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA
Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia postępowania należy wypełnić i podpisać przez osoby (osobę) uprawnioną i złożyć wraz z ofertą. Załącznik nr 2.

OŚWIADCZENIE WYKONAWCY o AKTUALNOŚCI INFORMACJI
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający zamiast podmiotowych środków dowodowych żąda oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, w którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy-Pzp. Załącznik nr 9.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
Oświadczenie dotyczące spełniania warunków udziału w postępowaniu należy wypełnić i podpisać przez osoby (osobę) uprawnioną i złożyć wraz z ofertą. Załącznik nr 3.

WYKAZ OSÓB
Na potwierdzenie spełnienia warunku należy przedstawić wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami podpisany przez osobę/y uprawnioną/e sporządzony na podstawie Załącznika nr 4 do SWZ.

WYKAZ ROBÓT BUDOWLANYCH
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi podpisany przez osobę/y uprawnioną wykaz robót budowlanych, wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat,
a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz z załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot,
na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty. Załącznik nr 5.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

PEŁNOMOCNICTWO z art. 58 ust. 2 ustawy-Pzp.
Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia przedkładają pełnomocnictwo
do reprezentowania ich zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy - Prawa Zamówień Publicznych. Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty w formie oryginału. Jeżeli dokument został sporządzony w postaci papierowej i opatrzony własnoręcznym podpisem, Wykonawca przekazuje cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej.

PEŁNOMOCNICTWO DLA OSOBY/OSÓB PODPISUJĄCEJ OFERTĘ
Pełnomocnictwo dla osoby/osób podpisującej ofertę, jeżeli nie figurują one w odpisie z właściwego rejestru. Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty w formie oryginału. Jeżeli dokument został sporządzony w postaci papierowej i opatrzony własnoręcznym podpisem, Wykonawca przekazuje cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym
lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania
z dokumentem w postaci papierowej.

ZOBOWIĄZANIE PODMIOTÓW TRZECICH DO ODDANIA DO DYSPOZYCJI NIEZBĘDNYCH ZASOBÓW
Zobowiązanie podmiotów, na zdolnościach lub sytuacji których Wykonawca polega, do oddania
mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. Należy wypełnić, podpisać przez osobę (osoby) uprawnione i w oryginale złożyć wraz z ofertą. Załącznik nr 6.

OŚWIADCZENIE WYKONAWCÓW WSPÓLNIE UBIEGAJĄCYCH SIĘ O ZAMÓWIENIE
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie,
z którego wynika, które roboty wykonają poszczególni Wykonawcy. Załącznik nr 7.

KOSZTORYS OFERTOWY
Należy przedłożyć kosztorys ofertowy w formie uproszczonej wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dokument należy wypełnić i podpisać przez osoby (osobę) uprawnioną i złożyć wraz
z ofertą.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 20.000,00 PLN (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100 PLN).

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zgodnie z pkt 8.6) SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający dopuszcza możliwość zmian umowy w zakresie i na określonych warunkach wskazanych w załączniku nr 8 -
WZÓR UMOWY

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-06-02 10:30

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/mzdczest

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-06-02 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2025-07-01

2025-05-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
16.05.2025
Termin składania ofert
02.06.2025 08:30
Wartość umowy
1 288 559 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)

Okres realizacji

6 miesiące