Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 1 693 113 PLN
Budowa chodnika z dopuszczeniem ruchu rowerowego Ludomki-Lipa
Numer referencyjny: RIR.271.6.2026
Zamawiający
Gmina Ryczywół
Mickiewicza 10
64-630 Ryczywół, Wielkopolskie
NIP: 6060075039
REGON: 570791431
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "ANMAK" | Rogoźno | 7661218188 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "ANMAK" (Rogoźno) | Umowa podpisana | 1 693 113 PLN | 1 693 113 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233140-2 - Roboty drogowe)
Najniższa cena
71 962 PLN
Średnia cena
1 312 835 PLN
Najwyższa cena
16 321 220 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| ROL DRÓG Zakład Usługowo Produkcyjny Roboty Drogowo Budowlane Rafał Świątek Opatówek | 7 | 260 940 PLN | 319 978 PLN |
| POL-DRÓG S.A. Drawsko Pomorskie | 6 | 1 088 209 PLN | 5 441 043 PLN |
| JULMAT KONIN Sp. z o.o. Konin | 4 | 267 254 PLN | 534 509 PLN |
| Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz Kalisz | 4 | 398 607 PLN | 1 195 821 PLN |
| COLAS Polska Sp. z o.o. Palędzie | 4 | 3 828 518 PLN | 7 657 036 PLN |
| Trans-Spili Spółka z o.o. Licheń Stary | 4 | 704 000 PLN | 1 408 000 PLN |
| Pol-Dróg S.A. Drawsko Pomorskie | 4 | 345 084 PLN | 1 380 635 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-MOSTOWYCH SPÓŁKA AKCYJNA Koło | 4 | 753 027 PLN | 2 259 082 PLN |
| Wykonawstwo, projekty i nadzory „WPN” Maciej Stasiak Chodzież | 3 | - | - |
| ROL DRÓG Zakład Usługowo Produkcyjny Roboty Drogowo Budowlane Rajsko 2 | 3 | 409 526 PLN | 819 051 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Budowa centrum przesiadkowego przy ul. Dworcowej we Wrześni w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej mobilności w Gminie Września”w systemie zaprojektuj i wybuduj
2026-09-02 07:04:54Z
„Budowa ulicy Cichej w Ruszkowie Drugim”
2026-08-31 09:52:03Z
Modernizacja ul. Wojciechowskiego w Krotoszynie
2026-08-28 12:22:10Z
Przebudowa dróg gminnych we Włoszakowicach: ul. Ks. J. Górnego, ul. S. Moniuszki oraz ul. F. Chopina
2026-08-28 12:06:08Z
Budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 2154P w m. Wilkowyja
2026-08-28 08:35:33Z
Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Sierzchów, dz. ew. 71/1, 73/2
2026-08-27 13:11:34Z
Modernizacja dróg na terenie gminy Czerniejewo
2026-08-27 13:04:12Z
Budowa chodnika z dopuszczeniem ruchu rowerowego Ludomki-Lipa
2026-08-27 10:56:21Z
Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w m. Popów
2026-08-27 06:16:52Z
Remont drogi gminnej cienką warstwą na zimno z mieszanki mineralno-emulsyjnej typu "Slurry Seal" na odcinku Sroki - Zalesie Małe"
2026-08-26 12:09:35Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00314924 z dnia 2026-06-30 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa chodnika z dopuszczeniem ruchu rowerowego Ludomki-Lipa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ryczywół
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791431
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 10
1.5.2.) Miejscowość: Ryczywół
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-630
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@ryczywol.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ryczywol.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa chodnika z dopuszczeniem ruchu rowerowego Ludomki-Lipa
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3dcbcf4e-d54a-4567-b122-7829cc984a89
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00314924
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00001928/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa chodnika z dopuszczeniem ruchu rowerowego Ludomki-Lipa
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13355153.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1335515
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: SWZ cz. I dział IV
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zawarto w SWZ cz. I dział XXV
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zawarto w SWZ cz. I dział XXV
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: RIR.271.6.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji jest budowa chodnika z dopuszczeniem ruchu rowerowego przy istniejącej drodze gminnej nr 273534P Ludomki - Lipa.
Przedmiotowy chodnik zlokalizowany jest w Powiecie Obornickim, w Gminie Ryczywół, obręb nr 0009 Ludomy na działkach o numerach geodezyjnych 512 i 587/41 oraz obręb 0007 Lipa na działkach
o numerach geodezyjnych nr 290 i 23.
