Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Budowa drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz chodnika od miejscowości Małuszów przez Krzyżowice do Żernik Małych w formule zaprojektuj i wybuduj-drugie postępowanie
Zamawiający
Gmina Kobierzyce
Kobierzyce, Dolnośląskie
NIP: 8961308068
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Plus Inwest P. Żygadło Sp. J. | Żerniki Wrocławskie | 8992716756 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Plus Inwest P. Żygadło Sp. J. (Żerniki Wrocławskie) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Dolnośląskie — na podstawie 10 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71320000-7)
Najniższa cena
430 045 PLN
Średnia cena
469 632 PLN
Najwyższa cena
509 220 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Firma Handlowo Usługowa TECTUM (Przemysław Węcławski) Żagań | 1 | 509 220 PLN | 509 220 PLN |
| Usługi remontowo-Budowlane Robert Chwalana Bolków | 1 | - | - |
| Larix-Twój Ogród KATARZYNA SŁODKOWKSA-ZAMORSKA Iwiny | 1 | 430 045 PLN | 430 045 PLN |
| PLUS INWEST P. Żygadło sp.j. Żerniki Wrocławskie | 1 | - | - |
| PLUS INWEST P.Żygadło sp. j. Żerniki Wrocławskie | 1 | - | - |
| Plus Inwest P. Żygadło Sp. J. Żerniki Wrocławskie | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Wykonanie przebudowy ul. Storczykowej w Świętej Katarzynie wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj w podziale na zadania
2026-08-26 06:56:48Z
Budowa drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz chodnika od miejscowości Małuszów przez Krzyżowice do Żernik Małych w formule zaprojektuj i wybuduj-drugie postępowanie
2026-07-29 11:18:57Z
Budowa zatok autobusowych na ul. Wrocławskiej i ul. Dębowej w Radwanicach w formule zaprojektuj i wybuduj.
2026-06-11 12:10:07Z
TP 12/26 Zaprojektowanie i Budowa Ogrodu Sensorycznego przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Jerzego Gromkowskiego we Wrocławiu
2026-06-08 10:40:49Z
Adaptacja pomieszczeń zabytkowego budynku administracyjnego byłej Huty Szkła Lucyna, Zakład Nysa w Pieńsku na izbę tradycji szklarskich
2026-05-11 08:30:52Z
„Budowa Centrum Rehabilitacyjnego w Snowidzy” w ramach dofinansowania inwestycji z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
2026-04-17 05:36:47Z
Cała Polska — 158 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00368160 z dnia 2026-07-29 |
Ogłoszenie o zmianie umowy
Roboty budowlane
Budowa drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz chodnika od miejscowości Małuszów przez Krzyżowice do Żernik Małych w formule zaprojektuj i wybuduj-drugie postępowanie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kobierzyce
1.3) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935075
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Al. Pałacowa 1
1.4.2.) Miejscowość: Kobierzyce
1.4.3.) Kod pocztowy: 55-040
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: rpzemla@ugk.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ugk.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II - INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy zmiany:
Umowy
2.2.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c483e5a-4b71-466a-847b-4f83ae5ce190
2.3.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00368160
2.4.) Wersja ogłoszenia: 01
2.5.) Data ogłoszenia: 2026-07-29
SEKCJA III - PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA/UMOWA RAMOWA
3.1.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
3.1.1.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00615973
3.2.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
3.3.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt pn. „Budowa i oznakowanie tras rowerowych, dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych na terenie Gminy Kobierzyce" został wybrany do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 3 Fundusze Europejskie na rzecz mobilności miejskiej Dolnego Śląska, Działanie 3.1 Ekotransport miejski i podmiejski – ZIT.
3.4.) Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy3.5.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane3.6.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz chodnika od miejscowości Małuszów przez Krzyżowice do Żernik Małych w formule zaprojektuj i wybuduj-drugie postępowanie3.7.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja zadania: „Budowa drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów
oraz chodnika od miejscowości Małuszów przez Krzyżowice do Żernik Małych w formule zaprojektuj i wybuduj- drugie postępowanie” zgodnie z
tekstem jednolitym Programu Funkcjonalno-Użytkowego obejmująca wykonanie dokumentacji projektowej wraz z wszelkimi
wymaganymi prawem uzgodnieniami z uzyskaniem ostatecznej decyzji ZRID oraz wszelkich prac budowlanych dotyczących
planowanej inwestycji.
Zakres wykonania zadania, w tym dokumentacji projektowej i robót budowlanych, charakterystyczne parametry określające
zakres robót budowlanych, ogólne właściwości funkcjonalno – użytkowe zawarte są w Tekście Jednolitym Programu
Funkcjonalno – Użytkowego stanowiący załącznik nr 6 do SWZ.
Długość projektowanego odcinka wynosi ok. 3,5 km. Planowana inwestycja zlokalizowana jest częściowo wzdłuż drogi
powiatowej (Małuszów – Krzyżowice) oraz częściowo wzdłuż drogi gminnej (Krzyżowice – Żerniki Małe)
Obowiązki wykonawcy:
1. Uzyskanie w imieniu Zamawiającego i reprezentowanie go w sprawach związanych z uzyskaniem zgód budowlanych (tj.
odpowiednio ostatecznego pozwolenia na budowę lub decyzji ZRID lub pozwolenia na użytkowanie lub skutecznego
zgłoszenia robót lub potwierdzenia braku sprzeciwu do zgłoszenia rozpoczęcia użytkowania itp.)
2. Wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie wszelkich wymaganych zgód i opinii, w tym decyzji ZRID zgodnie z
zawartymi informacjami w Tekście Jednolitym Programu Funkcjonalno – Użytkowego oraz w załącznikach do powyższego
opracowania.
3. Dokumentację projektową należy uzgodnić ze Starostwem Powiatowym oraz z Urzędem Gminy w Kobierzycach.
4. Dokumentacja projektowa winna składać się minimum z :
projektu architektoniczno – budowlanego oraz projektu zagospodarowania działki lub terenu
projektu technicznego dla każdej z branż
STWIORB- u
wersji elektronicznej projektu (pliki dwg, docx, pdf)
innych opracowań niezbędnych do realizacji zadania.
5. Wykonanie robót budowlanych zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową oraz z decyzją ZRID i z uzyskanymi
uzgodnieniami.
6. Wykonawca zrealizuje niezbędne czynności i poniesie wszelkie koszty związane
z organizacją i utrzymaniem placu budowy. Wykonawca we własnym zakresie winien dostarczyć niezbędne do budowy
media. Wykonawca wywiesi tablicę informacyjną oraz odpowiednio zabezpieczy plac budowy.
7. Wykonawca w terminie 7 dni od podpisania umowy prześle drogą elektroniczną:
dane niezbędne do przygotowania pełnomocnictwa do reprezentowania Gminy Kobierzyce, Powiatu Wrocławskiego w
tematach związanych z prowadzeniem przedmiotowej inwestycji,
propozycję harmonogramu rzeczowo – finansowego
8. Wykonawca w imieniu Zamawiającego w zakresie robót budowlanych:
zarejestruje w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu dziennik budowy, a w przypadku wystąpienia takiej konieczności
zarejestruje kolejne tomy dziennika budowy,
zawiadomi Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych,
zawiadomi Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz nadzór archeologiczny o rozpoczęciu robót
ziemnych,
zrealizuje postanowienia innych decyzji i uzgodnień załączonych do dokumenta-cji projektowej.
3.8.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
3.9.) Dodatkowy kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71350000-6 - Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne
71354000-4 - Usługi sporządzania map
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA IV - PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE/UMOWIE RAMOWEJ
4.1.) Data zawarcia umowy/umowy ramowej: 2025-01-10
4.2.) Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej:
19 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Plus Inwest P. Żygadło Sp. J.
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: "BISEK" Wojciech Bisek
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8992716756
4.3.3.) Ulica: Kolejowa 11A
4.3.4.) Miejscowość: Żerniki Wrocławskie
4.3.5.) Kod pocztowy: 55-010
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4888887,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP: 2025/BZP 00039129/01
SEKCJA V - ZMIANA UMOWY/UMOWY RAMOWEJ
5.1.) Data zmiany umowy/umowy ramowej): 2026-07-23
5.2.) Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy5.3.) Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej:
W trakcie realizacji zamówienia ujawniła się konieczność wykonania robót dodatkowych, wynikająca z okoliczności niemożliwych do przewidzenia na etapie postępowania o udzielenie zamówienia, w szczególności z wymagań i uwag zgłoszonych przez Zarząd Powiatu Wrocławskiego w toku uzgodnień dokumentacji projektowej oraz z wyników przeprowadzonych analiz technicznych i pomiarów geodezyjnych. Wprowadzone zmiany obejmowały m.in. korektę parametrów drogi dla rowerów, zmiany w zakresie odwodnienia, wykonanie dodatkowych zjazdów, poszerzenia ciągów pieszo-rowerowych oraz wydłużenie przyłączy kanalizacji sanitarnej, a ich realizacja jest niezbędna do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia i uzyskania wymaganych uzgodnień. Roboty te wykraczają poza zakres przewidziany w dokumentacji przetargowej, jednak pozostają funkcjonalnie i technicznie związane z realizowaną inwestycją, wobec czego stanowią roboty dodatkowe w rozumieniu ustawy Pzp opisane w protokole konieczności nr 1 z dnia 07.04.2026r.5.4.) Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej:
W związku z koniecznością wykonania wskazanych robót dodatkowych, których realizacja wymaga wprowadzenia zmian w organizacji robót, przeprowadzenia dodatkowych uzgodnień oraz zapewnienia czasu niezbędnego do ich prawidłowego i bezpiecznego wykonania, zachodzi potrzeba wydłużenia terminu zakończenia realizacji inwestycji. Wydłużenie terminu realizacji umowy pozostaje w bezpośrednim związku przyczynowo-skutkowym z zakresem wprowadzanych robót dodatkowych i jest niezbędne do ich należytego wykonania oraz zapewnienia zgodności inwestycji z obowiązującymi przepisami i zasadami bezpieczeństwa. Powyższe okoliczności uzasadniają przedłużenie terminu realizacji zadania o łączny okres 6 miesięcy, o którym mowa powyżej, wraz z odpowiednim przesunięciem pozostałych terminów określonych w umowie. W związku z powyższym skorygowana wartość robót dodatkowych wynosi 922 292,74 zł brutto.5.5.) Wartość zmiany umowy
5.5.1.) Wartość zmiany: 922292,74
5.5.2.) Kod waluty: PLN
5.5.3.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.6.) Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy: Nie
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 29.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE