Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 599 899 PLN

„Budowa drogi dojazdowej na dz. 5478/20, 5561 i innych w Olkuszu (Zacisze - Biema)”

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00324531

Numer referencyjny: OBZ.271.2.41.2026

Zamawiający

Gmina Olkusz

Rynek 1

32-300 Olkusz, Małopolskie

NIP: 6371998042

REGON: 276258010

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Budowa drogi dojazdowej na dz. 5478/20, 5561 i innych w Olkuszu (Zacisze - Biema)” – etap I. Zakresem zadania objęta jest: 1) budowa drogi KR2 o konstrukcji nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego o szer. 5,0 – 6,0m wraz z placem do zawracania (zamówienie obejmuje odcinek od mostku do zawrotki), 2) budowa dwustronnych chodników, szer. 1,9 – 2,0 m o nawierzchni z kostki betonowej (zamówienie obejmuje odcinek od mostku do zawrotki), 3) budowa i przebudowa zjazdów (zamówienie obejmuje odcinek od mostku do zawrotki), 4) budowa kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem wód do istniejącego cieku Witeradówka (odcinek Wyl2-D1-D2-D3-D4-D5-D6 wraz z wpustami Wp1, Wp2, Wp3), 5) zabezpieczenie sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia (zamówienie obejmuje odcinek od mostku do zawrotki), 6) przebudowy i budowy sieci oświetleniowej na całym odcinku tj. od ul. Ks. Gajewskiego do zawrotki, 7) zabezpieczenie sieci uzbrojenia infrastruktury technicznej (zamówienie obejmuje odcinek od mostku do zawrotki), 8) przebudowa sieci gazowej (zamówienie obejmuje odcinek od mostku do zawrotki), Wszelkie roszczenia za szkody mogące wyniknąć z niewłaściwego prowadzenia prac lub z niewłaściwego zabezpieczenia terenu prac obciążają Wykonawcę. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej i przetargowej. Dokumentacja projektowa stanowi załącznik nr 4 do SWZ, Przedmiar robót – załącznik nr 6 do SWZ. Przedmiar robót stanowi pomocniczą informację dla Wykonawcy do obliczenia ceny ofertowej.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
okres gwarancji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „GAMEX” Grzegorz Żurek Olkusz 637 011 26 68

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „GAMEX” Grzegorz Żurek (Olkusz) Umowa podpisana 599 899 PLN 599 899 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 103 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg)

Najniższa cena

3 902 PLN

Średnia cena

1 221 056 PLN

Najwyższa cena

7 565 186 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Budowlano Drogowo Mostowe "DROG-BUD" Franciszek Fryc Spytkowice 4 553 009 PLN 1 106 019 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "DUDA" Grażyna Duda Łostówka 4 13 572 PLN 54 286 PLN
Przedsiębiorstwo Budowlano Drogowo Mostowe „DROG-BUD” Franciszek Fryc Spytkowice 2 - -
Usługi Brukarskie KLEC-BUD Klecki Paweł Sufczyn 91 2 262 086 PLN 262 086 PLN
Usługi Brukarskie KLEC-BUD Klecki Paweł Sufczyn 2 318 658 PLN 637 316 PLN
Zakład Usług Rolniczych i Budowlanych AGROBUD Wiesław Nowakowski Koniusza 2 916 070 PLN 1 832 139 PLN
Firma Usługowo Handlowa " NOWAK" Ryszard Nowak Jerzmanowice 2 184 254 PLN 184 254 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowo- Mostowe Spółka Akcyjna Dębica 2 542 056 PLN 1 084 112 PLN
Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe JANDA Janina Duda Mszana Dolna 2 3 170 000 PLN 3 170 000 PLN
Zakład Handlowo Usługowy RENIMAR Marek Kolawa Szynwałd 2 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Stabilizacja osuwiska nr 152967 oraz zabezp. DG nr 560052K zagrożonej ruchami masowymi ziemi wraz z odbudową drogi gminnej „Pod Krawiec w Biskupicach” nr 560052K w m. Biskupice, gm. Biskupice.

REMOST Sp. z o.o. 1 231 033 PLN

2026-09-01 11:53:01Z

Rozbudowa drogi gminnej 600624K w km od 0+000,00 do km 1+098,30 w miejscowości Lusina, Gmina Mogilany

Eurovia Polska S.A. -

2026-09-01 06:53:41Z

„Budowa drogi dojazdowej na dz. 5478/20, 5561 i innych w Olkuszu (Zacisze - Biema)”

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „GAMEX” Grzegorz Żurek 599 899 PLN

2026-08-28 09:53:28Z

Rozbudowa drogi gminnej nr 560364K ul. Ples w km od 0+002,43 do km 1+185,72 w miejscowości Niepołomice, powiat Wielicki, gmina Niepołomice

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna 7 565 186 PLN

2026-08-26 12:05:17Z

Budowa i remont dróg dla pieszych w ciągu dróg powiatowych Powiatu Brzeskiego

Usługi Brukarskie KLEC-BUD Klecki Paweł 301 675 PLN

2026-08-26 05:22:18Z

Budowa i remont dróg dla pieszych w ciągu dróg powiatowych Powiatu Brzeskiego

Usługi Brukarskie KLEC-BUD Klecki Paweł 335 641 PLN

2026-08-26 05:22:18Z

Budowa i remont dróg dla pieszych w ciągu dróg powiatowych Powiatu Brzeskiego

MODERNA Marcin Maciaś 187 619 PLN

2026-08-26 05:22:18Z

Przebudowa i remonty dróg powiatowych mieszanką mineralno-asfaltową.

Przedsiębiorstwo Drogowo- Mostowe Spółka Akcyjna 471 788 PLN

2026-08-26 05:11:24Z

Przebudowa i remonty dróg powiatowych mieszanką mineralno-asfaltową.

Przedsiębiorstwo Drogowo- Mostowe Spółka Akcyjna 612 324 PLN

2026-08-26 05:11:24Z

„Remont nawierzchni na placu wewnętrznym przy siedzibie SOSW w Złotej”

Usługi Brukarskie KLEC-BUD Klecki Paweł -

2026-08-25 05:52:03Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 13 958 PLN Średnia: 1 081 934 PLN Max: 9 099 073 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
„Budowa drogi dojazdowej na dz. 5478/20, 5561 i innych w Olkuszu (Zacisze - Biema)”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Olkusz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258010

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Olkusz

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg@umig.olkusz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umig.olkusz.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa drogi dojazdowej na dz. 5478/20, 5561 i innych w Olkuszu (Zacisze - Biema)”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e59a5070-bb05-4904-8cb6-7aa2c878cd73

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324531

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00048111/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.44 Budowa drogi dojazdowej na dz. 5478/20, 5561 i innych w Olkuszu (Zacisze - Biema)

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1326604

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za
pośrednictwem platformazakupowa.pl. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej oraz osobach uprawnionych
do komunikowania się z wykonawcami określone zostały w rozdziale III.1 SWZ. Adres strony: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1326604

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Oferta oraz przedmiotowe środki dowodowe (jeżeli były wymagane) składane elektronicznie muszą zostać podpisane elektronicznym kwalifikowanym podpisem lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W procesie składania oferty, wniosku w tym przedmiotowych środków dowodowych na
platformie, kwalifikowany podpis elektroniczny wykonawca może złożyć bezpośrednio na dokumencie, który następnie przesyła do
systemu (opcja rekomendowana przez platforma zakupowa.pl) oraz dodatkowo dla całego pakietu dokumentów w kroku 2 Formularza składania oferty lub wniosku (po kliknięciu w przycisk Przejdź do podsumowania). Podpisy kwalifikowane wykorzystywane przez wykonawców do podpisywania wszelkich plików muszą spełniać „Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego
i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym (eIDAS) (UE) nr 910/2014 - od 1 lipca 2016 roku”. W przypadku wykorzystania formatu podpisu XAdES zewnętrzny. Zamawiający wymaga dołączenia odpowiedniej ilości plików, podpisywanych plików z danymi oraz plików XAdES. Maksymalny rozmiar jednego pliku przesyłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty wynosi 150 MB natomiast
przy komunikacji wielkość pliku to maksymalnie 500 MB. Niezbędne wymagania sprzętowo -aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:a.stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,b. komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z
systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, c.zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 100.,d. włączona obsługa JavaScript,e. zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, f. platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,g. znaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas
(hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.8.Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:a. akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz
uznaje go za wiążący,b. zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf.doc.xls.jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów:a. .zip b. .7ZWśród formatów powszechnych a NIE
występujących w rozporządzeniu występują: rar.gif.bmp.numbers.pages. Dokumenty złożone w takich plikach zostaną uznane za
złożone nieskutecznie. Zamawiający zwraca uwagę na ograniczenia wielkości plików podpisywanych profilem zaufanym, który wynosi max 10MB,oraz na ograniczenie wielkości plików podpisywanych w aplikacji eDoApp służącej do składania podpisu osobistego, który wynosi max 5MB.Ze względu na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą weryfikację podpisu,
zamawiający zaleca, w miarę możliwości, przekonwertowanie plików składających się na ofertę na format .pdf i opatrzenie ich podpisem kwalifikowanym PAdES. Pliki w innych formatach niż PDF zaleca się opatrzyć zewnętrznym podpisem XAdES. Wykonawca powinien pamiętać, aby plik z podpisem przekazywać łącznie z dokumentem podpisywanym. Podczas podpisywania plików zaleca się stosowanie algorytmu skrótu SHA2 zamiast SHA1. Jeśli wykonawca pakuje dokumenty np. w plik ZIP zalecamy
wcześniejsze podpisanie każdego ze skompresowanych plików. Szczegółowe informacje w tym zakresie określono w rozdz. II.11 i III.2 SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE
L 119 z 04.05.2016, str. 1 z późn. zm.), dalej „RODO”, informuję, że: 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina
Olkusz, Rynek, 32-300 Olkusz;2. inspektorem ochrony danych osobowych w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu jest Jarosław
Cieślik, Rynek 1, pok. 209, 32-300 Olkusz, tel. 32 6260209, mail: j.cieslik@umig.olkusz.pl;3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane
będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego „Budowa drogi dojazdowej na dz. 5478/20, 5561 i innych w Olkuszu (Zacisze - Biema)” 4. Odbiorcami Pani/Pana danych
osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74
ustawy – Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp”; 5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78
ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;6. obowiązek podania przez Panią/Pana danych
osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z
udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy
Pzp; 7. w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do
art. 22 RODO;8. posiada Pani/Pan:- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;- na
podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych *;- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od
administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO
**; - prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych
osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;9. nie przysługuje Pani/Panu:- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e
RODO prawo do usunięcia danych osobowych;- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;- na
podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania
Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO. 10. Na podstawie art. 75 i art. 19 ust. 3 ustawy Pzp oraz zgodnie z
rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w
związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy
95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO) [ Dz. U. UE. L.z2016 r. Nr 119, str. 1 z późn. zm.]:- w przypadku, gdy
wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 w/w rozporządzenia (RODO) wymagałoby niewspółmiernie dużego
wysiłku, Zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających w szczególności na
celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z art. 19 ust. 2 ustawy Pzp skorzystanie przez osobę, której dane osobowe
dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie
zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą; Prawo do
ograniczenia przetwarzania danych (art. 18 RODO), przy czym przepisy odrębne mogą wyłączyć możliwość skorzystania z tego
prawa. Zgodnie z art. 19 ust. 3 Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o
którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego
postępowania.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: OBZ.271.2.41.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Budowa drogi dojazdowej na dz. 5478/20, 5561 i innych w Olkuszu (Zacisze - Biema)” – etap I.
Zakresem zadania objęta jest:
1) budowa drogi KR2 o konstrukcji nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego o szer. 5,0 – 6,0m wraz z placem do zawracania (zamówienie obejmuje odcinek od mostku do zawrotki),
2) budowa dwustronnych chodników, szer. 1,9 – 2,0 m o nawierzchni z kostki betonowej (zamówienie obejmuje odcinek od mostku do zawrotki),
3) budowa i przebudowa zjazdów (zamówienie obejmuje odcinek od mostku do zawrotki),
4) budowa kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem wód do istniejącego cieku Witeradówka (odcinek Wyl2-D1-D2-D3-D4-D5-D6 wraz z wpustami Wp1, Wp2, Wp3),
5) zabezpieczenie sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia (zamówienie obejmuje odcinek od mostku do zawrotki),
6) przebudowy i budowy sieci oświetleniowej na całym odcinku tj. od ul. Ks. Gajewskiego do zawrotki,
7) zabezpieczenie sieci uzbrojenia infrastruktury technicznej (zamówienie obejmuje odcinek od mostku do zawrotki),
8) przebudowa sieci gazowej (zamówienie obejmuje odcinek od mostku do zawrotki),