Początek projektowanego chodnika, w przyjętym km 0+000, zlokalizowany został na skrzyżowaniu
z istniejącą drogą gminną prowadzącą na osiedle domków jednorodzinnych w Ludomkach. Koniec projektowanego chodnika wyznacza km 1+095 zlokalizowany we wsi Lipa na skrzyżowaniu z drogą gminną nr 273569P Chlebowo - Lipa. Projektowana długość chodnika wynosi 1095,0m. Chodnik zaprojektowano głównie po lewej stronie drogi.
Wzdłuż chodnika zaprojektowano do przebudowy w granicach pasa drogowego łącznie 20 zjazdów
o nawierzchni z kostki betonowej na przyległe posesje, pola i łąki. Zaprojektowano także dwa zjazdy
z nawierzchnią z betonu asfaltowego na dochodzące drogi gruntowe. W miejscach występowania furtek zaprojektowano łącznie 13 dojść do posesji.
Projektowana szerokość chodnika na całym przyjętym odcinku wynosi 1,80 m. Spadek poprzeczny nawierzchni chodnika projektuje się jako jednostronny 1% w lewo lub prawo. Na odcinku od km 0+007÷0+770 i od km 0+850÷1+084, przy krawężniku od strony jezdni, zaprojektowano ściek
o szerokości 20cm. Od strony posesji zaprojektowano pobocze gruntowe o szerokości 50cm. Lokalnie na powierzchni pomiędzy chodnikiem a ogrodzeniami posesji zaprojektowano humusowanie warstwą ziemi urodzajnej wraz z obsianiem trawą.
Istniejącą w km 1+016 wiatę przystankową projektuje się do rozbiórki i wymiany na nową typu wąskiego. W km 0+534 zaprojektowano drugą wiatę przystankową.
Na całej długości projektowanego odcinka chodnika po stronie lewej zaprojektowano frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej na szerokości 1,0m i wykonanie nowej warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 8S 50/70 KR2 o grubości 5cm.
Na wybranych zjazdach i dojściach, przed linią bram lub furtek, zaprojektowano odwodnienie liniowe, które będzie docelowo połączone ze studniami chłonnymi wg opracowania załączonego do SWZ cz. II.
Od km 0+569,70 do km 0+622,90 zaprojektowano korektę istniejącego łuku poziomego wraz
z wykonaniem prawostronnego poszerzenia oraz nowej warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 8S 50/70 KR2 o grubości 5cm.
Istniejący w km 0+154,80 przepust o średnicy 80cm projektuje się do przedłużenia o 1,50m wraz
z odtworzeniem zastawki.
W ciągu całego projektowanego odcinka chodnika zaprojektowano wycinkę 2 drzew z karczowaniem pni oraz lokalnie wycinkę krzaków. Wycinkę prowadzić należy poza okresem lęgowym ptaków.
Konstrukcję budowanego chodnika na całej długości oraz dojść do posesji zaprojektowano przez: wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa łamanego 0/31,5mm o grubości
15cm, wykonanie nawierzchni z kostki betonowej grubości 8cm, szarej, bezfazowej, układanej na podsypce cementowo-piaskowej grubości 3cm.
Konstrukcję nawierzchni zjazdów do posesji zaprojektowano z: warstwy
odcinającej z gruntu stabilizowanego cementem C 1,5/2,0 o grubości 15cm, warstwy podbudowy
z kruszywa łamanego 0/31,5mm o grubości 20cm, nawierzchni z kostki betonowej grubości 8cm, grafitowej, bezfazowej, układanej na podsypce cementowo-piaskowej grubości 3cm.
Konstrukcję poszerzenia na łuku nr 1 oraz zjazdów w km 0+507,90 i 0+676,50 zaprojektowano przez: wykonanie warstwy odcinającej z gruntu stabilizowanego cementem C 1,5/2,0 o grubości 15cm,
Wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego 0/31,5mm o grubości warstwy
20cm po zagęszczeniu, skropienie emulsją asfaltową C60B4ZM w ilości 0,7kg/m2, wykonanie
warstwy wiążącej o grubości 8cm z betonu asfaltowego AC 16W 50/70 KR 2, skropienie
emulsją asfaltową C60B4ZM w ilości 0,3kg/m2, wykonanie warstwy ścieralnej o grubości 5cm z betonu asfaltowego AC 8S 50/70 KR 2. Na łuku nr 1 oraz na pasku wzdłuż krawężnika zaprojektowano:
skropienie emulsją asfaltową C60B4ZM w ilości 0,3kg/m2, wykonanie warstwy ścieralnej o grubości 5cm z betonu asfaltowego AC 8S 50/70 KR 2.
Ograniczenie nawierzchni chodnika i zjazdów od strony istniejącej jezdni zaprojektowano krawężnikiem betonowym o wymiarach 15x30cm wystającym +12cm oraz krawężnikiem 15x22cm wystającym +4cm lub 5cm (przy ścieku), a na przejściu dla pieszych +2cm. Krawężniki projektuje się ustawić na podsypce cementowo-piaskowej 5cm i ławie z oporem wykonanej z betonu cementowego klasy C 12/15 w ilości 0,06m3/mb. Obramowanie nawierzchni chodnika, dojść do posesji oraz zjazdów z pozostałych stron zaprojektowano z opornika betonowego o wymiarach 8x25cm (wtopionego), układanego na podsypce cementowo-piaskowej 5cm i ławie z oporem wykonanej z betonu cementowego klasy C 12/15 w ilości 0,04m3/mb.
Ściek przy krawężniku zaprojektowano z dwóch rzędów kostki betonowej grubości 8cm, szarej, układanych na podsypce cementowo-piaskowej grubości 3cm i ławie bez oporu z betonu cementowego klasy C 12/15 w ilości 0,04m3/mb.
W km 0+060, 0+105, 0+136, 0+167,40, 0+195, 0+223,40, 0+258, 0+293, 0+325, 0+358,
0+460 i 0+500 zaprojektowano ścieki podchodnikowe z prefabrykowanych elementów betonowych wg KPED 01.03 o wymiarach 0,60x0,40m układanych na podbudowie z chudego betonu o grubości warstwy 10cm.
Odwodnienie chodnika zaprojektowano przez zastosowanie odpowiednich spadków poprzecznych
i podłużnych jako powierzchniowe poza jego obręb przy pomocy ścieków przykrawężnikowych
i podchodnikowych z prefabrykowanych elementów betonowych oraz fragmentarycznego odwodnienia liniowego do studni chłonnych wg odrębnego opracowania.
Szczegóły sytuacyjne projektowanego do budowy chodnika, profil podłużny i szczegóły przekrojów konstrukcyjnych pokazano na poszczególnych rysunkach. Technologię wykonania robót szczegółowo opisano w specyfikacjach technicznych.
Uwagi:
Wykonawca robót podczas prowadzenia robót jest bezwzględnie zobowiązany do zabezpieczenia
i ochrony istniejących punktów szczegółowej osnowy geodezyjnej zgodnie z właściwymi przepisami.
Wykonawca robót przed wykonaniem rozbiórki istniejącej wiaty przystankowej, z uwagi na ewentualne ponowne jej wykorzystanie, sposób rozbiórki (demontażu) i miejsce wywozu uzgodni z Inżynierem
i Inwestorem.
Wykonawca robót przed planowaną wycinką drzew i krzaków winien otrzymać od Inwestora zgodę na wycinkę w formie decyzji administracyjnej. Drewno pozyskane w trakcie wycinki drzew (np. kłody, konary użytkowe) pozostają własnością Inwestora (Zamawiającego), z którym należy uzgodnić sposób ich zagospodarowania.
Wykonawca robót w pierwszej kolejności oznakuje roboty, zgodnie z zatwierdzonym przez zarządcę drogi schematem zmiany organizacji ruchu na czas prowadzenia robót w pasie drogowym i ich zabezpieczeniem, a następnie przystąpi do wykonania robót. Wykonawca jest zobowiązany do przestawiania znaków w miarę postępu robót, do ich utrzymania i konserwacji.
Wykonawca przed przystąpieniem do robót powinien wykonać ręcznie odkrywki (wykopy)
i skontaktować się z właścicielami poszczególnych urządzeń obcych, celem ich szczegółowej lokalizacji. W przypadku napotkania w trakcie robót urządzeń nie wykazanych w projekcie lub nie naniesionych na podkład geodezyjny należy teren wykopu zabezpieczyć oraz powiadomić właściciela urządzenia. Prowadzenie robót w obrębie urządzeń obcych musi odbywać się pod nadzorem właścicieli sieci oraz zgodnie z ich warunkami.
Wykonawca w trakcie prowadzenia robót jest zobowiązany zapewnić dostęp mieszkańcom do ich pól
i posesji.
Projekt studni chłonnych stanowi odrębne opracowanie wraz z operatem wodnoprawnym.
Projekt oświetlenia drogowego oraz przestawienia istniejących słupów energetycznych jest odrębnym opracowaniem.
Projekt stałej organizacji ruchu jest przedmiotem odrębnego opracowania. Zaprojektowane w nim oznakowanie pionowe i poziome zostało uwzględnione w przedmiarze robót oraz kosztorysie inwestorskim.
Zakres szczegółowy prac budowlanych do wykonania określa dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik do SWZ cz. II.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak
4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.
1 pkt 7 ustawy Pzp. Przedmiotem niniejszych zamówień będą roboty budowlane tożsame
z robotami wymienionymi w opisie przedmiotu zamówienia (dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych).
2. Wartość zamówień nie przekroczy 20 % wartości zamówienia podstawowego
3. Zamówienia będą mogły zostać udzielone na następujących warunkach:
1) zostaną udzielone w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego,
2) zamówienia muszą być zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego,
3) zamówienia zostaną udzielone po dokonaniu negocjacji z wykonawcą na podstawie odrębnie zawartej umowy/zlecenia.
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:1) zdolności technicznej lub zawodowej: zamawiający uzna, że wykonawca spełnia niniejszy warunek wówczas, jeżeli wykaże, że:
a) dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
Trzech kierowników budowy - osoby posiadające odpowiednio następujące kwalifikacje:
uprawnienia budowlane branży drogowej,
uprawnienia budowlane branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
uprawnienia budowlane branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) Oświadczenie wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej; w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu (sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 IDW).
2) Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp.
Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w niniejszym ustępie.
W przypadku wskazania w formularzu ofertowym adresu strony, na której zamawiający może dokonać samodzielnego pobrania wydruku Zamawiający nie będzie wzywał do jego złożenia lecz pobierze dokument samodzielnie.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) Wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 6 IDW).
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający nie wymaga.5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1) Formularz ofertowy (załącznik nr 1 do IDW)2) Kosztorys ofertowy każdej z 3 branż,
3) (jeżeli dotyczy) Zobowiązanie innych podmiotów do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia – w przypadku gdy wykonawca polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 (sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 IDW) lub inne dokumenty udowadniające, że wykonawca będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów tj. zawierające następujące informacje:
a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu;
b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego;
c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego;
d) czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału
w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
4) (jeżeli dotyczy) Pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawcy w postępowaniu o zamówienie publiczne albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (w przypadku składania oferty wspólnej lub gdy reprezentant wykonawcy działa na podstawie pełnomocnictwa).
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.2. Podmioty składające ofertę wspólną muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu
i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3. Do pełnomocnictwa (oferty) powinny być załączone dokumenty potwierdzające, że osoby podpisujące pełnomocnictwo są uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu danego wykonawcy.
4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców:
1) oświadczenie, o którym mowa w Dziale XIII ustęp 1 punkt 1 i 2 składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postepowaniu oraz brak podstaw wykluczenia),
2) oświadczenie, o którym mowa w Dziale XIII ustęp 4 pkt 1 składa każdy z wykonawców.
5. Wszelka korespondencja dokonywana będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako reprezentant pozostałych (pełnomocnikiem, o którym mowa w ust. 2).
6. Jeżeli oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zostanie wybrana, zamawiający przed podpisaniem umowy w sprawie zamówienia publicznego może żądać umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
7. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarnie odpowiedzialność prawną za realizację zamówienia. Problematykę zobowiązań solidarnych w zakresie nieuregulowanym przez umowę regulują przepisy kodeksu cywilnego.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Poza przypadkami umożliwiającymi zmianę umowy, o których mowa w art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych, dopuszcza się wprowadzenie istotnych zmian treści umowy za zgodą Zamawiającego w przypadkach przewidzianych w niniejszej umowie.2. Zmiany przewidziane w umowie mogą być inicjowane przez Zamawiającego lub przez Wykonawcę.
3. Zmiany, o których mowa w ust. 1 mogą dotyczyć:
1) zmiany jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla objętego proponowaną zmianą elementu robót budowlanych,
2) zmiany producenta materiałów budowlanych, urządzeń lub wyposażenia,
3) zmiany wymiarów, położenia lub wysokości części robót budowlanych,
4) zmiany terminów określonych w § 7 umowy,
5) zmiany wynagrodzenia Wykonawcy (w tym podatku VAT),
6) zmiany osób przy pomocy, których Wykonawca realizuje przedmiot umowy.
4. Jeżeli zmiana, o której mowa w ust. 3 wymaga zmiany dokumentacji projektowej, strona inicjująca zmianę przedstawia projekt zamienny (zatwierdzony przez organ architektoniczno-budowlany – jeżeli wymagają tego przepisy prawa budowlanego) zawierający opis proponowanych zmian i niezbędne rysunki. Projekt taki wymaga akceptacji nadzoru autorskiego i zatwierdzenia do realizacji przez Zamawiającego.
5. Zmiany, o których mowa w ust. 3 mogą zostać dokonane, jeżeli zachodzą i są ich uzasadnieniem niżej wymienione okoliczności:
1) rezygnacja przez Zamawiającego z wykonania części robót,
2) obniżenie kosztu wykonania robót (wynagrodzenia Wykonawcy) lub kosztu eksploatacji (użytkowania) obiektu,
3) poprawa wartości lub podniesienie sprawności ukończonych robót budowlanych,
4) zmiany obowiązujących przepisów prawnych,
5) podniesienie wydajności urządzeń,
6) podniesienie bezpieczeństwa wykonywania robót,
7) usprawnienia lub podniesienie walorów zdrowotnych i bezpieczeństwa w trakcie użytkowania obiektu,
8) opóźnienia, utrudnienia, zawieszenia robót powstałe w wyniku:
a. przyczyn leżących po stronie Zamawiającego lub gestorów sieci infrastruktury technicznej, których działania są niezbędne do wykonania przedmiotu umowy,
b. wystąpienia warunków pogodowych lub gruntowych uniemożliwiających realizację umowy zgodnie z przyjętą technologią, potwierdzonych przez inspektora nadzoru budowlanego poprzez odpowiedni wpis do Dziennika Budowy,
c. realizacji robót powiązanych z przedmiotem niniejszej umowy, wymuszającej konieczność skoordynowania robót i uwzględnienia wzajemnych powiązań, w tym udzielenie w trakcie realizacji umowy zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych,
d. konieczności wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej,
e. działania siły wyższej (np. klęski żywiołowe, strajki generalne lub lokalne) mające bezpośredni wpływ na terminowość wykonania robót,
f. wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności,
- w takiej sytuacji minimalny okres przesunięcia terminu zakończenia równy będzie okresowi przerwy lub postoju.
9) zaistnienie nieprzewidzialnych w umowie warunków geologicznych, hydrogeologicznych, wykopalisk, a także innych przeszkód lub skażeń uniemożliwiających kontynuowanie umowy na przewidzianych w niej warunkach.
6. Podstawę obliczenia kosztów zmian, o których mowa w ust. 3 pkt 1-3 w związku z pkt 5 stanowi zaakceptowany przez Zamawiającego kosztorys opracowany przez Wykonawcę na podstawie cen jednostkowych oraz danych wyjściowych do kosztorysowania nie wyższych niż aktualne średnie ceny publikowane w SEKOCENBUD.
7. Zakazuje się zmiany umowy, jeżeli zmiana jest wymuszona uchybieniem czy naruszeniem umowy przez Wykonawcę. W takim przypadku koszty dodatkowe związane z takimi zmianami ponosi Wykonawca.
8. Dokonanie zmian, o których mowa w ust. 3 pkt 1-5 wymaga zawarcia aneksu do umowy, w formie pisemnej pod rygorem nieważności, za wyjątkiem zmian określonych w ust. 3 pkt 5 w zw. z ust. 5 pkt 1 umowy.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-15 08:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1335515
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-15 08:05
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-13
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3
8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:
Zamawiający przewiduje możliwość przeprowadzenia negocjacji z maksymalnie 3 Wykonawcami z najwyższą liczba uzyskanych w postępowaniu punktów.SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
brakInformacje kluczowe
- Data publikacji
- 30.06.2026
- Termin składania ofert
- 15.07.2026 06:00
- Wartość umowy
- 1 693 113 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-11-30