Wszelkie roszczenia za szkody mogące wyniknąć z niewłaściwego prowadzenia prac lub z niewłaściwego zabezpieczenia terenu prac obciążają Wykonawcę.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej i przetargowej. Dokumentacja projektowa stanowi załącznik nr 4 do SWZ, Przedmiar robót – załącznik nr 6 do SWZ. Przedmiar robót stanowi pomocniczą informację dla Wykonawcy do obliczenia ceny ofertowej.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Ocenione zostaną tylko oferty zgodne z warunkami zamówienia. Ocena zostanie dokonana w oparciu o kryteria wskazane w dokumentach zamówienia

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 2) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w
zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Dokumenty składane razem z ofertą przez wszystkich wykonawców:
a) Oferta składana jest pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem
zaufanym lub podpisem osobistym. Wzór formularza ofertowego określa załącznik nr 1 do SWZ.
b) Wykonawca dołącza do oferty oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
c) Dokumenty dotyczące samooczyszczenia wykonawcy, o którym mowa w art.110 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli wykonawca korzysta z samooczyszczenia.
d) Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy)
e) Wykaz rozwiązań równoważnych (jeżeli dotyczy) – wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych z jego opisem lub normami.
f) Zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa – w sytuacji, gdy oferta lub inne dokumenty składane w toku postępowania będą zawierały tajemnicę przedsiębiorstwa, wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzega, że nie mogą być one udostępniane, oraz wykazuje, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów
ustawy z 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art. 58-59 ustawy Pzp. W takim przypadku:- Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego.- Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem; Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie (tj. przez każdego z Wykonawców lub upoważnionego pełnomocnika). Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia składają odrębnie:- każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia wykonawcy.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zmiana któregokolwiek postanowienia umowy wymaga zgody obu stron wyrażonej na piśmie w formie aneksu do umowy
pod rygorem nieważności. Zamawiający, zgodnie z art. 455 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość dokonania zmian
postanowień zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego, w przypadkach i na warunkach określonych we wzorze umowy, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-22 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1326604

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-22 11:15

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Zamawiający wykluczy wykonawcę na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych
rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa
narodowego w przypadku wystąpienia którejkolwiek z określonych w niej przesłanek. W celu potwierdzenia braku podstaw
do wykluczenia na podstawie w/w przesłanki Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu
potwierdzające brak podstaw wykluczenia na dzień składania ofert w zakresie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r.
o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie
bezpieczeństwa narodowego – zawarte w druku oświadczenia i niepodleganiu wykluczeniu. W przypadku składania oferty
wspólnej przez kilku wykonawców, każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa powyższe oświadczenie.
2026-07-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
06.07.2026
Termin składania ofert
22.07.2026 09:00
Wartość umowy
599 899 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45111240-2 (Roboty w zakresie odwadniania gruntu) 45223200-8 (Roboty konstrukcyjne) 45231220-3 (Roboty budowlane w zakresie gazociągów) 45231400-9 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych) 45232300-5 (Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych) 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu 45223200-8 - Roboty konstrukcyjne 45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych 45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych

Okres realizacji

4 miesiące